Průvodce letištěm

Letiště Frankfurt Hahn

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Frankfurt Hahn

Malé čistě nízkonákladové letiště sloužící výhradně aeroliniím Ryanair a Wizzair se nachází v západním Německu poblíž lucemburských hranic a trochu neoprávněně se honosí přívlastkem „Frankfurt“, i když samotné město je vzdáleno skoro 130 km. O něco blíže (asi 112 km) je Lucemburk, nejbližším větším městem poblíž je pak Trier (70 km).

Terminál je malá nevýrazná budova se základními službami otevřená 24 hodin denně.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
500 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
13:50
aktuální čas

Letenky

Z Česka ani Slovenska se do Hahnu přímo nelétá, ale pokud potřebujete jet do míst v okolí, vyplatí se raději letět do „opravdového“ Frankfurtu nebo Kolína nad Rýnem.

Letenky z Hahnu do Evropy začínají na 400 Kč za zpáteční let, vzhledem k větší vzdálenosti a dražší dopravě je nutné zvážit, jestli se odlet odsud skutečně vyplatí.

Inspirujte se akcemi na letenky do Hahnu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Hlavní dopravu s okolními městy obstarává společnost Flibco, na jejichž webu můžete rezervovat jízdenky od 5 € (vždy 1 místo na spoj), další následovně:

  • Frankfurt se zastávkou na letišti Frankfurt: spoje odjíždí zhruba každou hodinu podle aktuálního letového řádu. Jízda trvá necelé dvě hodiny a stojí 16 €,
  • Lucemburk se zastávkou na letišti Lucemburk: autobusy jezdí v průměru každé dvě hodiny, první a poslední spoje navazují na aktuální odlety a přílety. Cesta trvá přes dvě hodiny a zaplatíte za ni 19 €,
  • Trier (Trevír): linka jezdí nepravidelně jednou za 2 až 3 hodiny podle letového řádu, cesta trvá hodinu a lístek stojí 12 €.

Jak se sem dostat

Nejlevnější cesta vede autobusy RegioJet nebo Flixbus z Prahy do Frankfurtu, kde na jednom místě přestoupíte na autobus Flibco směrem na letiště Hahn. Celková cena za jednosměrnou jízdenku bude asi 1.100 Kč a cesta potrvá přes 10 hodin.

Kde parkovat

Rozhodnete-li se i přes velkou vzdálenost na letiště vyrazit autem, nejlevněji zaparkujete přímo na letišti za 28 € na týden. Rezervovat online můžete na webu letiště.

Vzdálenosti:

  • Praha: 632 km
  • Plzeň: 533 km
  • Karlovy Vary: 497 km

Služby na letišti

Wi-fi je zdarma na jednu hodinu.

Skříňky na úschovu zavazadel se nacházejí na parkovišti P1 a dle velikosti zavazadla zaplatíte od 3 € do 5 €.

Nonstop je na letišti otevřená pouze restaurace McDonald’s.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu