IATA (ICAO) kód letiště
FDH (EDNY)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
03:31
Vzdálenost od Prahy
439 km

O letišti Friedrichshafen

Malé letiště ve Friedrichshafenu se nachází 4 km od centra města a 20 km od Lindau, populárního výletního městečka na Bodamském jezeře. Letiště je vyhledáváno především místními pro letní dovolenkové lety k moři a Brity pro zimní lyžařské chartery vzhledem k blízkosti několika alpských středisek. Na letišti najdeme muzeum Dornier, německého výrobce menších letadel pro 20–50 cestujících.

Terminál je velmi malý a přehledný, přes noc se zavírá.

Letenky

Z Prahy nebo Vídně se dá do Friedrichshafenu doletět s přestupem ve Frankfurtu za ceny mezi 6.500 a 7.000 Kč. Výhodnější tak bude doprava autobusem (Flixbus) nebo doletět do blízké Basileje či Curychu.

Inspirujte se akcemi na letenky do Fridrichshafenu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

50 metrů od terminálu se nachází vlaková zastávka. Do centra Friedrichshafenu se dostanete za 5 minut, vlaky jezdí jednou za 20 minut a jízdenka stojí 2,50 €. Vlakem se pohodlně dostaneme přímo nebo maximálně s jedním přestupem do celého regionu.

Za stejnou cenu lze využít i autobusovou linku číslo 18, která jezdí od hlavního nádraží.

Služby na letišti

Wifi je na letišti zdarma a bez časového omezení.

Dornier Museum (výrobce menších dopravních letadel) se nachází asi 200 metrů od hlavního terminálu, otevřeno je od 9:00 do 17:00, dospělí zaplatí za vstup 9,50 €, děti 4,50 €.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu