Letiště Lucemburk Findel

Luxembourg Findel Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

LUX (IATA)
ELLX (ICAO)
Lucembursko

Jediné letiště v Lucembursku se nachází asi 9 km od centra města a 5 km od čtvrti evropských institucí. Hlavní základnu zde má národní aerolinka Luxair.

Terminál je moderní a velice prostorný, možná až předimenzovaný, ale orientace je snadná a člověk se tady cítí příjemně.

Otevírací doba letiště je od 4:00 do 0:00 a není možné zde přenocovat.

 


Letenky

Lucemburk nepatří mezi nejlevnější destinace, zpáteční letenky z Prahy nebo Vídně obvykle stojí od 4.500 do 6.500 Kč a akční letenky se sem zatím příliš neobjevují. Levnější cesta do Lucemburku může vést buď přímým autobusovým spojem Regiojet nebo kombinací levných letenek z Prahy do Charleroi a následně přímým autobusem Flibco do Lucemburku.

Doba přímého letu z Prahy činí asi 90 minut.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Do centra Lucemburku se dostanete dvojicí autobusových linek. Rychlejší linkou číslo 16 a pomalejší 29.

  • 16: autobus jezdí napříč celou evropskou čtvrtí a centrem až k hlavnímu nádraží zhruba každých 10 minut. První spoj jede v 5:00, poslední ve 23:45. Cesta na hlavní nádraží zabere 20 minut,
  • 29: linka nejede do centra přes evropskou čtvrť, ale jižní cestou přes Zans. Z hlavního nádraží pokračuje dál na jih města, kde skončí u záchytného parkoviště. Autobusy jezdí od 4:45 do 23:30 každých 15 minut a cesta do centra trvá 20 minut,

Jízdenky na všechny linky v Lucemburku stojí 2 € na dvě hodiny, 4 € na celý den a navíc vždy v sobotu je veřejná doprava zdarma.

Z letiště se dostanete přímo 4x až 6x denně do německého města Trier, lístek stojí 4 €, vyhledávač spojení najdete na webu mobiliteit.lu.

Autobusová společnost Flibco dále nabízí přímá spojení na letiště Frankfurt Hahn (5 €), do francouzských měst Metz a Nancy (13 €) nebo na belgické letiště Charleroi (23 €). Všechny spoje, jízdní řády a ceny jsou uvedeny na webu společnosti.


Služby na letišti

Wifi je k dispozici zdarma a bez časového omezení.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Lucemburska? Nastav si hlídače