Letiště Bern

Bern Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

BRN (IATA)
LSZB (ICAO)
Švýcarsko

Letiště ve švýcarském hlavním městě se nachází 17 km jižně od centra a patří k těm nejmenším. Vzhledem k blízkosti a dobré dopravní dostupnosti velkých letišť v okolí (Curych, Basilej, Ženeva) létají z Bernu především malá vrtulová letadla do destinací, o něž mají zájem obchodní cestující a firemní klientela, jako je Londýn, Vídeň nebo Mnichov.

Bernské letiště má jeden velmi malý terminál. Stačí, když dorazíte 40 minut před odletem.

Letiště je otevřeno od 4:30 do posledního příletu letadla.

 


Letenky

Z Česka a okolí levné letenky do Bernu nenajdete. Nejlevnějšího spojení můžete dosáhnout z Brna s přestupem v Mnichově společností Bmi Regional, kdy se ceny můžou pohybovat od 7.000 Kč. Z Vídně pak můžete sehnat letenky už od 5.500 6.000 Kč.

Pro cesty do Bernu je lepší zvolit lety do Basileje nebo Curychu.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

K hlavnímu nádraží v centru města jezdí „Airport Bus“ – linka číslo 334 s odjezdy každou půlhodinu a shodnou jízdní dobou. Autobusy upravují svůj jízdní řád podle aktuálních zpoždění letů. Jízdné stojí 6,40 CHF / 160 Kč. K blízkému nádraží v obci Belp jezdí navíc linka číslo 160. Jízdní řády všech linek v rámci bernské MHD najdeme na webu dopravního podniku.

V případě ubytování v obcích v okolí je možné dojít k terminálu pěšky. Pěší a cyklistická stezka vede podél řeky Aare jen pár desítek metrů od terminálu.


Služby na letišti

Wi-fi funguje zdarma a bez omezení.

V terminálu se nachází malé občerstvení.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Švýcarska? Nastav si hlídače