Oslo - Bergen vlakem (+ Flámská železnice)

Založil David Eiselt před 3 lety ve fóru Železniční doprava
5 odpovědí

Nějaké osobní postřehy z této cesty?

Ano smiley Lístky na vlak Oslo - Myrdal kupovať hneď ako vieš termín. Čím skôr tým lepšie. Občas majú Nórske železnice akcie, ale neviem či by som sa na to spoliehala. My sme kupovali 20 dní dopredu a už to bolo celkom prebraté. Nočný vlak nás vyšiel 698NOK (adult+student). Myrdal-Flam sme išli pešo lebo sme nechceli platiť 300 NOK za single lístok. Problém bol, že v polke mája bol prvý kilometer cesty pod 2metrovým snehom, ale prežili sme smiley Inak cesta viac menej kopíruje železnicu, až na Kjosfossen ktoré nám ušli. Ale inak to bola skvelá prechádzka. Netusím, či by sa dal lístok kúpiť len do nejakej stanice po ceste fo Flam a či tam vôbec vlak stojí. Posledných 5km nám začalo pršať tak sme hitchhikli jediné auto do Flam ktoré sa tam snáď v priebehu 2týždňov objavilo (keďže ešte nebola sezóna). Vo Flame sme chytili trajekt do Gudvangenu. Nepamätám si už cenu, ale bola tam študentská zľava čo ma celkom prekvapilo (na nete som nič o zľave nenašla). Z Gudvangenu busom (ten čaká hneď pri prístave) do Voss a odtiaľ vlak do Bergenu. Vo Vosse sme skúšali stopovať do príchodu vlaku, ale nepošťastilo sa nám. Inak okrem trasy Oslo-Myrdal sme kupovali lístky až na mieste. Mám pocit, že okrem tých železníc je to jedno, lebo stoja rovnako. Snažili sme sa to spraviť najlacnejšie ako sa dalo, ale to je v Nórsku takmer nemožné smiley

Inak nekupuj "Norway in a nutshell". Ak kupuješ lístky na vlak dopredu tak sa to hrozne neoplatí. Plus, my sme tam boli 9-19.5.2014, tak možno sa už niektoré veci/ceny zmenili. A ako som spomínala, ešte nebola úplne sezóna a jediných koho sme na ceste Myrdal-Flam stretli bola skupinka asi 15tich turistov na požičaných bicykloch a práve ten majiteľ nás vzal dodávkou do Flam. Čím mi práve došlo, že sa asi dá vystúpiť z vlaku na ceste Myrdal-Flam, lebo oni určite cez ten sneh pri Myrdal neišli smiley Akurát neviem ako je to s cenou.

Co jsem koukal, tak se dají vychytat lístky Oslo-Bergen za 249 NOK, což je celkem pecka.. Přidání ocásku v podobě Myrdal - Flam už vše rozhází a klidně jsi na 1.000 NOK :/
Otázkou je, který úsek je lepší Flam - Bergem po moři nebo zpět přes Myrdal vlakem?

Tiež som našla najlacnejšie za 249 NOK.
No to je otázka. Dalo sa ísť z Flamu rovno do Bergenu trajektom, alebo samozrejme naspäť do Myrdal a pokračovať vlakom, ale po čítaní recenzií na Trip Advisor sme sa nakoniec rozhodli takto. Podľa mňa cesta z Flam do Gudvangenu ľoďou bola krásna, ale možno rovno do Bergenu by bola ešte krajšia, kto vie. Plus ten autobus čo čakal pri prístave v Gudvangene mal napísané na prednom okne Norway in a nutshell (ale normálne sa dali kúpiť lístky u vodiča) a po ceste do Voss zachádzal na nejakú najstrmšiu cestu v Nórsku, čo bolo tiež zaujímavé. V Gudvangene je tiež jeden z najvyšších Nórskych vodopádov Kjelfossen hneď kúsok od hlavnej cesty (inak na tej sa možno tiež dá skúsiť stopovať do Bergenu).

Přihlášení a registrace