Air Canada error do NYC aneb nechci slevu zadarmo

Napsal Lukáš 2018-04-14T11:28:24+02:00 ve fóru Trip reporty z letu

pockaj..padrino, ty si teraz odhalil svoju identitu?

to je nejaky fake, pozri sa na tie handry

Nam to taky uletelo po ceste z NYZ, zustali jsme pres noc viset v Montrealu.. Ale aspon byly vouchery na steak a pekny hotel s transferem.. :)

Kazdopadne bych za ty prachy letel kdykoliv znovu.. :)

To není fake.

Podobný tarif bych potřeboval každý rok, ale různá americká města, vždy na pár dní spojit poznávací výlet a nákupy.

Při cestě zpět mi v NY na LGA Air Canada odmítla/nemohla vystavit boarding passy pro zbývající 2 segmenty YYZ-BRU a BRU-PRG, které jsem měl letět s Air Brussel. Bylo mi řečeno, že v YYZ mám opustit tranzitní prostor a udělat si check-in v hale u kiosku Air Brussel a znovu absolvovat bezp. kontrolu... Na přestup jsem měl 1 hod. 40 min. Počítal jsem předem s určitým zpožděním než se vše vyvalí ven a návalem lidí na pasových vstupních a výstupních a bezp. kontrolách, takže jsem byl z nastalé situace nervózní. Ten den z LGA do YYZ letěla před mým letem další dvě letadla Air Canady. Bohužel plně obsazená. Když jsem slyšel, že před ukončením boardingu do jednoho z nich shánějí dva nedorazivší cestující, tak jsem se na gateu zkusil zeptat, jestli mě mohou vzít místo nich. Povedlo se a měl jsem tak navíc 2 hodiny k dobru a vše se stihlo. 

zdravím, chci se zeptat, zda imigrační kontrola bude probíhat už na letišti v Torontu nebo až v USA? Tudíž bude třeba přeložit i v Torontu zavazadla? Letím PRG-VIE-YYZ-LGA a zpět. Díky za odpověd.

V Kanade

A nic nepřekládáš, jen počkáš až se na tabuli objeví potvrzení, že tvoje zavazadlo už přeložili.

Tak nám sa tento error nakoniec vyplatil dvojnásobne. Letenka skoro zadarmo a ešte sme za zrušený let z Prahy do Bruselu dostali kompenzáciu 300 eur každý. 

Kompenzáciu som riešil sám, žiadne vašenároky a pod., a jak AirCanada tak Brussel Airlines (let operovaný nimi) jednali korektne a pomerne rýchlo takže ich prístup na jedničku. 

To se nedivím, když si měl dostat 600 eur na hlavu :D

Mal? Keď som čítal tu smernicu tak tam píšu, že keď nie je meškanie do cieľového miesta viac než 4 hodiny tak sa to ponižuje o 50%.. my sme mali meškanie 3 hodiny..

Tak křišťálovou kouli jsme neměli v roce 2012 a ani letos nám ještě nedorazila :)) v tomto případě je to vše jak píšeš.

True story bro :)

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!