IATA (ICAO) kód letiště
CGN (EDDK)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
08:19
Vzdálenost od Prahy
510 km

O letišti Kolín nad Rýnem - Bonn

Sedmé největší německé letiště se nachází 15 km od Kolína nad Rýnem a 22 km od bývalého německého hlavního města Bonnu a nese název po Konradu Adenauerovi. Kolín nad Rýnem si pro svoji hlavní základnu zvolila společnost Eurowings.

Otevírací doba je 24 hodin.

Letenky

Do Kolína nad Rýnem se přímo dostanete z Vídně, Prahy nebo Katovic. Ceny se ze všech míst pohybují od 2.000 Kč, ale nejsou výjimkou akční letenky i za 1.500 Kč.

Doba letu z Kolína do Prahy činí asi 75 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Kolína nad Rýnem, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Letiště má dva terminály. Jeden z nich, terminál 1, využívá výhradně Eurowings a Lufthansa, ten druhý pak zbytek aerolinek.

Přestup v rámci jednoho terminálu zabere minimálně 35 minut, mezi terminály, kde vede spojovací chodba, je pak nutné si vyčlenit alespoň 50 minut.

V případě delšího přestupu není problém vyrazit na prohlídku Kolína nad Rýnem.

Doprava z/na letiště

Nejrychlejší dopravou do města je bezesporu městská železnice S-Bahn. Stanice se nachází mezi terminály asi 5 minut pěší chůze.

Do Kolína nad Rýnem vás během 15 minut dopraví linky S13, S19 RE6 a RE8,, do Bonnu pak běžný vlak linky RE8. S-Bahn jezdí každých 10 až 15 minut po 24 hodin, za jednosměrnou jízdenku do Kolína zaplatíte 3 €, celodenní jízdenka na celou síť kolínské MHD vyjde na 8,80 €, lístek do Bonnu pak vyjde na 7,80 €. Při koupi skrze mobilní aplikaci KBV získáte 10 % slevu.

Kromě vlaků můžete využít i autobusové linky číslo 161 do jižní části Kolína (2,80 €) nebo SB 60 do centra Bonnu (8,20 €).

Na letišti zastavují i dálkové vlaky s přímým spojením do měst Düsseldorf, Dortmund, Koblenz, Frankfurt a jiných:

 • Linka RE6 spojuje letiště s centrem Kolína (lze využít stejné jízdné jako v případě S-Bahnu) s městy Düsseldorf (i letiště), Dortmund, Essen, Neuss, Bochum, Hamm a Minden. Jezdí jednou za 60 minut od 4:50 do 0:50,
 • Linka RE8 spojuje jednou za hodinu letiště s městy Mönchengladbach, Bonn, Koblenz a dalších. I vlaky RE8 lze využít při cestě do centra Kolína nad Rýnem.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

K internetu se připojíte prostřednictvím wi-fi AIRPORT_FREE_WIFI, která je časově neomezená a zdarma.

Úschovna zavazadel je lokalizována v terminálu 2 poblíž železniční stanice. Otevřeno je od 6:00 do 23:00 a cena za jednodenní službu činí 5,20 €.

Letiště vyniká pěknou vyhlídkovou terasou zdarma, odkud je krásný výhled na celou plochu i jednu z přistávacích drah. Ta je umístěna v Terminálu 1 a vstup je z veřejná části letiště, tedy i pro necestující veřejnost.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Zdravím, uvažuji o nákupu letenek na cestu z Kodaně do Manchesteru s přestupem v Kolíně nad Rýnem. Oba lety Ryanair. Čas na přestup je hodina a půl. Je to reálné, nebo mám spíš hledat jinou možnost? Píšete na přestup minimálně 35 minut, takže si myslím, že to je OK, ale nechám si poradit. Díky.

před 11 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 706 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-08-29T19:54:26+02:00)

Není jednodušší letět přímo s easyjetem bez stresu?

před 11 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

35 minut na přestup je ok, ale na přestup garantovaný. U kombinace dvou nezávislých letenek se obecně doporučují vždy alespoň 2 hodiny. Jasně, pokud všechno půjde na čas, stihnete.

Taky bych se raději soustředil na přímé lety s easyJetem, alternativně na přímý let s Ryanairem do Liverpoolu, který je hned vedle.

před 11 měs

Na easyjet jsem koukal, ale z nějakého důvodu je cena letenky na den, který potřebuji skoro 5500 Kč. A do Liverpoolu je to přes 3000 Kč a přílet až v 5 večer. Takže výběr nic moc.

Přidat odpověď
před 11 měs
Avatar uživatele
cali
 • Právě online
 • Přidal se před 8 lety
 • Napsal 994 komentářů
 • Poslat zprávu

Ono tato stříbřenka je využitelná jen na sólo lety s LH a ještě na pár letištích, kam se člověk běžně dostane.

Odpovědět
před 2 lety

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda není na terminálu 1 business lounge a případně, zda je tam vstup s milles&more kartou (frequentant traveller).

děkuji!

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, na T1 je Lufthansa business lounge, takže pokud máte zlatý a vyšší status u aerolinek ze Star Alliance, pak je vstup zdarma. Pokud ne, za vstup se platí tuším 40 nebo 45 €.

před 2 lety
Avatar uživatele
cali
 • Právě online
 • Přidal se před 8 lety
 • Napsal 994 komentářů
 • Poslat zprávu

Myslím, že nemáš pravdu. Pokud má frequent traveller card, měli by ho pustit s BP Luftwaffe (možná i codeshare) do Business lounge, samozřejmě bez doprovodu. Neplatí pro klasické alianční lety.

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Hmm, je to samozřejmě tak, jak říká cali. Já jsem zarytý SkyTeamák, tudíž automaticky naučen, že kdo nemá aspoň Gold, je nula :D

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu