IATA (ICAO) kód letiště
ACH (LSZR)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
07:09
Vzdálenost od Prahy
450 km

O letišti St. Gallen Altenrhein

Miniaturní švýcarské letiště známé pod názvem St. Gallen – Altenrhein Flughafen najdeme ve východním cípu země poblíž Bodamského jezera ve vesničce Altenrhein zhruba 22 km od města Sankt Gallen. Letiště je v převážné míře využíváno pro "vnitrostátní" spojení Vídně a nejzápadnějšího cípu Rakouska, město Bregenz je vzdáleno pouhých 23 km.

Svoji základnu zde má místní aerolinka People's Viennaline, která letiště krátce proslavila nejkratší mezinárodní linkou na světě do německého Friedrichshafenu. Vzdálenost mezi městy činí pouhých 22 km a let trval v průměru 8 minut. Spoj pokračoval dále do Kolína nad Rýnem, kvůli malému vytížení letadel však byla linka v dubnu 2017 zrušena.

Letiště se specializuje na obchodní klientelu, proto se snaží minimalizovat čas strávený v terminálu. Bohatě bude stačit, když dorazíte 40 minut před odletem.

Letenky

Na altenrheinské letiště se nejsnáze dostaneme přímou linkou společnosti People's Viennaline z Vídně, která létá 3x denně (o víkendu jen jednou). Zpáteční letenky většinou stojí 200 až 250 €, stejně jako jednosměrné, které se tedy nevyplatí kupovat. Doba letu z Vídně činí asi hodinu.

V létě z Altenrheinu létají i charterové spoje k moři.

Inspirujte se akcemi na letenky do St. Gallenu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Jediný provozovatel na letiště, společnost People's Viennaline, provozuje vlastní kyvadlovou dopravu minibusy do rakouských měst Dornbirn, Bregenz a Lustenau tak, aby vždy přesně navazovala na všechny odlety a přílety z/do Vídně. Jednosměrná jízdenka stojí 15 € nehledě na cíl cesty. Autobus si musíte vždy rezervovat dopředu online na webu aerolinky, kde najdete i přesné odjezdové časy.

V ulici Dorfstrasse asi 80 metrů od letišti najdete i zastávku běžného autobusu. Linka číslo 305 vás doveze do švýcarských měst Rorschach nebo Rheineck, odkud už po železnici dosáhnete celé země. Autobusy jezdí od 5:30 do 18:30 každou hodinu. Detailní jízdní řád najdete na webu švýcarských drah sbb.ch.

Služby na letišti

Wifi připojení funguje na letišti zdarma.

V malém terminálu není příliš prostoru pro nějaké služby navíc. Najdete zde pár odbavovacích přepážek, automat na pití, čekárnu a jeden malý VIP salonek pro cestující business třídy.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu