Letiště Kolín nad Rýnem - Bonn

Cologne Bonn Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

CGN (IATA)
EDDK (ICAO)
Německo

Sedmé největší německé letiště se nachází 15 km od Kolína nad Rýnem a 22 km od bývalého německého hlavního města Bonnu a nese název po Konradu Adenauerovi. Kolín nad Rýnem si pro svoji hlavní základnu zvolila společnost Eurowings.

Otevírací doba je 24 hodin.

 


Letenky

Do Kolína nad Rýnem se přímo dostanete z Vídně, Prahy nebo Katovic. Ceny se ze všech míst pohybují od 2.000 Kč, ale nejsou výjimkou akční letenky i za 1.500 Kč.

Doba letu z Kolína do Prahy činí asi 75 minut.

Vyhledat letenky


Přestup

Letiště má dva terminály. Jeden z nich, terminál 1, využívá výhradně Eurowings a Lufthansa, ten druhý pak zbytek aerolinek.

Přestup v rámci jednoho terminálu zabere minimálně 35 minut, mezi terminály, kde vede spojovací chodba, je pak nutné si vyčlenit alespoň 50 minut.

V případě delšího přestupu není problém vyrazit na prohlídku Kolína nad Rýnem.


Doprava z/na letiště

Nejrychlejší dopravou do města je bezesporu městská železnice S-Bahn. Stanice se nachází mezi terminály asi 5 minut pěší chůze.

Do Kolína nad Rýnem vás během 15 minut dopraví linky S13, S19 RE6 a RE8,, do Bonnu pak běžný vlak linky RE8. S-Bahn jezdí každých 10 až 15 minut po 24 hodin, za jednosměrnou jízdenku do Kolína zaplatíte 2,80 €, celodenní jízdenka na celou síť kolínské MHD vyjde na 8,60 €, lístek do Bonnu pak vyjde na 7,80 €.

Kromě vlaků můžete využít i autobusové linky číslo 161 do jižní části Kolína (2,80 €) nebo SB 60 do centra Bonnu (8,20 €).

Na letišti zastavují i dálkové vlaky s přímým spojením do měst Düsseldorf, Dortmund, Koblenz, Frankfurt a jiných:

  • Linka RE6 spojuje letiště s centrem Kolína (lze využít stejné jízdné jako v případě S-Bahnu) s městy Düsseldorf (i letiště), Dortmund, Essen, Neuss, Bochum, Hamm a Minden. Jezdí jednou za 60 minut od 4:50 do 0:50,
  • Linka RE8 spojuje jednou za hodinu letiště s městy Mönchengladbach, Bonn, Koblenz a dalších. I vlaky RE8 lze využít při cestě do centra Kolína nad Rýnem.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku


Služby na letišti

K internetu se připojíte prostřednictvím wi-fi, která je časově neomezená a zdarma.

Úschovna zavazadel je lokalizována v terminálu 2 poblíž železniční stanice. Otevřeno je od 6:00 do 23:00 a cena za jednodenní službu činí 5,20 €.

Letiště vyniká pěknou vyhlídkovou terasou zdarma, odkud je krásný výhled na celou plochu i jednu z přistávacích drah. Ta je umístěna v Terminálu 1 a vstup je z veřejná části letiště, tedy i pro necestující veřejnost.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Německa? Nastav si hlídače