Virgin Australia

O aerolince

Největší z aerolinek skupiny „Virgin“ a druhá největší společnost v Austrálii má hlavní sídlo na letištích v Sydney a Brisbane s dalšími uzly v Melbourne, Perthu a novozélandském Aucklandu. Virgin Australia provozují rozsáhlou flotilu více než 120 moderních letadel.

Logo Virgin Australia
IATA Kód
VA
Letecká aliance
-
Země původu
Austrálie
Datum vzniku
31. 08. 2000

Letenky

Virgin Australia mají velmi rozsáhlou síť linek po celé Austrálii a dobře je využijeme i do odlehlých ostrovních států v Oceánii. Mnohdy nejlevnější možnost, jak se do těchto oblastí dostat, je právě kombinace výhodných tarifů z Evropy do Austrálie a letenek s Virgin Australia dál.

Společnost létá i do Kalifornie nebo Abu Dhabi, kde díky partnerství s Etihad Airways navazuje na další linky do Evropy.

Nejvýhodněji zakoupíme letenky 1–3 měsíce před odletem na webu Virgin Australia.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo musí splňovat rozměry 48 x 34 x 23 cm a hmotnost 7 kg. Menší předmět (kabelka, brašna na laptop) se toleruje jako druhé kabinové zavazadlo.

Odbavené zavazadlo není na vnitrostátních a krátkých mezinárodních linkách po Oceánii v ceně letenky. Chcete-li cestovat se zavazadlem, zakupte buď dražší tarif, anebo později přidejte zavazadlo za poplatek 12 AUD/jeden let.

Na dálkových linkách do USA a Abu Dhabi jsou vždy v ceně letenky dvě zavazadla, každé do 23 kg.

Zvířata se přepravují po předchozí rezervaci za poplatek 75–150 AUD dle velikosti.

Odbavení

Odbavit na letištní přepážce se můžete zdarma 45 minut až 2 hodiny před odletem.

Online check-in je k dispozici pouze u vnitrostátních letů 48 hodin před odletem. Odbavit se můžete i přes mobilní telefon bez nutnosti tisknutí palubní vstupenky, tu jen ukážete na mobilním telefonu.

Služby během letu

Na dálkových linkách do USA a Emirátů dostanete vždy na výběr ze dvou teplých jídel zdarma. U všech ostatních spojů je v nejnižším zakoupeném tarifu možnost občerstvení pouze za poplatek.

Ve vybraných letadlech typu Boeing 737 nebo Embraer 190 můžete zdarma po stažení aplikace sledovat palubní zábavu (filmy, seriály, hudbu) online. V letadlech typu Boeing 777 pak můžete vše sledovat v individuálních obrazovkách zabudovaných v každé sedačce.

naposledy aktualizováno 05. 02. 2018
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.