Buď součástí, buduj s námi nové Cestujlevne.com

Stejně jako se člověk v životě posouvá dále, tak i každý projekt musí kráčet kupředu. Cestujlevne.com ti přes čtyři roky přináší denně nové tipy na levné cesty do zahraničí. Víme, kdy a kde se objeví zajímavá akce na letenky, zlevní zájezd či nastane chyba v ceně. Je ale spoustu věcí, které ještě nevíme a právě ty nám s nimi můžeš pomoci.

Hledáme cestovatele, kteří by se s námi chtěli podílet na vývoji nové cestovatelské platformy. Pro začátek je nutné zpracovat několik užitečných informací k jednotlivým zemím, a právě proto bys měl znát o daném státě víc než kdokoliv jiný.

Tvé informace pomohou při cestách tisícům dalších cestovatelů, to už je slušná motivace, že?

Co budeme požadovat?

Tvým výstupem bude krátký průvodce, který nabídne první kontakt se zemí. Příklad témat, která budeš zpracovávat:

• Krátce o zemi (historie, současnost, obyvatelé)
  • Jak nebýt turista, ale místní (doprava, jídlo, ceny)
  • Proč a kdy se na cestu vydat (počasí, aktivity)
  • Lokality, která stojí za to navštívit (známá, méně známá a třeba i osobní tipy)

Ničeho se ale neboj, máme pro tebe detailní manuál pro vypracování včetně osnovy a vzorového příkladu.

Googlení a návštěvě turistických stránek dané země se zřejmě nevyhneš, 100% znalost tedy nevyžadujeme.

Do kdy potřebujeme mít texty sepsané? Ideálně do konce srpna - následně musíme vše zeditovat a provést korektury.

Kolik toho bude? Nejsi limitován minimem ani maximem stránek. Jde nám o fakta, zážitky a čtivost. Jestli odevzdáš práci na 5, 10 či 20 stránkách, je to jedno.

Co za to?

Za využití tebou dodaných textů ti náleží finanční odměna. Budeme samozřejmě rádi, když finance nebudou tvou hlavní motivací, ale budeš nám i ostatním cestovatelům pomáhat.

Za kvalitně zpracovaný obsah tě odměníme minimálně 500 korunami.

Dále tě uvedeme jako spoluautora (pokud budeš chtít). Všichni budou vědět, že jsi se na obsahu podílel - v očích cestovatelů se staneš guruem.

V neposlední řadě máš pak šanci inspirovat tisíce cestovatelů k cestám právě do tvé oblíbené země.

Chci psát, co teď?

Teď nám napiš na redakce@cestujlevne.com e-mail s předmětem ve tvaru "název státu(ů) - texty" a do něj napiš proč bys právě ty měl o dané zemi psát.

Update

4.2.2017 – uvolněny zadané, ale nezpracované a neodevzdané státy, viz aktuální seznam níže.

9.9.2016 - situace stále stejná, zadáno 72% států, odevzdáno 32%.

13.8. - zadáno 70% států, probíhá zpracovávání již vyhotovených prací. Stále dostupné státy naleznete níže.

25.7. - zadáno 65% států, volné viz níže. K finálnímu obeslání všech zájemců jsem se stále nedostal, neboť nejsou všechny zadané destinace potvrzené autory.

21.7. - Zadáno 40% zemí. Všem, kteří projevili zájem děkuji a určitě odepíši. Jen je vás více, než jsem čekal a odpovědi zaberou nějakou hodinu navíc :)

20.7. - zpracovávám vaše emaily a zařazuji k jednotlivým státům případné zájemce. K večeru rozešlu první pokyny.

Konkrétně chceme info o 238 zemích a nezávislých územích. Je tedy jedno, zda se rozhodneš psát o Thajsku, Polsku, Somálsku či Niue - bereme vše.

Aktuálně volné státy

Ještě hledáme cestovatele pro tyto státy (přeškrtnuté zatím v řešení = rezervované, zbytek vypracován! :-) ):

Afghánistán Albánie Americká Samoa Anguilla Antigua a Barbuda Argentina Arménie Aruba Bahrajn Bangladéš Barbados Bonaire Bosna a Hercegovina Burundi Cookovy ostrovy Čad Dánsko Dominika Dominikánská Republika Džibuti Eritrea Faerské ostrovy Falklandy Fidži Francouzská Polynésie Gabon Gibraltar Grenada Grónsko Guam Guatemala Guernsey Guinea Guinea-Bissau Guyana Honduras Chorvatsko Jersey Jižní Súdán Jordánsko Kambodža Kazachstán Kiribati Kokosové ostrovy Komory Kongo Konžská demokratická republika Kuvajt Laos Libérie Libye Lotyšsko Maďarsko Makedonie Malawi Mali Malta Man Maroko Marshallovy ostrovy Mauritánie Mayotte Mexiko Moldavsko Mongolsko Namibie Nauru Niger Nigérie Nikaragua Niue Norfolk Omán Panenské ostrovy (Britské) Panenské ostrovy (USA) Papua-Nová Guinea Peru Pobřeží slonoviny Polsko Rovníková Guinea Rumunsko Rusko Rwanda Saint-Pierre a Miquelon Salvador San Marino Senegal Severní Mariany Sierra Leone Sint Maarten Somálsko Srbsko Středoafrická republika Súdán Surinam Svatá Helena Svatý Bartoloměj Svatý Kryštof a Nevis Svatý Tomáš a Princův ostrov Svatý Vincent a Grenadiny Svazijsko Sýrie Šalamounovy ostrovy Španělsko Tanzanie Tokelau Tonga Turkmenistán Turks a Caicos Tuvalu Uganda Ukrajina Uzbekistán Vánoční ostrov Wallis a Futuna Západní Sahara

Přidal se 09. 03. 2017
Avatar uživatele b.e.h.e

V květnu jedeme s kamarádkou na takovej trochu punkovej trip do Rumunska. Něco ve stylu žlutejch trabantů, ale rozhodně lowcost a bez nějaký vnější finanční podpory. Chceme zažít co nejvíc zážitků za co nejmíň peněz. Ráda píšu, tahle akce mě proto dost nadchla...stačí, když Vám článek k posouzení pošlu během června? A co je nejdůležitějším faktorem pro výběr článku? Díky za odpověď i za stránku.

Přidal se 13. 02. 2017
Avatar uživatele Marcela Janečková

Ahoj, zkusila bych sepsat následující.. Americká Samoa, Faerské ostrovy, Falklandy , Francouzská Polynésie(byla jsem na pár ostrovech), Panenské ostrovy Britské.. Mam teda obavy, jestli to zvládnu, nikdy jsem nic takového nedělala, ale pokusit se můžu :)

Přidal se 13. 02. 2017
Avatar uživatele Marcela Janečková

Ještě tedy Svatý Bartoloměj :-)

Přidal se 20. 11. 2014
Napsal 1 příspěvků
Aktivní před 3 lety
Avatar uživatele Twirl

Ahoj, Kolumbie v seznamu uz bohuzel neni (mam tu trvaly pobyt). Zato Burundi nikdo nema :) Pred cca 2,5 lety jsem tam stravila 2 mesice, jeste to mam v zive pameti

Přidal se 09. 03. 2017
Avatar uživatele mishkanovotna

Gruzie nic? ?

Avatar uživatele vetvickovatereza

Ahoj, rada zpracuji Dánsko. Bezmála 4 měsíce jsem bydlela v Kodani a asi neznám lepší město a stát ? Je to ještě volné? Děkuji ?

Avatar uživatele klarah

ahoj zkusila bych Cookovy ostrovy. Ale je to jiz 10 let co jsem tam byla....predpokladam ale, ze bych dokazala uselat update pomoci kontaktu a googlu

Přidal se 19. 09. 2015
Napsal 1 příspěvků
Avatar uživatele Patrik Chadima

Ahoj, mohl bych zkusit napsat néco o Sint Maarten, ale asi by toho nebylo ani na tech 5 stránek :)

Aktivní před min

Nejmenší obsah byl snad na 9 normostran :-) takže se toho neboj, osnovu máme detailně zpracovanou co tě vším provede (mrkni na mail). Díky!

Přidal se 21. 09. 2015
Napsal 2 příspěvků
Avatar uživatele skornos

S články ti nepomůžu, ale až budete chtít dělat mobilní app na iOS/Android, tak dej vědět. Cestujlevne mi už pomohlo procestovat tolik zemí, že bych to nějak rád vrátil.

Přidal se 13. 10. 2014
Napsal 54 příspěvků
Aktivní před 3 měs

Buduci rok planujem navstivit turkmensko ak sa mi podari ziskat viza.. tak by som si ho aj vzal ;)

Avatar uživatele EliskaN

A co Nová Kaledonie? Už je pryč? Studovala jsem tam a klidně bych se podělila o info, jelikož to není moc známá destinace a přitom pro mě, nejkrásnější ze všech.

Aktivní před min

Prozatím je zadaná k vypracování, ale ještě jsme neobdrželi žádný výstup. Uvidíme, kdyžtak se ozvu, díky.

Přidal se 16. 12. 2014
Napsal 3 příspěvků
Aktivní před rokem

Uz je mozne vzit si i stat, ve kterem clovek nebyl, nebo porad vyckavate, ze se ozve nekdo, kdo zemi navstivil? :)

Aktivní před min

Ahoj, mimo tučně zvýrazněných ano :)

Přidal se 16. 12. 2014
Napsal 3 příspěvků

Sakra, a ja jsem zrovna chtela Mongolsko :D

Avatar uživatele ryska_hanka

Kluci, takové informace jsou k nezaplacení, a každý by si je měl prožít, zažít a najít sám. Nikdy bych takové informace veřejně neposkytla. Pak tam najede dvěstě lidí a vypadá to tam jak z průvodce Lonely Planet.

Přidal se 09. 03. 2014
Napsal 9 příspěvků
Aktivní před 10 měs

Akokoľvek dobrý a podrobný sprievodca ti je na nič pokiaľ nemáš chuť, odvahu a odhodlanie navštíviť jedno z tvojich utajovaných miest ;)

Aktivní před min

Zatím mi nepřišel ani jeden osobní tip a i přesto každý zpracovaný stát je boží! Člověk může psát i obecně známé informace, které když do nich vloží trochu cestovatelské lásky, jdou předat zcela jinak, než známe z klasických průvodců. Trochu mi tu vadí ta hysterie o tom, jak mi najednou všichni zničí to moje místo, které znám jen já a nikdo jiný. O tom to není, je to o první pomoci, inspiraci a poskytnutí kopance do zadnice se slovy "Sbal se a cestuj!".

Přidal se 31. 01. 2016
Napsal 623 příspěvků
Aktivní před 18 hod

Nabizim Irsko ziju zde 15 let , jinak mohu poskytnout i neco k temto mistum Florida , Seattle , jizni Amerika , Novy Zeland - vsude minimalne ctvrt roku

Přidal se 25. 01. 2013
Avatar uživatele Marek12363

A čo Ukrajina? Som iba v jednom meste ale to asi nestačí či?

Avatar uživatele literakl

A co přidat Wiki? Mohl bych sem tam přispět krátkým postřehem, ale určitě ne psaním nějakých dlouhých průvodců.

Aktivní před min

Ano, každý bude moci doplnit informaci a zejména zaktualizovat obsah. Již brzy :) díky.

Přidal se 27. 01. 2014
Napsal 121 příspěvků
Aktivní před 5 dny

Budu niektore staty rozdelene aj na jednotlive regiony? Zila som v US plus precestovala tam West coast, Utah, Colorado, Texas a South Dakotu ale na pisanie US sprievodcu by som si netrufla. A to je US este jedna z tych zemi, kde rozdiely velke nie su. Ale co napr. taka India - tam sa aj dost lisi idealne obdobie navstevy podla regionu. :)

Aktivní před min

Ano, regiony plánujeme. Pro start však postačí jen státy. Dle reakcí a nabídek s pomocí věřím, že původní obsah ještě posuneme mnohem dál, než jsme doufali :) Jen to zabere dost času.

Přidal se 27. 01. 2014
Napsal 121 příspěvků
Aktivní před 5 dny

Super. Drzim palce :)

Avatar uživatele petr.gabriel.cz

Ahoj, USA berete jako celek nebo kazdy stat zvlast?

Aktivní před min

V případě USA dojde zřejmě k rozložení na jednotlivé regiony (státy) ještě před spuštěním. Budu informovat.

Avatar uživatele petr.gabriel.cz

Kdyby bylo potreba neco k Arizone, chopil bych se toho. Byl sem tam pul roku a mam to slusne projete.

Avatar uživatele borejk

palec hore, fandím!

Avatar uživatele ester.povysilova

Ahoj, sice to v seznamu nevidim, ale chtela jsem se zeptat na Chile. Zila jsem tam, procestovalo ho a velmi mi prirostlo k srdci. Kdyby byl zajem, rada bych se na tomto statu podilela :)

Aktivní před min

Ahoj, Chile se již vypracovává.. Každopádně přijde i druhá vlna editací ze strany dalších cestovatelů, kteří se budou moci kdykoliv podílet na obsahu a doplnit jej :)

Přidal se 23. 09. 2014
Napsal 48 příspěvků
Aktivní před 9 měs
Avatar uživatele Ivan

Stejná otázka - Anguilla vám omylem vypadla nebo ji už někdo zpracovává?

Aktivní před min

Vypadala, máš-li zájem, prosím e-mail :) Díky.

Avatar uživatele katarina.maruskinova

Takovych platforem už bylo ...

Aktivní před min

Nemá smysl dnes debatovat nad tím, co vyvíjíme.. Počkej do spuštění, pak uvítám odkaz na podobnou platformu ;)

Přidal se 13. 03. 2014
Napsal 21 příspěvků
Aktivní před 8 měs

Doufam, ze o jednotlivych zemich nechate psat pouze ty lidi, kteri tam prokazatelne byli. Na VS a SS jsou prazdniny, skolaci maji spoustu casu a na vasi nabidku budou nahlizet jako na snadnou brigadu. Aby se vam to pak nezvrtlo ve sbirku zplagiatorovanyho textu bez jakekoliv pridane hodnoty. :)

Aktivní před min

Neboj :-) Vesměs se ozývají lidé, kteří v zemi nejenže byli a procestovali ji, ale dlouhodobě žili, ať již z pracovních či studijních důvodů. Po sepsání budou samozřejmě následovat další kroky v podobě naší editace a korektury, ven půjdou vždy jen texty, které budou užitečné a hodnotné. Neděláme věci jen na oko, ale pořádně a na kvalitě lpíme.

Přidal se 27. 09. 2012
Avatar uživatele Offloaded

Hlavně si prosím sežeňte jazykového korektora, protože některé vaše písemné výstupy jsou po jazykové stránce dost tristní

Avatar uživatele adasd

Člověk se v životě posouvá... projekt kráčí kupředu... právě ty můžeš pomoci... nová platforma.. ty více než kdokoli jiný... pomůžeš tisícům... motivace... neboj se, máme pro tebe... všem pomůžeš... budeš spoluautor a všichni o tobě budou vědět... staneš se guruem... inspiruješ tisíce... právě do tvé oblíbené země... Ta nabídka je sepsaná stylem jako by šlo nejmíň o účast v první lidské posádce letu na Mars s padesátiprocentní slevou k tomu:-) Cestovní průvodce je fajn nápad, ale to už se fakt nechce dnes nikomu nic dělat, pokud mu není předem řádně namasírováno ego?:-)

Aktivní před min

Je zbytečné stroze motivovat ke spoluúčasti na něčem, co bude revoluční :D

Přidal se 20. 07. 2014
Napsal 17 příspěvků
Aktivní před 5 měs

Beru BKK :D

Přidal se 20. 12. 2015
Napsal 297 příspěvků
Aktivní včera v 20:23
Avatar uživatele padrino11

Nechybí tam minimálně 1 až 2 nuly, nebo je to za hodinu?

Přidal se 07. 11. 2014
Napsal 290 příspěvků
Aktivní před 19 hod
Avatar uživatele Karel

Wut? Přečti si, o co se jedná. Dané informace ti zaberou sepsat maximálně 60 minut. Myslím, že 500 Kč je dostatečná odměna, ale samozřejmě někomu to přijde málo.

Avatar uživatele odano

fúha nechápem ako niekto môže riešiť peniaze..je to na dobrú vec pomôcť ostatným cestovateľom..pre mňa by vôbec bolo cťou že moje meno je uvedené pod článkom a nie finančná odmena

Přidal se 20. 12. 2015
Napsal 297 příspěvků
Aktivní včera v 20:23
Avatar uživatele padrino11

Žijeme v kapitalismu. A tohle je byznys jako každý jiný. Nezištně se můžeš věnovat charitě.

Přidal se 19. 09. 2015
Napsal 215 příspěvků
Aktivní před hod

Doufám, Nicky, že své příspěvky v této (a možná i jiné) diskuzi jsi nám poskytl zcela výjimečně nezištně...

Přidal se 16. 01. 2017
Aktivní

Nicky, mrkni na obvyklé ceny za copy a pak se hádej...

Avatar uživatele Cestuju

Jedinému komu to prospěje je Dejvova kapsa ;)

No nevím.. Asi máme každý jinou představu o prospěchu :D

Avatar uživatele not

Tak neco bych i treba nezistne napsal, ale toto - cituji: "v očích cestovatelů se staneš guruem" me definitivne odradilo :)

Avatar uživatele Kaffir

Četl jste špatně "v očích cestovatelů se staneš guruem" ale gaunerem :o)

Avatar uživatele martasdx.web

pro Evropu zkuste http://use-it.travel/home

Přidal se 13. 03. 2015
Napsal 35 příspěvků
Aktivní před 2 lety
Avatar uživatele anton11

tak nieco napisem o Podnestersku ked sa o mesiac vratim :D

Přidal se 20. 07. 2014
Napsal 54 příspěvků