Banja Luka

Letiště Banja Luka

O letišti

Letiště v Banja Luce je jediné letiště Republiky Srpské, jedné ze součástí Bosny a Hercegoviny (neplést se Srbskem). Patří k těm nejmenším letištím v Evropě, co se týče rozlohy terminálu i provozu.

Terminál je otevřený pouze pár hodin před odletem.

Oficiální stránky letiště jsou www.banjaluka-airport.com

IATA Kód
BNX
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
03:38
Vzdálenost z ČR
617 km

Letenky

Z Banja Luky létá pouze letecká společnost Air Serbia do Bělehradu. Letenky z Prahy nebo Vídně právě přes Bělehrad začínají na 4.500 Kč.

Inspirujte se akcemi na letenky do Banji Luka, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Od roku 2018 jezdí ke každému letu autobus/minimus společnosti Smiljič, který vyjíždí ze starého autobusového nádraží v Banja Luce (Stara autobuska stanica). Přesné odjezdové časy z centra najdete na oficiálním webu letiště, při cestě zpět autobus vždy čeká na letadlo. Cena za jízdenku je 10 BAM nebo 5 EUR.

Jedinou další možností je taxi. Z 27 km vzdálené Banja Luky stojí taxi zhruba 20–25 €. Z Laktaši pak 7 €. Není nutné mít u sebe hotovost v konvertibilní marce, bez problémů lze platit i eurem.

Služby na letišti

Wi-fi je neomezená a bezplatná.

V terminálu se nachází jedna menší restaurace. 

naposledy aktualizováno 08. 07. 2019
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí