Rodina na cestě

Co přinese nové Cestujlevne.com #1

55 komentářů
2017-08-17T11:54:22+02:00

V minulém článku jsme shrnuli příběh, který stojí za portálem Cestujlevne.com, a naznačili změny, jež přinese jeho redesign. Vy jste se s námi v komentářích podělili o své vlastní příběhy. Děkujeme vám za ně. Jsou pro nás inspirací a motivací, aby nové funkce a obsah přinesly další zážitky a výpravy do neznáma.

Teď se pojďme společně podívat na to, co nové Cestujlevne.com přinese:

Akční letenky

Začněme s tím, co už dobře znáte a co stojí za vznikem celého portálu – s akčními letenkami. Jaké konkrétní akce budou, to ukáže jen čas a příležitosti na trhu, ale způsob, jak vám můžeme podat informace o nabídkách, to už je pevně v našich rukách.

Začali jsme zamyšlením nad tím, co potřebujete vědět tzv. na první dobrou, abyste se rozhodli, zda je pro vás vůbec akce zajímavá. Zjednodušili jsme tedy přehled akcí na hlavní stránce tak, abyste nabídek viděli co nejvíce. Chtěli jsme také, abyste měli okamžitě jasno v tom, o jaké destinace se jedná, a především, jak velkou úsporu letenkou získáte.

Jediný pohled na hlavní stránku vám odpoví na všechny zmíněné otázky včetně toho, do jaké míry jsou nabídky „čerstvé“ a aktuální. Zůstává filtrace podle kontinentů, protože i tak jste zvyklí nabídky procházet.

I v detailu akční nabídky jsme se soustředili na důležitost informací. Na první pohled tak máte k dispozici přehled všeho podstatného – kam, za kolik, v jakém termínu a zda jsou letenky jednosměrné či zpáteční.

Přidali jsme mapku, abyste si hned udělali obrázek, kam vás letenky zavedou. Samotné letenky jsme doplnili o informaci, jaká je běžná cena a kolikrát do roka máte příležitost takovou akci využít.

Nechybí ani screenshot letenek z webu prodejce či informace o tom, zda letenky rezervujete přímo na cestujlevne.com nebo jinde.

Přidali jsme také strukturované informace o letištích, dopravcích, přestupech, pravidlech k zavazadlům – prostě to, na co byste se jinak doptávali v komentářích. Samotné komentáře však zůstávají k dispozici pro vaše doplňující otázky.

Pravděpodobně nejzajímavější novinkou jsou odkazy na detailní průvodce destinacemi. Jediným kliknutím se máte možnost ponořit do čtení o tom, co vás v zemích čeká a jak se připravit na cestu. O průvodcích se více rozepíšeme v dalším článku.

Hlídač akcí

Oblíbená funkce hlídače akcí na stránkách samozřejmě zůstane, a to jak ve formě newsletteru, tak pluginu do prohlížeče.

Na čem jsme trochu zapracovali, je nastavení hlídače. Ten je sám o sobě podle vaší zpětné vazby dobrý takový, jaký je, a tak jsme především řešili pohodlnost a možnosti, které nabízí. Kromě odběru akcí z různých kontinentů a geografických oblastí budete mít nově možnost sledovat letenky do konkrétních zemí či naopak do celého světa.

Budete mít také možnost nastavit, zda vás zajímají všechny akce, nebo jen ty, u nichž ušetříte více než polovinu nákladů na letenku.

Zapracovali jsme také na podobě newsletteru, z níž se stejně jako dosud dostanete jedním kliknutím na detail akce, abyste ji mohli využít dřív, než zmizí.

Nastavení hlídače si budete kdykoli moci změnit či zrušit. Kdo si na stránkách vytvoří účet, bude moci v administraci (na které také pracujeme) hlídače jednoduše spravovat.

Databáze letišť a dopravců

U každé akční letenky budete mít možnost se na jedno kliknutí dostat k dalším informacím o letišti či dopravci. Databáze všech těchto informací bude přístupná jednoduše i z hlavní navigace.

V Česku, na Slovensku a možná i celosvětově se bude jednat o unikátní obsah, který vám pomůže zorientovat se ve všem důležitém, co potřebujete před cestou vědět.

Jak se dostat na letiště a z letiště do města? Je tam bezplatná wifi či další služby? Jak letiště hodnotí návštěvníci? Za kolik se běžně létá na toto letiště z Prahy? Kolik času potřebujete na přestup a jak se co nejlépe zorientovat v terminálu? Kde zaparkovat? To vše budete mít jako na dlani.

Stejně hodnotné informace najdete i o dopravcích. Zjistíte, jak hodnotí kvalitu jejich služeb ostatní a jak se zaregistrovat do frequent flyer programů, abyste ještě více ušetřili. Budete vědět, za jaké ceny se s daným dopravcem můžete dostat do zajímavých míst. Zjistíte, jaká pravidla má dopravce pro zavazadla a jak probíhá odbavení. Řekneme vám, na jaké jídlo se můžete těšit během letu, za kolik ho dostanete a co dalšího pro vás má dopravce během letu přichystáno.

Tyto informace ocení především každý, kdo se rád na svou cestu pořádně připraví, aby předešel překvapením.

Vzhledem k množství letišť a dopravců budeme tyto profily doplňovat průběžně. Už nyní máme pokryty ty nejvýznamnější (máme 375 z 2.211 letišť a 138 z 608 dopravců) a každý den přidáváme nové.

Další novinky

Toto bylo nakouknutí do změn, které nové Cestujlevne.com přinese v akčních letenkách, hlídači a databázi letišť a dopravců. Tím však zdaleka nekončíme.

V dalším článku se společně podíváme na zoubek pravděpodobně nejzajímavější změně – průvodcům destinacemi, které rozšíří portál o jedinečné informace o všech koutech světa, kam se toužíte podívat. Budou psané vámi, cestovateli, kteří země procestovali na vlastní pěst a rozhodli se podělit o své postřehy s ostatními.

Už dnes máme úžasnou sbírku tipů ke stovce destinací. Zanedlouho se o nich dozvíte zase o něco více.

Budeme rádi, když se s námi v komentářích podělíte o svůj pohled na to, co pro vás chystáme. Povězte nám, co vás zajímá, co je pro vás důležité a jak můžeme portál ještě dál vylepšit, aby vám pomáhal splnit si své cestovatelské sny.

Za digitální agenturu Argo22 a Cestujlevne.com napsal Ondra, cestovatel jako vy.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 17. 08. 2017

55 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Načíst všechny komentáře