IATA (ICAO) kód letiště
BRN (LSZB)
Aktuální počasí
25.9 °C
Aktuální čas
13:53
Vzdálenost od Prahy
611 km

O letišti Bern

Letiště ve švýcarském hlavním městě se nachází 17 km jižně od centra a patří k těm nejmenším. Vzhledem k blízkosti a dobré dopravní dostupnosti velkých letišť v okolí (Curych, Basilej, Ženeva) létají z Bernu především malá vrtulová letadla do destinací, o něž mají zájem obchodní cestující a firemní klientela, jako je Londýn, Vídeň nebo Mnichov.

Bernské letiště má jeden velmi malý terminál. Stačí, když dorazíte 40 minut před odletem.

Letiště je otevřeno od 4:30 do posledního příletu letadla.

Letenky

Z Česka a okolí levné letenky do Bernu nenajdete. Nejlevnějšího spojení můžete dosáhnout z Brna s přestupem v Mnichově společností Bmi Regional, kdy se ceny můžou pohybovat od 7.000 Kč. Z Vídně pak můžete sehnat letenky už od 5.500 6.000 Kč.

Pro cesty do Bernu je lepší zvolit lety do Basileje nebo Curychu.

Inspirujte se akcemi na letenky do Bernu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

K hlavnímu nádraží v centru města jezdí „Airport Bus“ – linka číslo 334 s odjezdy každou půlhodinu a shodnou jízdní dobou. Autobusy upravují svůj jízdní řád podle aktuálních zpoždění letů. Jízdné stojí 6,40 CHF / 160 Kč. K blízkému nádraží v obci Belp jezdí navíc linka číslo 160. Jízdní řády všech linek v rámci bernské MHD najdeme na webu dopravního podniku.

V případě ubytování v obcích v okolí je možné dojít k terminálu pěšky. Pěší a cyklistická stezka vede podél řeky Aare jen pár desítek metrů od terminálu.

Služby na letišti

Wi-fi funguje zdarma a bez omezení.

V terminálu se nachází malé občerstvení.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu