IATA (ICAO) kód letiště
LUX (ELLX)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
06:35
Vzdálenost od Prahy
579 km

O letišti Lucemburk Findel

Jediné letiště v Lucembursku se nachází asi 9 km od centra města a 5 km od čtvrti evropských institucí. Hlavní základnu zde má národní aerolinka Luxair.

Terminál je moderní a velice prostorný, možná až předimenzovaný, ale orientace je snadná a člověk se tady cítí příjemně.

Otevírací doba letiště je od 4:00 do 0:00 a není možné zde přenocovat.

Letenky

Lucemburk nepatří mezi nejlevnější destinace, zpáteční letenky z Prahy nebo Vídně obvykle stojí od 4.500 do 6.500 Kč a akční letenky se sem zatím příliš neobjevují. Levnější cesta do Lucemburku může vést buď přímým autobusovým spojem Regiojet nebo kombinací levných letenek z Prahy do Charleroi a následně přímým autobusem Flibco do Lucemburku.

Doba přímého letu z Prahy činí asi 90 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Lucemburk, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Do Lucemburku se z letiště dostanete dvojicí autobusových linek.

  • 16: autobus jezdí napříč celou evropskou čtvrtí a centrem až k hlavnímu nádraží zhruba každých 10 minut. První spoj jede v 5:00, poslední ve 23:45. Cesta do centra zabere 25 minut, na hlavní nádraží pak cca 35 minut, 
  • 29: linka nejede přímo do centra přes evropskou čtvrť, ale jižní cestou přes Zans. Z hlavního nádraží pokračuje dál na jih města, kde skončí u záchytného parkoviště. Autobusy jezdí od 4:45 do 23:30 každých 15 minut a cesta na hlavní nádraží trvá 25 minut. Pozor, linka u hlavního nádraží nezastavuje před hlavním vchodem, ale z druhé strany v zastávce "Gare Rocade".

Jízdenky na všechny linky v Lucemburku stojí 2 EUR na dvě hodiny, 4 EUR na celý kalendářní den a navíc vždy v sobotu je veřejná doprava zdarma. Lístek koupíte v automatech na zastávkách nebo u řidiče, platit se dá jen v hotovosti. K placení lístků lze využít i mobilní aplikaci mTicket App.

Z letiště se dostanete přímo 4x až 6x denně do německého města Trier, lístek stojí 4 €, vyhledávač spojení najdete na webu mobiliteit.lu.

Autobusová společnost Flibco dále nabízí přímá spojení na letiště Frankfurt Hahn (5 €), do francouzských měst Metz a Nancy (13 €) nebo na belgické letiště Charleroi (23 €). Všechny spoje, jízdní řády a ceny jsou uvedeny na webu společnosti.

Služby na letišti

Wifi je k dispozici zdarma a bez časového omezení.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu