IATA (ICAO) kód letiště
HHN (EDFH)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
14:37
Vzdálenost od Prahy
500 km

O letišti Frankfurt Hahn

Malé čistě nízkonákladové letiště sloužící výhradně aeroliniím Ryanair a Wizzair se nachází v západním Německu poblíž lucemburských hranic a trochu neoprávněně se honosí přívlastkem „Frankfurt“, i když samotné město je vzdáleno skoro 130 km. O něco blíže (asi 112 km) je Lucemburk, nejbližším větším městem poblíž je pak Trier (70 km).

Terminál je malá nevýrazná budova se základními službami otevřená 24 hodin denně.

Letenky

Z Česka ani Slovenska se do Hahnu přímo nelétá, ale pokud potřebujete jet do míst v okolí, vyplatí se raději letět do „opravdového“ Frankfurtu nebo Kolína nad Rýnem.

Letenky z Hahnu do Evropy začínají na 400 Kč za zpáteční let, vzhledem k větší vzdálenosti a dražší dopravě je nutné zvážit, jestli se odlet odsud skutečně vyplatí.

Inspirujte se akcemi na letenky do Hahnu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Hlavní dopravu s okolními městy obstarává společnost Flibco, na jejichž webu můžete rezervovat jízdenky od 5 € (vždy 1 místo na spoj), další následovně:

  • Frankfurt se zastávkou na letišti Frankfurt: spoje odjíždí zhruba každou hodinu podle aktuálního letového řádu. Jízda trvá necelé dvě hodiny a stojí 16 €,
  • Lucemburk se zastávkou na letišti Lucemburk: autobusy jezdí v průměru každé dvě hodiny, první a poslední spoje navazují na aktuální odlety a přílety. Cesta trvá přes dvě hodiny a zaplatíte za ni 19 €,
  • Trier (Trevír): linka jezdí nepravidelně jednou za 2 až 3 hodiny podle letového řádu, cesta trvá hodinu a lístek stojí 12 €.

Jak se sem dostat

Nejlevnější cesta vede autobusy RegioJet nebo Flixbus z Prahy do Frankfurtu, kde na jednom místě přestoupíte na autobus Flibco směrem na letiště Hahn. Celková cena za jednosměrnou jízdenku bude asi 1.100 Kč a cesta potrvá přes 10 hodin.

Kde parkovat

Rozhodnete-li se i přes velkou vzdálenost na letiště vyrazit autem, nejlevněji zaparkujete přímo na letišti za 28 € na týden. Rezervovat online můžete na webu letiště.

Vzdálenosti:

  • Praha: 632 km
  • Plzeň: 533 km
  • Karlovy Vary: 497 km

Služby na letišti

Wi-fi je zdarma na jednu hodinu.

Skříňky na úschovu zavazadel se nacházejí na parkovišti P1 a dle velikosti zavazadla zaplatíte od 3 € do 5 €.

Nonstop je na letišti otevřená pouze restaurace McDonald’s.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu