Buď součástí, buduj s námi nové Cestujlevne.com

Napsal

Stejně jako se člověk v životě posouvá dále, tak i každý projekt musí kráčet kupředu. Cestujlevne.com ti přes čtyři roky přináší denně nové tipy na levné cesty do zahraničí. Víme, kdy a kde se objeví zajímavá akce na letenky, zlevní zájezd či nastane chyba v ceně. Je ale spoustu věcí, které ještě nevíme a právě ty nám s nimi můžeš pomoci.

Hledáme cestovatele, kteří by se s námi chtěli podílet na vývoji nové cestovatelské platformy. Pro začátek je nutné zpracovat několik užitečných informací k jednotlivým zemím, a právě proto bys měl znát o daném státě víc než kdokoliv jiný.

Tvé informace pomohou při cestách tisícům dalších cestovatelů, to už je slušná motivace, že?

Co budeme požadovat?

Tvým výstupem bude krátký průvodce, který nabídne první kontakt se zemí. Příklad témat, která budeš zpracovávat:

• Krátce o zemi (historie, současnost, obyvatelé)
  • Jak nebýt turista, ale místní (doprava, jídlo, ceny)
  • Proč a kdy se na cestu vydat (počasí, aktivity)
  • Lokality, která stojí za to navštívit (známá, méně známá a třeba i osobní tipy)

Ničeho se ale neboj, máme pro tebe detailní manuál pro vypracování včetně osnovy a vzorového příkladu.

Googlení a návštěvě turistických stránek dané země se zřejmě nevyhneš, 100% znalost tedy nevyžadujeme.

Do kdy potřebujeme mít texty sepsané? Ideálně do konce srpna - následně musíme vše zeditovat a provést korektury.

Kolik toho bude? Nejsi limitován minimem ani maximem stránek. Jde nám o fakta, zážitky a čtivost. Jestli odevzdáš práci na 5, 10 či 20 stránkách, je to jedno.

Co za to?

Za využití tebou dodaných textů ti náleží finanční odměna. Budeme samozřejmě rádi, když finance nebudou tvou hlavní motivací, ale budeš nám i ostatním cestovatelům pomáhat.

Za kvalitně zpracovaný obsah tě odměníme minimálně 500 korunami.

Dále tě uvedeme jako spoluautora (pokud budeš chtít). Všichni budou vědět, že jsi se na obsahu podílel - v očích cestovatelů se staneš guruem.

V neposlední řadě máš pak šanci inspirovat tisíce cestovatelů k cestám právě do tvé oblíbené země.

Chci psát, co teď?

Teď nám napiš na redakce@cestujlevne.com e-mail s předmětem ve tvaru "název státu(ů) - texty" a do něj napiš proč bys právě ty měl o dané zemi psát.

Update

4.2.2017 – uvolněny zadané, ale nezpracované a neodevzdané státy, viz aktuální seznam níže.

9.9.2016 - situace stále stejná, zadáno 72% států, odevzdáno 32%.

13.8. - zadáno 70% států, probíhá zpracovávání již vyhotovených prací. Stále dostupné státy naleznete níže.

25.7. - zadáno 65% států, volné viz níže. K finálnímu obeslání všech zájemců jsem se stále nedostal, neboť nejsou všechny zadané destinace potvrzené autory.

21.7. - Zadáno 40% zemí. Všem, kteří projevili zájem děkuji a určitě odepíši. Jen je vás více, než jsem čekal a odpovědi zaberou nějakou hodinu navíc :)

20.7. - zpracovávám vaše emaily a zařazuji k jednotlivým státům případné zájemce. K večeru rozešlu první pokyny.

Konkrétně chceme info o 238 zemích a nezávislých územích. Je tedy jedno, zda se rozhodneš psát o Thajsku, Polsku, Somálsku či Niue - bereme vše.

Aktuálně volné státy

Ještě hledáme cestovatele pro tyto státy (přeškrtnuté zatím v řešení = rezervované, zbytek vypracován! :-) ):

Afghánistán Albánie Americká Samoa Anguilla Antigua a Barbuda Argentina Arménie Aruba Bahrajn Bangladéš Barbados Bonaire Bosna a Hercegovina Burundi Cookovy ostrovy Čad Dánsko Dominika Dominikánská Republika Džibuti Eritrea Faerské ostrovy Falklandy Fidži Francouzská Polynésie Gabon Gibraltar Grenada Grónsko Guam Guatemala Guernsey Guinea Guinea-Bissau Guyana Honduras Chorvatsko Jersey Jižní Súdán Jordánsko Kambodža Kazachstán Kiribati Kokosové ostrovy Komory Kongo Konžská demokratická republika Kuvajt Laos Libérie Libye Lotyšsko Maďarsko Makedonie Malawi Mali Malta Man Maroko Marshallovy ostrovy Mauritánie Mayotte Mexiko Moldavsko Mongolsko Namibie Nauru Niger Nigérie Nikaragua Niue Norfolk Omán Panenské ostrovy (Britské) Panenské ostrovy (USA) Papua-Nová Guinea Peru Pobřeží slonoviny Polsko Rovníková Guinea Rumunsko Rusko Rwanda Saint-Pierre a Miquelon Salvador San Marino Senegal Severní Mariany Sierra Leone Sint Maarten Somálsko Srbsko Středoafrická republika Súdán Surinam Svatá Helena Svatý Bartoloměj Svatý Kryštof a Nevis Svatý Tomáš a Princův ostrov Svatý Vincent a Grenadiny Svazijsko Sýrie Šalamounovy ostrovy Španělsko Tanzanie Tokelau Tonga Turkmenistán Turks a Caicos Tuvalu Uganda Ukrajina Uzbekistán Vánoční ostrov Wallis a Futuna Západní Sahara

Avatar uživatele b.e.h.e
b.e.h.e

V květnu jedeme s kamarádkou na takovej trochu punkovej trip do Rumunska. Něco ve stylu žlutejch trabantů, ale rozhodně lowcost a bez nějaký vnější finanční podpory. Chceme zažít co nejvíc zážitků za co nejmíň peněz. Ráda píšu, tahle akce mě proto dost nadchla...stačí, když Vám článek k posouzení pošlu během června? A co je nejdůležitějším faktorem pro výběr článku? Díky za odpověď i za stránku.

Avatar uživatele Marcela Janečková
Marcela Janečková

Ahoj, zkusila bych sepsat následující.. Americká Samoa, Faerské ostrovy, Falklandy , Francouzská Polynésie(byla jsem na pár ostrovech), Panenské ostrovy Britské.. Mam teda obavy, jestli to zvládnu, nikdy jsem nic takového nedělala, ale pokusit se můžu :)

Avatar uživatele Marcela Janečková
Marcela Janečková

Ještě tedy Svatý Bartoloměj :-)

Avatar uživatele Twirl
Twirl

Ahoj, Kolumbie v seznamu uz bohuzel neni (mam tu trvaly pobyt). Zato Burundi nikdo nema :) Pred cca 2,5 lety jsem tam stravila 2 mesice, jeste to mam v zive pameti

Avatar uživatele mishkanovotna
mishkanovotna

Gruzie nic? ?

Avatar uživatele vetvickovatereza
vetvickovatereza

Ahoj, rada zpracuji Dánsko. Bezmála 4 měsíce jsem bydlela v Kodani a asi neznám lepší město a stát ? Je to ještě volné? Děkuji ?

Avatar uživatele klarah
klarah

ahoj zkusila bych Cookovy ostrovy. Ale je to jiz 10 let co jsem tam byla....predpokladam ale, ze bych dokazala uselat update pomoci kontaktu a googlu

Avatar uživatele Patrik Chadima
Patrik Chadima

Ahoj, mohl bych zkusit napsat néco o Sint Maarten, ale asi by toho nebylo ani na tech 5 stránek :)

Nejmenší obsah byl snad na 9 normostran :-) takže se toho neboj, osnovu máme detailně zpracovanou co tě vším provede (mrkni na mail). Díky!

Avatar uživatele skornos
skornos

S články ti nepomůžu, ale až budete chtít dělat mobilní app na iOS/Android, tak dej vědět. Cestujlevne mi už pomohlo procestovat tolik zemí, že bych to nějak rád vrátil.

JuuliusGee

Buduci rok planujem navstivit turkmensko ak sa mi podari ziskat viza.. tak by som si ho aj vzal ;)

Avatar uživatele EliskaN
EliskaN

A co Nová Kaledonie? Už je pryč? Studovala jsem tam a klidně bych se podělila o info, jelikož to není moc známá destinace a přitom pro mě, nejkrásnější ze všech.

Prozatím je zadaná k vypracování, ale ještě jsme neobdrželi žádný výstup. Uvidíme, kdyžtak se ozvu, díky.

Zdenka

Uz je mozne vzit si i stat, ve kterem clovek nebyl, nebo porad vyckavate, ze se ozve nekdo, kdo zemi navstivil? :)

Ahoj, mimo tučně zvýrazněných ano :)

Zdenka

Sakra, a ja jsem zrovna chtela Mongolsko :D

Avatar uživatele ryska_hanka
ryska_hanka

Kluci, takové informace jsou k nezaplacení, a každý by si je měl prožít, zažít a najít sám. Nikdy bych takové informace veřejně neposkytla. Pak tam najede dvěstě lidí a vypadá to tam jak z průvodce Lonely Planet.

hotdog

Akokoľvek dobrý a podrobný sprievodca ti je na nič pokiaľ nemáš chuť, odvahu a odhodlanie navštíviť jedno z tvojich utajovaných miest ;)

Zatím mi nepřišel ani jeden osobní tip a i přesto každý zpracovaný stát je boží! Člověk může psát i obecně známé informace, které když do nich vloží trochu cestovatelské lásky, jdou předat zcela jinak, než známe z klasických průvodců. Trochu mi tu vadí ta hysterie o tom, jak mi najednou všichni zničí to moje místo, které znám jen já a nikdo jiný. O tom to není, je to o první pomoci, inspiraci a poskytnutí kopance do zadnice se slovy "Sbal se a cestuj!".

mikir

Nabizim Irsko ziju zde 15 let , jinak mohu poskytnout i neco k temto mistum Florida , Seattle , jizni Amerika , Novy Zeland - vsude minimalne ctvrt roku

Avatar uživatele Marek12363
Marek12363

A čo Ukrajina? Som iba v jednom meste ale to asi nestačí či?

Avatar uživatele literakl
literakl

A co přidat Wiki? Mohl bych sem tam přispět krátkým postřehem, ale určitě ne psaním nějakých dlouhých průvodců.

Ano, každý bude moci doplnit informaci a zejména zaktualizovat obsah. Již brzy :) díky.

Andrea_Pernik

Budu niektore staty rozdelene aj na jednotlive regiony? Zila som v US plus precestovala tam West coast, Utah, Colorado, Texas a South Dakotu ale na pisanie US sprievodcu by som si netrufla. A to je US este jedna z tych zemi, kde rozdiely velke nie su. Ale co napr. taka India - tam sa aj dost lisi idealne obdobie navstevy podla regionu. :)

Ano, regiony plánujeme. Pro start však postačí jen státy. Dle reakcí a nabídek s pomocí věřím, že původní obsah ještě posuneme mnohem dál, než jsme doufali :) Jen to zabere dost času.

Andrea_Pernik

Super. Drzim palce :)

Avatar uživatele petr.gabriel.cz
petr.gabriel.cz

Ahoj, USA berete jako celek nebo kazdy stat zvlast?

V případě USA dojde zřejmě k rozložení na jednotlivé regiony (státy) ještě před spuštěním. Budu informovat.

Avatar uživatele petr.gabriel.cz
petr.gabriel.cz

Kdyby bylo potreba neco k Arizone, chopil bych se toho. Byl sem tam pul roku a mam to slusne projete.

Avatar uživatele borejk
borejk

palec hore, fandím!

Avatar uživatele ester.povysilova
ester.povysilova

Ahoj, sice to v seznamu nevidim, ale chtela jsem se zeptat na Chile. Zila jsem tam, procestovalo ho a velmi mi prirostlo k srdci. Kdyby byl zajem, rada bych se na tomto statu podilela :)

Ahoj, Chile se již vypracovává.. Každopádně přijde i druhá vlna editací ze strany dalších cestovatelů, kteří se budou moci kdykoliv podílet na obsahu a doplnit jej :)

Avatar uživatele Ivan
Ivan

Stejná otázka - Anguilla vám omylem vypadla nebo ji už někdo zpracovává?

Vypadala, máš-li zájem, prosím e-mail :) Díky.

Avatar uživatele katarina.maruskinova
katarina.maruskinova

Takovych platforem už bylo ...

Nemá smysl dnes debatovat nad tím, co vyvíjíme.. Počkej do spuštění, pak uvítám odkaz na podobnou platformu ;)

Načíst všechny komentáře

Záruka odletu k přípojům Regiojetu na evropská letiště
napsal David Eiselt 2018-06-01T12:20:33+02:00 4 komentáře

Největší tuzemský dopravce Regiojet přináší od 1.6. 2018 novinku pro všechny cestovatele, kteří míří na svou dovolenou z mezinárodních letišť v okolí a jako svůj přískok využijí právě autobusů či…

Jak si rezervovat sedadlo v letadle?
napsal Kryštof Hájek 2018-05-25T13:47:00+02:00 34 komentářů

Milujete výhledy z okénka nebo naopak nesnášíte, když se na toaletu musíte prodírat přes dva cizí spolucestující? Cestujete s partou a chcete mít jistotu, že budete sedět pohromadě? Situací, ve…

Emirates 2x denně do Prahy
napsal Kryštof Hájek 2018-03-27T11:09:00+02:00 5 komentářů

Po měsících dohadů dnes oblíbená letecká společnost Emirates konečně vydala oficiální tiskovou zprávu o přidání druhé denní frekvence mezi Prahou a Dubají. K odpolednímu letu, který se létá s…

Ryanair začne létat na Ukrajinu. I z Bratislavy
napsal Kryštof Hájek 2018-03-21T17:19:00+01:00 6 komentářů

Po loňském neúspěšném pokusu o spuštění letů na Ukrajinu, který ztroskotal na nedohodě mezi Ryanairem a ukrajinskými úřady, se zdá, že letos je na řadě pokus číslo dva. Zatím jen v mobilní aplikaci…