Rodina na cestě

Letíte do Japonska? Začněte mými sedmi tipy z Tokia

35 komentářů
2017-08-17T11:54:22+02:00

Ačkoliv je to nějaký ten pátek, co jsem navštívil hlavní město Japonska, rozhodl jsem se sepsat pár užitečných postřehů z mé cesty proto, abych volně navázal na stále aktuální levné letenky do Tokia za 9.490 Kč. Článek je cílen na představení těch nejzákladnějších lokalit a aktivit v samotném Tokiu, které přitom nestojí tolik nebo zcela žádné peníze. Rád uvítám i další tipy od vás, čtenářů cestovatelského portálu Cestujlevne.com.

Pokud byste se již nyní chtěli začít poctivě připravovat na vaši návštěvu Tokia, pročtěte si tyto stránky Japan Guide. Stejně tak naleznete i pár zcela zásadních rad k návštěvě Tokia a jeho okolí v našem fóru.

Okružní jízda linkou Yamanote

Jistou povinností je okružní jízda nadzemní linkou veřejné dopravy Yamanote. Okruh podél Tokia měří 34,5 kilometru s celkem 29 stanicemi. Jízda zabere zhruba hodinu času, během níž shlédnete nejdůležitější centra Tokia – Shinjuku, Shibuya, Shinagawa, Tokyo, Ueno a Ikebukuro. Cena lístku činí 160 jenů, tedy 35 Kč.

Nadechněte se japonské kultury v Asakuse

Těžko budete hledat jiné místo, které by vám v Tokiu představilo japonskou architekturu lépe, než je čtvrť Asakusa. Nachází se na severu města v oblasti Taito, která je snadno přístupná linkou metra Ginza a Asakusa line. Asakusa nabízí mnoho chrámů, jimž vévodí buddhistický Senso-ji obklopen lampiony a doutnajícími vonnými tyčinkami navozující jedinečnou atmosféru. Pokud by vám snad vyhládlo, v Asakuse je spoustu místní bister a stánků s jídlem. Pokračovat můžete dál přes řeku k nové vyhlídce Toyko Skytree.

Akihabara - vítejte ve světě elektroniky a her

K japonské kultuře neodmyslitelně patří počítačové hry a spousta elektroniky. Pokud si nedokážete představit všechno, co tato skromná věta obnáší, zamiřte do čtvrti Akihabara, třeba při cestě z Asakusy. Spoustu heren, obchodů s elektronikou a mladých cudných Japonek v culíčkách a šatičkách budou utvářet váš nový pohled večerní Tokyo.

Fascinující křižovatka Shibuya

Viděli jste film Rychle a zběsile Tokijská jízda? Pak si jistě vybavíte scénu, kdy auta driftují mezi davem lidí na jedné z nejrušnějších křižovatek světa. Nejrušnější ne kvůli automobilům, ale chodcům. Doporučuji zajít do místního Starbucksu a vychutnat si cvrkot na zeleného panáčka s dostatečným výhledem u okna a kávou v ruce. Živý přenos z křižovatky - video.

Luxusní bulvár Omotesando a svatyně Meiji

Projít se jednou z nejdražších ulic světa můžete naštěstí i bez toho, aniž byste si museli cokoliv kupovat. Dlouhý bulvár plný luxusu Omotesando si zamilují obě pohlaví, neboť kromě obchodů značek typu Prada, Louis Vuitton, Gucci a Dior se často ulicí prohánějí i poslední modely luxusních vozů. Pokud se na 5 minut zastavíte, určitě kolem vás projede minimálně několik aut továrních značek Ferrari, Porsche, Alpine či AMG.

Z Omotesanda se plynule přesunete za místní zelení, do parku Yoyogi, ve kterém se nachází šintoistická svatyně Meiji Jingu.

Místní parky se sakurami pouze na jaře

I přesto, že je Tokio nejlidnatějším městem na světe, v něm naleznete spoustu zeleně. Mezi nejznámější parky se řadí Ueno, Rikugien a Císařské zahrady. Zejména pak park Ueno každý rok v březnu a dubnu nabízí neopakovatelný zážitek v podobě romantické procházky pod květy japonských sakur. Sakurou se nazývá rozkvetlá třešeň s typicky růžovými květy.

Japonskou kuchyni si zamilujete

Nemusíte být příznivci syrových ryb, ale jakmile zavítáte do Japonska, byla by chyba odjet bez ochutnání pravého suši. Suši je totiž v Japonsku nejen výtečné, ale hlavně extrémně levné. Za velkou porci nezaplatíte více jak 200 Kč. Za připomenutí jistě stojí i sašimy a nejlepší místo kde tuto gastronomii hledat je rybí trh Tsukiji.

Za návštěvu bezesporu stojí i lokální bistra. Zajímavostí je fakt, že před vchodem do restaurace si v automatu vyberete jídlo, zaplatíte a lísteček odevzdáte kuchaři. K jídlu bývá vždy voda zdarma. Co může dělat obtíž je srkání polévky místními hosty.

Máte svůj tip na to, co navštívit v Tokiu? Sdělte nám jej v komentářích.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 17. 08. 2017

35 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.