Alitalia

Letecká společnost
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O aerolince

AZ (IATA)
AZA (ICAO)
Itálie
Od 01. 01. 2015
SkyTeam

Italský vlajkový dopravce sídlí v Římě, kde má na letišti Leonarda da Vinciho také svůj hlavní uzel, doplněný menší bází na letišti Linate v Miláně. Přestože má Alitalia obecně špatnou pověst kvůli neustálým finančním machinacím a dřívějším častým zpožděním (odtud plyne nelichotivá legenda, že složenina písmen „Alitalia“ je zkratka pro větu „Always Late In Take-off Always Late In Arrival“, tedy „Vždy pozdě při odletu, vždy pozdě při příletu“), jedná se o aerolinku, která ničím nevybočuje z běžného evropského standardu.


Letenky

Nejlevnější letenky koupíte ve vyhledávačích, na webu Alitalie bývají často o něco dražší, pro nejnižší cenu rezervujete alespoň 2 měsíce dopředu.

Doménou Alitalie jsou vnitrostátní linky a hustá síť letů do západní Evropy a Středomoří, z Říma společnost provozuje i mnoho dálkových linek především do USA a Jižní Ameriky, ale také do Asie.

Prahu i Vídeň spojuje přímými lety s Římem.

Vyhledat letenky


Zavazadla

Příruční zavazadlo je vždy v ceně letenky, nesmí překročit rozměry 55 x 35 x 25 cm a 8 kg. Brašna na laptop, kabelka nebo fotoaparát je navíc běžně tolerován.

Máte-li zakoupenou letenku v nejnižším tarifu „Light“, za odbavené zavazadlo připlatíte 20 € za let při rezervaci online, 40 € na při platbě až na letišti. Toto pravidlo se netýká dálkových linek, na nichž je jeden odbavený kufr do 23 kg zdarma vždy, a to i na návazném evropském letu.

Sportovní vybavení do 23 kg je bráno jako běžné zavazadlo.

Psy, kočky, fretky a domácí ptactvo Alitalia přepravuje po předchozí rezervaci.


Odbavení

Letištní odbavení je vždy zdarma, obvykle otevírá 2 hodiny před odletem, na italských letištích pak bývá otevřena alespoň jedna přepážka celý den.

Online check-in začíná 48 hodin před odletem. Palubní vstupenku si vytisknete buď doma, nebo v automatu na letišti.

Alternativně si můžete stáhnout aplikaci Alitalia a odbavit se přes mobil.


Služby během letu

Při cestách po Evropě dostanete zdarma výběr nealkoholických i alkoholických nápojů a jeden pytlíček sušenek. Na dálkových linkách dostanete vždy teplé jídlo.

Dálková letadla jsou vybavena osobními obrazovkami zabudovanými v každé sedačce, stejně jako satelitním přijímačem. V letadlech tak můžete telefonovat, přijímat sms zprávy nebo využívat wifi k prohlížení e-mailů nebo surfování po internetu.

Za 24 MB zaplatíte 9,60 €, za 60 MB pak 21 €.


Logo Alitalia

 

Hledáš levné letenky? Nastav si hlídače