IATA (ICAO) kód letiště
BRS (EGGD)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
19:58 (-1)
Vzdálenost od Prahy
1200 km

O letišti Bristol

Bristolské letiště je jednou z největších základen easyJetu ve Velké Británii a obecně slouží především nízkonákladovým společnostem. Od Bristolu je vzdáleno asi 13 km a můžeme ho nazvat mezinárodní branou pro oblast Cornwallu.

Terminál je relativně malý a moderní, v brzké ranní špičce může být přeplněný, je tak lepší dorazit alespoň hodinu a půl před odletem.

Letiště je otevřeno 24 hodin denně.

Letenky

Díky přímé lince easyJetu do Prahy stabilně ceny letenek oscilují okolo hranice 1.500 Kč, je nutné je rezervovat s předstihem alespoň 2–3 měsíců. V exponovaných dnech při koupi na poslední dny není výjimkou, že cena zpáteční letenky přesahuje 10.000 Kč.

Doba letu do Bristolu trvá asi 145 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Bristolu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Nejrychlejší cestu do Bristolu obstarává autobusová linka „Airport Flyer Express“. Autobus jezdí každých 8 minut a cesta do centra a k nádraží trvá 30 minut. Jízdenka stojí 7 GBP a linka jezdí 24 hodin denně. Do jižního Bristolu můžete využít i linku „Air Decker“, která pokračuje dál do města Bath.

Bristolské letiště lze pohodlně využít i pro cesty do okolních měst:

  • Cardiff: Do waleského hlavního města se dostaneme během hodiny a půl autobusy National Exepss. Spojení jezdí jednou za 60 až 120 minut po 24 hodin, jízdenka stojí 18,40 liber.
  • Bath: blízké město Bath spojuje s letištěm autobusová linka Air Decker. Autobusy jezdí jednou za 30 minut, cesta trvá 50 minut a za jízdenku zaplatíte 14 liber.

Na letišti zastavují i spoje Meagbus směrem do jihozápadní Anglie (Exeter, Plymouth, aj.).

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Wifi je na letišti zdarma na 60 minut.

Pro úschovu zavazadel kontaktujte informační přepážku v check-in hale. Můžete platit pouze v hotovosti (8,50 GBP za jeden den).

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu