IATA (ICAO) kód letiště
CRK (RPLC)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
20:29 (+6)
Vzdálenost od Prahy
9836 km

O letišti Angeles City Clark

Malé mezinárodní letiště Clark najdeme poblíž měst Angeles a Mabalacat ve střední až jižní části filipínského ostrova Luzon. Hlavní město Manila je vzdáleno 100 km jižním směrem. Letiště Clark/Angeles může sloužit jako o alternativní vstupní bod na Filipíny k přetíženému a nepříliš uživatelsky příjemnému letišti v Manile. Terminál je zde opravdu malý, moderní a přehledný a vzhledem k malému počtu mezinárodních letů je i riziko dlouhé čekací doby na pasové kontrole menší. 

Vše má však své pro a proti. Letiště Clark se vyplatí především jako výchozí bod pro cesty po samotném ostrově Luzon, létají odsud sice levné vnitrostátní lety do turisticky významných filipínských destinací, ale z letiště v Manile je přeci jen nabídka výrazně širší.

Terminál je otevřený 24 hodin denně.

Letenky

Z významných mezinárodních aerolinek létají na letiště Clark Emirates z Dubaje nebo China Eastern Airlines ze Šanghaji, město je tak dostupné z Prahy pouze s jedním přestupem. Standardní cena letenky se pohybuje od 16.000 do 20.000 Kč a ve většině případů bývá šance na lepší cenu a větší výběr z letů na hlavní letiště v Manile.

Vnitrostátní lety míří na Cebu, Caticlan, Puerto Princessa, Cagayan de Oro a dalších destinací a zajišťují je aerolinky Philippine Airlines a Cebu Pacific. Ceny zpátečních letenek se pohybují kolem 2.000 až 2.500 Kč.

Inspirujte se akcemi na letenky do Angeles City, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Pravidelné autobusové spojení jezdí přímo od terminálu do Manily (Pasay a Trinoma) i na manilské mezinárodní letiště. Spoje odjíždějí zhruba jednou za hodinu od 6:30 do 21:00 a většinou je zajišťují společnosti Philtranco nebo Genesis. Detailní rozpis jízdních řádů naleznete například na webu letiště. Jednosměrná jízdenka stojí okolo 250 pesos / cca 110 Kč.

Na letišti působí i několik autopůjčoven, pokud se chystáte projet ostrov Luzon, bude půjčení přímo v terminálu asi nejvhodnější možností.

Služby na letišti

Wifi zdarma je dostupná, ale ukrutně pomalá.

Malý terminál je relativně moderní, najdete tu několik občerstvovacích možností a pár duty free shopů, kde dohromady vlastně nic neprodávají. 

Směnárnu i bankomaty najdete v příletové hale.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele