Cestuj

Buď součástí, buduj s námi nové Cestujlevne.com

55 komentářů
2017-08-17T10:54:22+02:00

Stejně jako se člověk v životě posouvá dále, tak i každý projekt musí kráčet kupředu. Cestujlevne.com ti přes čtyři roky přináší denně nové tipy na levné cesty do zahraničí. Víme, kdy a kde se objeví zajímavá akce na letenky, zlevní zájezd či nastane chyba v ceně. Je ale spoustu věcí, které ještě nevíme a právě ty nám s nimi můžeš pomoci.

Hledáme cestovatele, kteří by se s námi chtěli podílet na vývoji nové cestovatelské platformy. Pro začátek je nutné zpracovat několik užitečných informací k jednotlivým zemím, a právě proto bys měl znát o daném státě víc než kdokoliv jiný.

Tvé informace pomohou při cestách tisícům dalších cestovatelů, to už je slušná motivace, že?

Co budeme požadovat?

Tvým výstupem bude krátký průvodce, který nabídne první kontakt se zemí. Příklad témat, která budeš zpracovávat:

  • Krátce o zemi (historie, současnost, obyvatelé)
  • Jak nebýt turista, ale místní (doprava, jídlo, ceny)
  • Proč a kdy se na cestu vydat (počasí, aktivity)
  • Lokality, která stojí za to navštívit (známá, méně známá a třeba i osobní tipy)

Ničeho se ale neboj, máme pro tebe detailní manuál pro vypracování včetně osnovy a vzorového příkladu.

 

Googlení a návštěvě turistických stránek dané země se zřejmě nevyhneš, 100% znalost tedy nevyžadujeme.

Do kdy potřebujeme mít texty sepsané? Ideálně do konce srpna - následně musíme vše zeditovat a provést korektury.

Kolik toho bude? Nejsi limitován minimem ani maximem stránek. Jde nám o fakta, zážitky a čtivost. Jestli odevzdáš práci na 5, 10 či 20 stránkách, je to jedno.

Co za to?

Za využití tebou dodaných textů ti náleží finanční odměna. Budeme samozřejmě rádi, když finance nebudou tvou hlavní motivací, ale budeš nám i ostatním cestovatelům pomáhat.

Za kvalitně zpracovaný obsah tě odměníme minimálně 500 korunami.

Dále tě uvedeme jako spoluautora (pokud budeš chtít). Všichni budou vědět, že jsi se na obsahu podílel - v očích cestovatelů se staneš guruem.

 

V neposlední řadě máš pak šanci inspirovat tisíce cestovatelů k cestám právě do tvé oblíbené země.

Chci psát, co teď?

Teď nám napiš na redakce@cestujlevne.com e-mail s předmětem ve tvaru "název státu(ů) - texty" a do něj napiš proč bys právě ty měl o dané zemi psát.

 

Update

4.2.2017 – uvolněny zadané, ale nezpracované a neodevzdané státy, viz aktuální seznam níže.

9.9.2016 - situace stále stejná, zadáno 72% států, odevzdáno 32%.

13.8. - zadáno 70% států, probíhá zpracovávání již vyhotovených prací. Stále dostupné státy naleznete níže.

25.7. - zadáno 65% států, volné viz níže. K finálnímu obeslání všech zájemců jsem se stále nedostal, neboť nejsou všechny zadané destinace potvrzené autory.

21.7. - Zadáno 40% zemí. Všem, kteří projevili zájem děkuji a určitě odepíši. Jen je vás více, než jsem čekal a odpovědi zaberou nějakou hodinu navíc :)

20.7.  - zpracovávám vaše emaily a zařazuji k jednotlivým státům případné zájemce. K večeru rozešlu první pokyny.

Konkrétně chceme info o 238 zemích a nezávislých územích. Je tedy jedno, zda se rozhodneš psát o Thajsku, Polsku, Somálsku či Niue - bereme vše.

Aktuálně volné státy

Ještě hledáme cestovatele pro tyto státy (přeškrtnuté zatím v řešení = rezervované, zbytek vypracován! :-) ):

 

Afghánistán Albánie Americká Samoa Anguilla Antigua a Barbuda Argentina Arménie Aruba Bahrajn Bangladéš Barbados Bonaire Bosna a Hercegovina Burundi Cookovy ostrovy Čad Dánsko Dominika Dominikánská Republika Džibuti Eritrea Faerské ostrovy Falklandy Fidži Francouzská Polynésie Gabon Gibraltar Grenada Grónsko Guam Guatemala Guernsey Guinea Guinea-Bissau Guyana Honduras Chorvatsko Jersey Jižní Súdán Jordánsko Kambodža Kazachstán Kiribati Kokosové ostrovy Komory Kongo Konžská demokratická republika Kuvajt Laos Libérie Libye Lotyšsko Maďarsko Makedonie Malawi Mali Malta Man Maroko Marshallovy ostrovy Mauritánie Mayotte Mexiko Moldavsko Mongolsko Namibie Nauru Niger Nigérie Nikaragua Niue Norfolk Omán Panenské ostrovy (Britské) Panenské ostrovy (USA) Papua-Nová Guinea Peru Pobřeží slonoviny Polsko Rovníková Guinea Rumunsko Rusko Rwanda Saint-Pierre a Miquelon Salvador San Marino Senegal Severní Mariany Sierra Leone Sint Maarten Somálsko Srbsko Středoafrická republika Súdán Surinam Svatá Helena Svatý Bartoloměj Svatý Kryštof a Nevis Svatý Tomáš a Princův ostrov Svatý Vincent a Grenadiny Svazijsko Sýrie Šalamounovy ostrovy Španělsko Tanzanie Tokelau Tonga Turkmenistán Turks a Caicos Tuvalu Uganda Ukrajina Uzbekistán Vánoční ostrov Wallis a Futuna Západní Sahara

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 17. 08. 2017

55 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Načíst všechny komentáře