Z čeho jsme si před 3 lety ustřelovali na Apríla, se možná v příštím roce stane skutečností. Thajská pobočka nejlepší nízkonákladové aerolinky na světě Thai AirAsia X zvažuje zahájení provozu dálkové linky do "východní Evropy". Dle slov člena představenstva pana Tassapona připadá v úvahu Praha, Budapešť nebo Varšava. Létat by se přitom mělo začít již v roce 2017!

Vedle klasického point–to–point spojení, tedy například přímého letu Praha–Bangkok, jistě připadá v úvahu i desítka dalších variant nejen do Thajska, ale celé jihovýchodní Asie, které se objeví díky snadným přestupům na bangkockém letišti Don Mueang.

Pokud se plány vyplní, můžeme se těšit na opravdový masakr cen. Při spouštění linky Paříž–Kuala Lumpur ceny začínaly na 150 € za zpáteční let a dlouhodobě si držely hranici 400 €.

V současné době AirAsia lety do Evropy neprovozuje.

Můžeme tedy jen doufat, že Letiště Praha zachová férový přístup a Thai AirAsia X nabídne stejné benefity, jako všem nově příchozím na nový trh – tedy odpuštění většiny poplatků na dobu dvou let, což by jistě hrálo při rozhodování kam létat z Bangkoku velikou roli.

Celý článek k plánům AirAsia (především na čínském a indickém trhu) si můžete přečíst na centreforaviation.com.

Avatar uživatele acjarda
acjarda

Tipoval bych 99% Budapešť.

Avatar uživatele cestovatelTom
cestovatelTom

A není to jedno kam budou létat? Když chytnete levnou letenku do Asie, vyplatí se určitě cestovat i do Varšavy, nebo Budapešti :)

haxs

Neřekl bych, to by musel být jó hit :-)

Avatar uživatele Karel
Karel

Pokud dají Varšavu, budou první týden spadlé servery, protože to polští bratři a sestry permanentně zahltí :)

Avatar uživatele tonidzegr
tonidzegr

tipuju, ze by to Praha opravdu vyhrat mohla - je to hl. kvuli jeji poloze.... no uvidime

kamc0

Kvoli polohe by to mala ked uz tak vyhrat bratislava :) do prahy kusok, do viedne na skok, budapest za rohom :)

Avatar uživatele tonidzegr
tonidzegr

a letiste v Bratislave totalne k nicemu :D

Avatar uživatele newt000
newt000

Praha nepodporuje nizkonákladové lety, takže skôr Viedeň, Waršava alebo Budapešť

Avatar uživatele theo2
theo2

Bratislavu bych bral mnohem raději, než Prahu

David K

Pecka! :-) Vážně ale pochybuji, že si nakonec zvolí pražské letiště.....tam se nikdy nikdo "férově" nezachová. Nejspíš to bude Budapešť, jako vždy.

Pokud by měla být linka jako feed z Evropy do Thajska, určitě se půjde po Varšavě. Tamní trh je mnohem větší. Naopak, bude-li snaha vozit místní do Evropy (což mi připadá mnohem logičtější), tak musí jednoznačně vyhrát Praha. I když dnesní incoming je nastaven na okružní jízdy a bude asi jedno, zda začne v Budapešti nebo Praze. Takže smysl mají všechna letiště, uvidíme jak to nakonec celé dopadne.

Avatar uživatele debil
debil

Pravdepodobne to bude Praha nebo Varsava. Praha ma take hodne velkou spadovou oblast. Munich, Berlin, Nurinberk.

Leoš Literák

Letiště prý má připraven slevový program: http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/rychleji-za-exotikou-thajci-zvazuji-primou-linku-do-prahy-1325575

Avatar uživatele Offloaded
Offloaded

Tyhle pobídky fungují už léta a pro všechny dopravce, kteří otevírají novou destinaci. V Burešových E15 zase objevili Ameriku.

Avatar uživatele literakl
literakl

Jsem zvědav.

Avatar uživatele padrino11

začínaly, držely ty češtine

Avatar uživatele asd
asd

nekritizuj, Dave nám pomáhá a drobnosti se dají odpustit, jsi-li člověk

Avatar uživatele gdfhdfhdgfhdsf
gdfhdfhdgfhdsf

Presne tak, jeho clanek ma alespon nejakou informacni hodnotu,kdezto tvuj prispevek ma informacni hodnotu 0.

Avatar uživatele linn23
linn23

Cena bez ceny jako zena bez zeny,takze tvrde Y

Internet a mapy v telefonu v zahraničí
Jak na internet v zahraničí s eSIM kartou?
David Eiselt 2020-01-21T12:07:00+01:00 15 komentářů

Chcete zůstat připojení k internetu i při svých cestách do zahraničí? Ať už kvůli mapám, dopravním aplikacím či jen pro sdílení vašich zážitků s přáteli a na sociálních sítí? Pak jistě řešíte…

ALL Accor Live Limitless: jak vytěžit maximum?
David Eiselt 2020-01-14T20:20:00+01:00 70 komentářů

Dáváte přednost při svých cestách komfortním hotelům před rodinnými hotýlky či pronájmy v soukromí skrze Airbnb? Pak pokračujte ve čtení, protože vám prozradím, jak na svých cestách bydlím já, jakým…

Ohňostroj
Letenkové akce roku, nejlepší cestopisci a Pour féliciter 2020
David Eiselt 2019-12-31T17:24:00+01:00 6 komentářů

Již tradičně se s uplynulým rokem rozloučíme naší menší cestovatelskou rekapitulací a shrneme, co vše se nám podařilo, nevyvedlo, jaké akce jsme pro vás našli a nově i představíme nejlepší z vás,…

Zakázané věci do letadla
Zakázané věci do letadla a co nesmí do příručního zavazadla
David Eiselt 2019-10-04T15:06:00+02:00 30 komentářů

Z důvodu bezpečnosti letecké dopravy je přeprava některých předmětů omezena či zcela zakázána. Pojďme se podívat na seznam věcí, které bychom si s sebou do letadla určitě brát neměli. Co do…