Benátky
Benátky

Benátky v kostce

Na světě existuje jen málo známějších a navštěvovanějších měst. Benátky bezesporu patří k jednomu z největších evropských klenotů. Město na laguně postavené téměř výhradně na vodě láká především na stovky vodních kanálů suplujících normální ulice, romantické úzké uličky pro pěší, mosty, monumentální kostely, paláce a samozřejmě na ikonické gondoly – tradiční loďky, bez nichž by se dříve Benátky zkrátka neobešly.

Dnes sem vede silniční i železniční most a přívaly turistů jsou mnohdy enormní. Buďte si však jistí, že dokonce i v rozlohou malých Benátkách si vždy najdete zákoutí, kde budete úplně sami. Ať už to bude ve spletitých uličkách a kanálech v centru, na plážích Lido di Venezia, nebo na desítkách menších ostrůvků rozesetých po Benátské laguně a spojených s centrem lodními linkami.

Benátky, ač někdy snad až zprofanované, si zaslouží alespoň jednu návštěvu za život. Když víte, jak na to, své oblíbené místo si tu totiž vždycky najdete.

Od roku 2022 bude vstup do města "zpoplatněn". Detailní informaci o vstupném do Benátek najdete v kapitole Poplatek za vstup.

  • Stát: Itálie
  • Počet obyvatel: 257 000 (z toho cca 60 000 v historickém centru)
  • Název italsky: Venezia
  • Název anglicky: Venice
  • Oficiální turistický web: www.veneziaunica.it
IATA Kód
VCE
Aktuální počasí
10.7 °C
Místní čas
08:22
Vzdálenost z ČR
530 km

Jedinečné cestopisy z Itálie

Opravdové zážitky z cest psané cestovateli jako jsi ty

Mohli by tě zajímat i tito průvodci

Podívejte se i na další místa v Benátkách, která stojí za to vidět a navštívit