Rodina na cestě

Trolltunga, Norsko - vaše životní fotografie

22 komentářů
2017-08-17T10:54:22+02:00

Nevíte kam letos o prázdninách a klasické válení u pláži není to pravé pro vás? Tak přesně pro vás máme tip v podobě legendární norské vyhlídky!

Trolltunga, v překladu trolí jazyk, je jedním z nejvyhledávanějších míst na jihu Norska. Tento skalní útes se nachází ve výšce 1.100 metrů nad mořem a přibližně 700 metrů nad vodní hladinou jezera Ringedalsvatnet.

Pokud byste se chtěli vydat na toto místo, nejrychlejší cesta vede přes letiště Bergen, kam doletíte například z Prahy s aerolinkou Norwegian, případně s Wizzair z Katovic, odkud můžete letět taktéž do Stavangeru. Trolltungu však lze zdolat pouze od poloviny června do poloviny září - tehdy, když sníh z vrcholků již roztál.

Celá tůra začíná u vesnice Skjeggedal, kam dojedete autem nebo autobusem z města Odda, ten jezdí od 1.července do 31.srpna. Parkování stojí 100 NOK / 330 Kč. Celková doba výstupu a sestupu je odhadována na 8 - 10 hodin! Po cestě vás budou navigovat značky v podobě červeného T.

Nezapomeňte však na mapu, kompas a kvalitní oblečení. Počasí se v horách mění rychle. Chcete-li přespat v této oblasti, dbejte na přírodu a zanechte ji ve stavu, na kterém na vás čekala. Stanovat můžete v Norsku kdekoliv. Mobilní signál zde budete hledat marně. Oficiální informace na visitnorway.com

Ačkoliv se může zdát, že díky náročnosti je místo liduprázdné, opak je pravdou.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 17. 08. 2017

22 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.