IATA (ICAO) kód letiště
BNX (LQBK)
Aktuální počasí
23.7 °C
Aktuální čas
14:50
Vzdálenost od Prahy
617 km

O letišti Banja Luka

Letiště v Banja Luce je jediné letiště Republiky Srpské, jedné ze součástí Bosny a Hercegoviny (neplést se Srbskem). Patří k těm nejmenším letištím v Evropě, co se týče rozlohy terminálu i provozu.

Terminál je otevřený pouze pár hodin před odletem.

Letenky

Z Banja Luky létá pouze letecká společnost Air Serbia do Bělehradu. Letenky z Prahy nebo Vídně právě přes Bělehrad začínají na 4.500 Kč.

Inspirujte se akcemi na letenky do Banji Luka, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Od roku 2018 jezdí ke každému letu autobus/minimus společnosti Smiljič, který vyjíždí ze starého autobusového nádraží v Banja Luce (Stara autobuska stanica). Přesné odjezdové časy z centra najdete na oficiálním webu letiště, při cestě zpět autobus vždy čeká na letadlo. Cena za jízdenku je 10 BAM nebo 5 EUR.

Jedinou další možností je taxi. Z 27 km vzdálené Banja Luky stojí taxi zhruba 20–25 €. Z Laktaši pak 7 €. Není nutné mít u sebe hotovost v konvertibilní marce, bez problémů lze platit i eurem.

Služby na letišti

Wi-fi je neomezená a bezplatná.

V terminálu se nachází jedna menší restaurace. 

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu