IATA (ICAO) kód letiště
VCP (SBKP)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
06:36 (-5)
Vzdálenost od Prahy
10119 km

O letišti Campinas Viracopos

Letiště Viracopos se nachází 20 km od města Campinas a často bývá označováno jako třetí letiště pro 95 km vzdálené Sao Paulo. Svoji hlavní základnu zde má třetí největší brazilská aerolinka Azul. Převažující vnitrostátní provoz doplňují linky do USA a Portugalska.

Viracopos má jediný terminál, který se spíše řadí mezi nízkonákladové kvůli svým omezeným službám.

Terminál je otevřený 24 hodin.

Letenky

Spojení z Evropy přímo na letiště Campinas je poměrně komplikované a čekají vás většinou alespoň dva přestupy. Ceny letenek se pohybují od 25.000 Kč výše a bude výhodnější letět na letiště Guarulhos v Sao Paulu.

Doména Viracopos jsou mnohdy velmi levné vnitrostátní lety, které začínají již na 800 Kč za zpáteční letenku.

Inspirujte se akcemi na letenky do Campinasu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Campinas

Autobusové spojení je velmi časté. Nejpohodlnější je využít linky „Lira Bus“ (jízdní řád), která jezdí každých 30–60 minut a cesta trvá 40 minut. Za jízdenku zaplatíte 11 BRL.

Levnější je pak autobusová linka 193. Ta jezdí zhruba jednou za půl hodiny, stojí 3,80 BRL a jízda trvá 50–70 minut.

Sao Paulo

Přímé spojení zajišťují autobusy letecké společnosti Azul, které jsou pro cestující s platnou letenkou zdarma. Autobusy jezdí ke stanici metra Barra Funda nebo k nákupním centrům Eldorado a Tamboré. Cesta trvá 90–120 minut při intervalu 60 minut a provozní době od 4:30 do 23:15.

Na autobusové nádraží Tiete pak jezdí linky společnosti „Lira Bus“. Autobusy jezdí každou hodinu a jízdenka stojí 22,20 BRL.

Přestup na letiště Guarulhos

Přímé spojení mezi letišti neexistuje.

Pokud na letiště Campinas přilétáte nebo odlétáte se společností Azul, využijete jejich autobusy zdarma. Ty odjíždějí například z terminálu Barra Funda, odkud se dostanete na letiště Guarulhos linkou „Airport Bus Service“ za 35,50 BRL.

Využít můžete i linku „Lira Bus“ s přestupem na autobusovém nádraží v Campinas. Cesta celkem zabere více než 2 hodiny a bude stát 41 BRL

Celková doba přestupu mezi Guarulhos a Viracopos – Campinas nebude kratší než 180 minut, je lepší počítat s větší časovou rezervou.

Přestup na letiště Congonhas

Přímo z Viracopos na letiště Congonhas jezdí autobus letecké společnosti AZUL, kterou můžou využít pouze pasažéři této aerolinky. Jízdenka je zdarma.

Jízdní doba se pohybuje od 90 do 120 minut podle provozu, autobusy jezdí každou hodinu od 4:00 do 20:00.

Využít můžete i linky „Lira Bus“ (jízdní řád) s přestupem na autobusovém nádraží v Campinas. Cesta celkem zabere více než 2 hodiny a bude stát 41 BRL.  

Služby na letišti

Wi-fi funguje zdarma a bez časového omezení.

Protože letiště slouží především nízkonákladovým aerolinkám, musíte počítat s omezenými službami a pohodlím.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu