Vítejte ve světě levných letenek - airixo.com

Na samém počátku byla pouhá myšlenka: "Chtěl bych letět do zahraničí, je mi jedno kam - hledám nejlevnější letenky." Nespočet moudrých hlav si s odpovědí lámalo hlavu, až se nakonec povedlo. Vzniklo airixo.com!

Toť malý archaický úvod k projektu airixo.com. Airixo je revoluční nástroj pro vyhledávání levných letenek. V čem je jiný? V čem je revoluční?

Já osobně říkám, stačí jedno kliknutí a okamžitě vidíte veškeré možnosti - ty nejlevnější. Na nic nečekejte, klikněte a uvidíte sami v čem je skrytý onen nápad:

Aktuálně na airixu naleznete 20 low-cost společností, mezi kterými nechybí ani Ryanair, easyJet, Wizzair či třeba Vueling, Transavia, Flybe, Volotea, TuiFly a jiné. Postupně budou další letecké společnosti, a tím i destinace, přibývat.

Brzká aktualizace přinese nové funkcionality jako jsou:

• volitelná délka pobytu (nyní můžete změnit přepsáním url adresy v prohlížeči)
  • volba počtu přestupů
  • vybrání oblíbených letišť ve vašem okolí
Jak se Vám projekt líbí? Máte nějaké připomínky, nápady? Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Avatar uživatele registr159

Co sa stalo airixo-m?? je tam docasny vypadok, alebo uz nefunguje?? bola by velka skoda keby to uz nefungovalo, lebo bol super prehladny..

Avatar uživatele tomas

nejak to neumiu prime lety, nebo jsem levej ?

Defaultně je tam přestup, stačí změnit na přímé lety http://airixo.com/cs/odlety/evropa/3-5-dni?stops=0&nd=nd#frmType=simple&colSrt=2

Avatar uživatele ondrej.jansky

Mě ten web baví! Přijde mi přehledný a určitě ho budu sledovat. Držím palce ;)

Avatar uživatele b3t0n

Super nápad pánové! Velmi se mi líbí uživatelské prostředí! Věřím, že si stránky najdou své zákazníky! :-)

Avatar uživatele jana.fidlerova

Dobrý den, ráda bych v září letěla na Madeiru, nevíte, jestli budou nějaké akční letenky ? Díky

Avatar uživatele achjo

hmm počkejte, podívám se do věštící koule...

Avatar uživatele ondrej.jansky

:D

Avatar uživatele a

Jo, ted jsem mluvil s Blahou z Azairu a pry jste porusili jeho autorskou znamku... Dobra kopie pry (ted nevim, jestli to je pochvala nebo urazka)

Nevím co vše říkal, ale celá věc je trochu komplikovanější než se z úst dotčeného může zdát. Tuhle otázku bych tedy zbytečně veřejně neřešil. Rozproudí zbytečné emoce, které si nepřeje ani jedna strana ;)

Avatar uživatele Zbyna

prijde mi to tam dost drahy teda... skoda :( a v nabidnce je hodne asie ale ve vysledku prakticky nic taky skoda

Je to aktuální nabídka, kterou najdeš u leteckých společností. Žádné částky k tomu nepřidáváme. Nevýhoda je zatím jen v tom, že chybí WDC ceny, ale toť otázkou, zda je přidávat nebo nechat klasické ceny u wizzairu.

Avatar uživatele pavelzhradce

Mě to přijde jako docela dobrý. Dave, to je přímo vaše dílo? Půjde časem vyhlodávat i delší pobyty, např. 10 dní?

Pavle, řekněme ze stejné továrny ;) programátor nejsem. Aktuálně lze přepsat přímo url adresu http://airixo.com/cs/odlety/ceska-republika/5-10-dni Ale během zítřka naimplementujeme lepší filtr, kde už bude vše na homepage.

Avatar uživatele petrcb

Proč je kalendář jenom do listopadu?

Z důvodu prostoru a toho, že většina kupuje letenky na 1-4 měsíce dopředu. Každopádně ceny v systému jsou i na další měsíce, prosinec - http://airixo.com/cs/letenky/ceska-republika/evropa/prosinec/2014/5-7-dni Rok 2015 zatím není nahozen.

Avatar uživatele multimotyl

Je to neintuitivní, není na první pohled jasné, že ty ceny jsou platné v daném měsíci. Mělo by to být spíše jako tabulka se šipkama k seřazení, jako je to třeba v internetových obchodech.

Avatar uživatele a

Zbytecny web. Davam mu mesic

Avatar uživatele format_c

Velmi user-friendly, přehledné. Super!

Avatar uživatele Veronka

chalani super, ocenia ludia ktori si prance vyhladavali prestupy s ryanairom / ako ja. Dufam ze web bude uspesni a vydrzi dlhsie ako mesiac, ako mu tu niektori prajnici priali :)

Avatar uživatele Ludek

Já jsem naprosto spokojený. Přesně můj styl. Někam bych jel a podle ceny rozhodnu kam...

Avatar uživatele denis.slepicka

Nejlepší vyhledávač je jednoznačně Azair..je pravda, že tahle stránka je přehlednější, ale nic nového tam nevidím.

Avatar uživatele adam.peterka

Velmi mi to pripomina Skypicker, jen o trochu stručnější.

Avatar uživatele Snowkill

Nevim nevim pro mě je to teda hodně hodně nepřehledné ani nevim co kam leti a proč se to mění když na to klikam ... , nejsem nějakej dědula jo :)

Avatar uživatele jakub.jenicek

souhlasim, neprehledne.. Skyscanner mi srovna destinace dle ceny od nejlevnejsiho po drazsi.. tady musim kazdou destinaci najit a pak se podivat kolik tam letenka vubec stoji.. skyscanner mi vyhodi ze proste za kveten je nejlevnejsi italie za 1200,- pak nizozemi atd atd.. :) takze stejne moc nevyuziju

Jakube, klikněte na daný měsíc a ceny se vám seřadí.

Avatar uživatele Snowkill

Hele jenom tak napadlo me da se třeba kombinovat letenka a da se ušetřit ? že bych třeba letel z Londyna někam a pak na zpatečni do Prahy třeba ? :) Dik

Určitě, otázkou je - proč by to někdo chtěl dělat? :D Respektive takové akce dáváme, ale jedná se o lety do USA atd. Ne po Evropě. Každopádně podobná funkce přibude, např. Praha, Vídeň, Budapešť a kombinace mezi nimi.

ayair ma lepsie moznosti

azair

Avatar uživatele aja.sverepova

No, taky bych nerekla, ze je to revolucni, co takove Drungli? Ale jako cim vic, tim lip, samozrejme :)

Řekněme, že drungli je hodně blízko. Ale je opravdu tak user-friendly pro ty, kteří neví kdy a kam? :))

Avatar uživatele vanda.ska

bude fungovat i vyhledávání jednosměrných letenek či multistop?

Jednosměrné již funguje (nabídka u počtu dní/víkend/jednosměrná) - http://airixo.com/cs/odlety/praha-PRG/oneway Multi-stop přibude s pokročilým vyhledáváním - pár týdnů to potrvá.

Avatar uživatele Terish

Skvělý! :)

Nápad dobrý, web pěkně jednoduchý a přehledný, super. Nechci vám do toho nějak kecat, nevím, odkud taháte ceny, ale zdá se mi, že tam máte nějaké nesrovnalosti... přikládám jednoduchý ukázkový příklad, kde cena nesedí desetinásobně, vyhledáváno teď před několika minutami zároveň na obou webech: http://s8.postimg.org/wtue79u1x/prg_skj.jpg

Pokud se proklikneš ještě dál - bookovací stránku, tak tam ti to ověří aktuální cenu. Data nemusí být vždy přesná - wizzair byl např. aktualizován dnes ráno ve 3h a někdo letenky asi nakoupil, proto to teď nesedí.

Avatar uživatele jakub.jenicek

z 500CZK na 189€ ?? to by se od 3h muselo prodat 20-30 letenek.. bud realista :)

No zrovna u wizzairu není výjimka toho, že cena včera skutečně mohla být taková a dnes došlo k přecenení. Vím co vyváděli u TLV když ho spouštěli.. :) ale ověřím.

Avatar uživatele Honzy

pridal bych: a] odlet a navrat na jakekoliv letiste z vybranych (Brno - Londyn - Praha) b] odlet jakekoliv vybrane letiste, ale navrat na vybrane letiste (Praha/Brno - Londyn - Ostrava)

Pokročilé hledání připravujeme, brzy nabídneme více možností.

Avatar uživatele ss

Úplně nevím co je na tomto vyhledávači revolučního... Zatím možná tak to, že je všechno na titulní stránce, ale revoluční? To by muselo vyjít tak dva roky zpět :) Ale jinak hezký.

Nejsem si jist, zda ti jiný nabídne totéž? Proč bys měl marně pátrat v paměti, kam všude můžeš levně letět a poté vyhledávat. Tady jednoduše vidíš všechny možnosti.

Avatar uživatele kl

Evidentne se ve svete vyhledavani letenek nevyznas,... :) Tech webu na vyhledavani je nekolik (vcetne lowcost) a tenhle neni v nicem revolucni,..

Uh.. to jsou silná slova ne? :D

Avatar uživatele ss

Jsem rád že je na světě další vyhledávač. Oceňuji práci a jednoduchost. Přeji hodně zdaru :)

Avatar uživatele kl

Na silna slova o revoluci pouzivam silna slova o neznalosti vyhledavanacu v oblasti lowcost letenek :)

Možná je problém ten, že oba bereme pohled na věc z jiné strany. Pokročilý uživatel jistě dá přednost nástrojům s většími možnosti předvoleb atd. Ale v uvozovkách "lajci" chtějí věci jednoduché a to je to, co airixo nabízí. Chápu tvůj postoj a absolutně nic nenamítám ;)

Avatar uživatele debilek

Revolucni? No nic ve zlem ale azair porad vede,.... Zkousel jsem vsechny mozne kombinace na vasem webu ale je to lowlevel. Mozna kdyz na tom zapraujete budou se dat stranky pouzit i na vyhldavani letenek.

like!

Avatar uživatele wildreness

Super! Budou v budoucnu pridany i mimoevropske destinace? Asie, Amerika?

Pár měsíců to potrvá, ale ano. Amerika jako taková bude složitější. Osobně se budu bít za Asii ;) ta mi přijde mnohem lukrativní.

Avatar uživatele tomas

Já marně hledám službu, kde bych si mohl zvolit letiště, ze kterých mohu odlétat a služba by mi pak nabídla nejlevnější letenky z těchto míst. Nechcete se nad tím zamyslet? Proč bych měl odlétat jen z ČR, když kolem je spousta letišť a mohu letět třeba z Vídně, Bratislavy a podobně?

Scotty, odlet z ČR můžeš vyměnit za jinou zemi nebo konkrétní letiště v ní!!! Např. z Bratislavy http://airixo.com/cs/odlety/bratislava-BTS/5-7-dni#simple

Avatar uživatele cl

Scotty, tohle preci umi Azair uz davno... Pouzij ikonku letadelka s pluskem v hledacim policku (pridani odletovych mist) a pak destinaci "XXX" (nebo zaskrtnout "kamkoliv"). Viz treba http://azair.me/1nBlCjy

Avatar uživatele tomas

Díky Tome, to jsem neznal a přesně něco takového hledal!

Avatar uživatele Juli

BOMBA !!!

Avatar uživatele petrcb

Zařadil bych i Finsko -Helsinky s Norwegian .Občas se nechá najít zpátečka cca 115 euro

Jsou tam, ale nějak to nenabralo cenu na trase PRG - HEL.. Mrkneme, díky. http://airixo.com/cs/letenky/praha-PRG/helsinki-HEL/rijen/2014/3-4-dni

Avatar uživatele horacek.praha

Dá se i levněji,minulý týden jsem koupil Helsinky s Norwegian na 21. - 23. května za 65 Euro. Vyhledávač airixo se mi moc líbí,rád a hodně lítám co nejlevněji,v podstatě tento web přesně vystihuje potřebu lidí kteřii neřeší kam ale za kolik. Je super, díky.