Letiště Southampton

Southampton Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

SOU (IATA)
EGHI (ICAO)
Spojené Království

Menší regionální letiště Southampton najdete u přístavního města se stejným jménem na jihu Anglie. Vzhledem ke krátké přistávací dráze jsou na letiště povoleny lety pouze s letadly do kapacity cca 120 cestujících, největší letadlo, které sem pravidelně létá, je Boeing 717.

Jednu ze svých největších základen má na letišti společnost Flybe, která létá do mnoha měst ve Velké Británie, ale i do kontinentální Evropy. Terminál je malý, přehledný a moderní, všechny procesy odsýpají docela rychle, i díky menšímu provozu.

Terminál se přes noc zavírá a není možné zde přespat.

 


Letenky

Nejbližším městem k ČR, kam se ze Southamptonu přímo létá, je Mnichov. Linku provozuje společnost BMI známá mimo jiné i z Brna. Průměrná cena zpáteční letenky se však pohybuje kolem 6.000 Kč.

Z Prahy se do Southamptonu dostanete nejčastěji s přestupem v Amsterdamu a průměrnou cenu okolo 7.500 Kč.

Nejlevnější způsob cesty na jih Anglie je využití přímých linek easyJetu z Prahy nebo Vídně na letiště Gatwick a odtud dojet cca 2,5 hodiny vlakem či autobusem.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Nejrychlejší spojení se širokým okolím představuje vlak. Letiště se chlubí, že transfer vlak -> letadlo a naopak patří mezi nejrychlejší a nejkratší na světě, když odbavovací přepážky od nádraží dělí pouhých 99 kroků.

V centru Southamptonu jste vlakem za 7 minut při intervalu cca 5 až 15 minut. Jízdenka při koupit s předstihem na webu trainline.com vyjde na £3.80, pokud si ji koupíte v automatu na místě, pak zaplatíte £6.20. Vlaky jezdí od cca 5:30 do 1:30.

Přímo se vlakem dostanete i do měst Portsmouth, Bournemouth, Reading, Londýn a další...

Alternativně můžete letiště dosáhnout autobusem linky U1C (ve směru z letiště), resp. U1A (ve směru na letiště). Jezdí každých 10 až 15 minut od 5:30 do 23:30 a spojí letiště s univerzitou, centrem Southamptonu a částí Waterfront. Jízdenka vyjde na £2, platí se u řidiče přesnou hotovostí. Celodenní jízdné pak vyjde na £3.50.

A konečně poslední možností, která spojí města Eastleigh a Hedge End, je autobus linky X4. Jede od 7:15 do 18:45 každou hodinu a jízdenka stojí £3.


Služby na letišti

Připojte se k oficiální wifi síti "Free SOU Wifi" a získáte přístup k internetu na 4 hodiny zdarma.

V příletové hale najdete přepážku "Servisair", která mj. slouží i jako úschovna zavazadel. Za celý den zaplatíte 6 liber.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Velké Británie? Nastav si hlídače