Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Alitalia

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O aerolince Alitalia

Italský vlajkový dopravce sídlí v Římě, kde má na letišti Leonarda da Vinciho také svůj hlavní uzel, doplněný menší bází na letišti Linate v Miláně. Přestože má Alitalia obecně špatnou pověst kvůli neustálým finančním machinacím a dřívějším častým zpožděním (odtud plyne nelichotivá legenda, že složenina písmen „Alitalia“ je zkratka pro větu „Always Late In Take-off Always Late In Arrival“, tedy „Vždy pozdě při odletu, vždy pozdě při příletu“), jedná se o aerolinku, která ničím nevybočuje z běžného evropského standardu.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Nejlevnější letenky koupíte ve vyhledávačích, na webu Alitalie bývají často o něco dražší, pro nejnižší cenu rezervujete alespoň 2 měsíce dopředu.

Doménou Alitalie jsou vnitrostátní linky a hustá síť letů do západní Evropy a Středomoří, z Říma společnost provozuje i mnoho dálkových linek především do USA a Jižní Ameriky, ale také do Asie.

Prahu i Vídeň spojuje přímými lety s Římem.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo je vždy v ceně letenky, nesmí překročit rozměry 55 x 35 x 25 cm a 8 kg. Brašna na laptop, kabelka nebo fotoaparát je navíc běžně tolerován.

Máte-li zakoupenou letenku v nejnižším tarifu „Light“, za odbavené zavazadlo připlatíte 20 € za let při rezervaci online, 40 € na při platbě až na letišti. Toto pravidlo se netýká dálkových linek, na nichž je jeden odbavený kufr do 23 kg zdarma vždy, a to i na návazném evropském letu.

Sportovní vybavení do 23 kg je bráno jako běžné zavazadlo.

Psy, kočky, fretky a domácí ptactvo Alitalia přepravuje po předchozí rezervaci.

Odbavení

Letištní odbavení je vždy zdarma, obvykle otevírá 2 hodiny před odletem, na italských letištích pak bývá otevřena alespoň jedna přepážka celý den.

Online check-in začíná 48 hodin před odletem. Palubní vstupenku si vytisknete buď doma, nebo v automatu na letišti. Během odbavení máte možnost si zdarma vybrat sedadla.

Alternativně si můžete stáhnout aplikaci Alitalia a odbavit se přes mobil.

Služby během letu

Při cestách po Evropě dostanete zdarma výběr nealkoholických i alkoholických nápojů a jeden pytlíček sušenek. Na dálkových linkách dostanete vždy teplé jídlo.

Dálková letadla jsou vybavena osobními obrazovkami zabudovanými v každé sedačce, stejně jako satelitním přijímačem. V letadlech tak můžete telefonovat, přijímat sms zprávy nebo využívat wifi k prohlížení e-mailů nebo surfování po internetu.

Za 24 MB zaplatíte 9,60 €, za 60 MB pak 21 €.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 18 dny
Navrhni úpravu