IATA (ICAO) kód letiště
TGD (LYPG)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
06:13
Vzdálenost od Prahy
942 km

O letišti Podgorica

Jedno ze dvou černohorských letišť se nachází 10 km jižně od centra hlavního města a 38 km od nejbližšího přímořského letoviska Sutomore.

Jediný terminál je malý a moderní. Není nutné zde být 2 hodiny před odletem, 75 minut bude bohatě stačit.

Letiště přes noc zavírá a není možné zde přespat.

Letenky

Standardní cena letenek z Prahy nebo Vídně se pohybuje od 5.500 Kč do 7.000 Kč, většinou s přestupem v Bělehradu nebo ve Vídni. Z Podgorici začíná létat i Ryanair (například do Berlína) a Wizz Air (z Budapešti a Katovic), což slibuje budoucí snížení cen. Například průměrná cena zpáteční letenky z Katovic se pohybuje kolem 2.000 Kč, v létě i přes 4.000 Kč.

V letní sezoně provozuje do Podgorici přímé charterové lety z Prahy Travel Service, samostatné letenky jdou však koupi jen výjimečně.

Doba přímého letu z Prahy činí asi 2 hodiny, lety s přestupem trvají v průměru 5-8 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Podgoricy, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Na letiště bohužel MHD z města nejezdí. Jedinou možností veřejné dopravy je asi 15 minut pěší chůze vzdálené nádraží. Spojení ale není příliš frekventované a od nádraží k letišti je možná pouze chůze po silnici bez chodníku. Jízdní řád je k nalezení na webu železnic, vyhledávejte zastávku „Aerodrom“. Vlaky odsud jezdí jak do Podgorici, tak k moři do Sutomore nebo přístavního města Bar.

Taxi do centra města i přes relativně krátkou vzdálenost stojí 12–15 €.

Služby na letišti

Wi-fi je zdarma na 30 minut.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Patrik Č
  • Přidal se před 6 lety
  • Napsal 47 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-10-14T23:06:58+02:00)

Pokud někdo vyloženě nechvátá může využít do města i autobus, cesta na zastávku z letiště trvá zhruba 25 minut pěšky. Zastávku nejsnadněji najdete, když do google map zadáte "pizza restaurant Ester", zastávka se nachází u silnice M2 a jde se mimo jiné i okolo vlakové zastávky. Jízdní řády jsem nedohledal a místní v okolí také nevěděli, ale osobně jsme čekali na zastávce max 15 minut. Číslo autobusu bylo 22, autobus jel přímo do centra a jízdenka kupovaná přímo u řidiče stála 1e. Třeba se někomu bude hodit 🙂

Odpovědět
před 3 lety

Letecky s Wizzair, není třeba tisknout letenku jak se všude píše, stačí v telefonu. Není ale pravda, ze letiště je otevřené nonstop. V jednu v noci mě vyhodili a otevřeli zase až v pět. Wi-Fi ok !

Jinak je to maličký letiště, vše opravdu snadné a přehledné.

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
Petr _3

Info k 9. dubnu 2019: Pokud letíte s Wizz Air, nevygeneruje se vám mobilní boarding pass, ale pouze ten k tisku. Není potřeba jej však tisknout, stačí ukázat v mobilu. Velikost zavazadel kontrolovali u vstupu ke gatům - první kontrola boarding passu (dále pak jsou celníci a security). V duty free se vyplatí koupit si cigarety, voda je tam hodně drahá (od 1,90 €). Potvrzuji, že na letiště stačí přijet 75 minut před odletem, a i tak budete ještě chvíli čekat. Co ale nepotvrzuji, jsou ceny taxíků. Nás vyšel na 7 €, a to tam i zpátky.

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu