Letiště Friedrichshafen

Friedrichshafen Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

FDH (IATA)
EDNY (ICAO)
Německo

Malé letiště ve Friedrichshafenu se nachází 4 km od centra města a 20 km od Lindau, populárního výletního městečka na Bodamském jezeře. Letiště je vyhledáváno především místními pro letní dovolenkové lety k moři a Brity pro zimní lyžařské chartery vzhledem k blízkosti několika alpských středisek. Na letišti najdeme muzeum Dornier, německého výrobce menších letadel pro 20–50 cestujících.

Terminál je velmi malý a přehledný, přes noc se zavírá.

 


Letenky

Z Prahy nebo Vídně se dá do Friedrichshafenu doletět s přestupem ve Frankfurtu za ceny mezi 6.500 a 7.000 Kč. Výhodnější tak bude doprava autobusem (Flixbus) nebo doletět do blízké Basileje či Curychu.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

50 metrů od terminálu se nachází vlaková zastávka. Do centra Friedrichshafenu se dostanete za 5 minut, vlaky jezdí jednou za 20 minut a jízdenka stojí 2,50 €. Vlakem se pohodlně dostaneme přímo nebo maximálně s jedním přestupem do celého regionu.

Za stejnou cenu lze využít i autobusovou linku číslo 18, která jezdí od hlavního nádraží.


Služby na letišti

Wifi je na letišti zdarma a bez časového omezení.

Dornier Museum (výrobce menších dopravních letadel) se nachází asi 200 metrů od hlavního terminálu, otevřeno je od 9:00 do 17:00, dospělí zaplatí za vstup 9,50 €, děti 4,50 €.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Německa? Nastav si hlídače