Průvodce aerolinkou

Letecká společnost CEBU Pacific Air

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince CEBU Pacific Air

Cebu Pacific je velká filipínská nízkonákladová aerolinka s hlavními základnami ve městech Cebu a Manila. Aerolinka se postupně etablovala především jako ideální spojení pro nenáročné cestovatele za dovolenou a pro filipínské pracovníky v Perském zálivu.

Flotila je moderní a skládá se z Airbusů A319, A320 a A330.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Společnost je známá především velmi levnými letenkami po Filipínách, které pořídíte klidně do 1.000 Kč za zpáteční let.

Jednou až dvakrát do roka mívá navíc Cebu Pacific velmi výhodné ceny letenek na své lince z Manily do Dubaje, které můžete vhodně nakombinovat s akčními lety z Prahy nebo Bratislavy. Letenky vždy kupujte na webu www.cebupacificair.com. U Cebu Pacific obvykle platí, že čím dříve letenky rezervujete, tím lépe.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Jedno příruční zavazadlo máte zdarma na všech linkách. Musí vážit do 7 kg a nesmí překročit rozměry 56 x 36 x 23 cm. Brašna na notebook a předmět podobné velikosti je povolen navíc zdarma.

Naopak odbavené zavazadlo není v ceně základního tarifu nikdy, a to ani na dálkovém letu.

Vyjde levněji si zavazadlo dodatečně připlatit, než rovnou kupovat dražší tarif. Poplatky za zavazadlo na dálkové lince jsou zhruba 600 Kč za 15 kg, 785 Kč za 20 kg, 1.115 Kč za 30 kg a 1.900 Kč za 40 kg. Na vnitrostátních linkách jsou poplatky zhruba 5–6x nižší.

Sportovní vybavení odbavíte dle hmotnosti od 520 do 885 Kč. Zvířata společnost nepřepravuje.

Odbavení

Check-in na letištní přepážce je sice zdarma, ale Cebu Pacific se snaží přimět cestující k online odbavení a obvykle mají na letišti otevřeno jen málo přepážek, takže se tvoří dlouhé fronty.

Online check-in je dostupný od 72 hodin do 4 hodin (do 2 hod. u vnitrostátních linek) před odletem. Palubní vstupenku stačí vytisknout, pokud máte zavazadlo, na letišti odevzdáte na expresní přepážce „Drop-off“.

Odbavit přes mobilní zařízení se můžete po stažení aplikace Cebu Pacific.

Služby během letu

Jídlo se zdarma nepodává, můžete si ho však za poplatek předem objednat.

Letouny nejsou vybaveny individuálními obrazovkami.

Výběr místa k sezení je zpoplatněn zhruba od 15 Kč na vnitrostátním letu, přes 230 Kč na dálkové lince až po 1.000 Kč za sedačku u nouzového východu.

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Zuzka Balach
Zuzka Balach

Dobrý den,

potřebovala bych poradit, koupila jsem letenky z Manily na Cebu, přes stránky Cebu pacific, platbu mi banka zaúčtovala, ale píše se u této platby, že bude splacena až 26.12. Při dokončení platby, mi to vygenerovalo číslo rezervace. Ale po dalším zadání to píše, že tato rezervace neexistuje. Stalo se to prosím někomu, nebo nějaké podobná zkušenost?

Moc děkuji za odpověď.

Odpovědět
před 9 měs
Avatar uživatele Petr St
Petr St

Dobrý den, zeptám se zkušenějších. Když si u Cebu Pacific koupím v rámci jedné rezervace letenku PPS - HKG ( jsou to dva lety PPS - MNL, MNL - HKG) budu mít zavazadla odbavené až do Hongkongu a nebo je budu muset v Manile vyzvednout a znovu odbavit. Děkuji

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu