IATA (ICAO) kód letiště
CGN (EDDK)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
05:50
Vzdálenost od Prahy
510 km

O letišti Kolín nad Rýnem - Bonn

Sedmé největší německé letiště se nachází 15 km od Kolína nad Rýnem a 22 km od bývalého německého hlavního města Bonnu a nese název po Konradu Adenauerovi. Kolín nad Rýnem si pro svoji hlavní základnu zvolila společnost Eurowings.

Otevírací doba je 24 hodin.

Letenky

Do Kolína nad Rýnem se přímo dostanete z Vídně, Prahy nebo Katovic. Ceny se ze všech míst pohybují od 2.000 Kč, ale nejsou výjimkou akční letenky i za 1.500 Kč.

Doba letu z Kolína do Prahy činí asi 75 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Kolína nad Rýnem, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Letiště má dva terminály. Jeden z nich, terminál 1, využívá výhradně Eurowings a Lufthansa, ten druhý pak zbytek aerolinek.

Přestup v rámci jednoho terminálu zabere minimálně 35 minut, mezi terminály, kde vede spojovací chodba, je pak nutné si vyčlenit alespoň 50 minut.

V případě delšího přestupu není problém vyrazit na prohlídku Kolína nad Rýnem.

Doprava z/na letiště

Nejrychlejší dopravou do města je bezesporu městská železnice S-Bahn. Stanice se nachází mezi terminály asi 5 minut pěší chůze.

Do Kolína nad Rýnem vás během 15 minut dopraví linky S13, S19 RE6 a RE8,, do Bonnu pak běžný vlak linky RE8. S-Bahn jezdí každých 10 až 15 minut po 24 hodin, za jednosměrnou jízdenku do Kolína zaplatíte 3 €, celodenní jízdenka na celou síť kolínské MHD vyjde na 8,80 €, lístek do Bonnu pak vyjde na 7,80 €. Při koupi skrze mobilní aplikaci KBV získáte 10 % slevu.

Kromě vlaků můžete využít i autobusové linky číslo 161 do jižní části Kolína (2,80 €) nebo SB 60 do centra Bonnu (8,20 €).

Na letišti zastavují i dálkové vlaky s přímým spojením do měst Düsseldorf, Dortmund, Koblenz, Frankfurt a jiných:

  • Linka RE6 spojuje letiště s centrem Kolína (lze využít stejné jízdné jako v případě S-Bahnu) s městy Düsseldorf (i letiště), Dortmund, Essen, Neuss, Bochum, Hamm a Minden. Jezdí jednou za 60 minut od 4:50 do 0:50,
  • Linka RE8 spojuje jednou za hodinu letiště s městy Mönchengladbach, Bonn, Koblenz a dalších. I vlaky RE8 lze využít při cestě do centra Kolína nad Rýnem.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

K internetu se připojíte prostřednictvím wi-fi AIRPORT_FREE_WIFI, která je časově neomezená a zdarma.

Úschovna zavazadel je lokalizována v terminálu 2 poblíž železniční stanice. Otevřeno je od 6:00 do 23:00 a cena za jednodenní službu činí 5,20 €.

Letiště vyniká pěknou vyhlídkovou terasou zdarma, odkud je krásný výhled na celou plochu i jednu z přistávacích drah. Ta je umístěna v Terminálu 1 a vstup je z veřejná části letiště, tedy i pro necestující veřejnost.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Zdravím, uvažuji o nákupu letenek na cestu z Kodaně do Manchesteru s přestupem v Kolíně nad Rýnem. Oba lety Ryanair. Čas na přestup je hodina a půl. Je to reálné, nebo mám spíš hledat jinou možnost? Píšete na přestup minimálně 35 minut, takže si myslím, že to je OK, ale nechám si poradit. Díky.

před 3 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76
  • Přidal se před 9 lety
  • Napsal 737 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-08-29T19:54:26+02:00)

Není jednodušší letět přímo s easyjetem bez stresu?

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

35 minut na přestup je ok, ale na přestup garantovaný. U kombinace dvou nezávislých letenek se obecně doporučují vždy alespoň 2 hodiny. Jasně, pokud všechno půjde na čas, stihnete.

Taky bych se raději soustředil na přímé lety s easyJetem, alternativně na přímý let s Ryanairem do Liverpoolu, který je hned vedle.

před 3 lety

Na easyjet jsem koukal, ale z nějakého důvodu je cena letenky na den, který potřebuji skoro 5500 Kč. A do Liverpoolu je to přes 3000 Kč a přílet až v 5 večer. Takže výběr nic moc.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
cali

Ono tato stříbřenka je využitelná jen na sólo lety s LH a ještě na pár letištích, kam se člověk běžně dostane.

Odpovědět
před 5 lety

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda není na terminálu 1 business lounge a případně, zda je tam vstup s milles&more kartou (frequentant traveller).

děkuji!

před 5 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, na T1 je Lufthansa business lounge, takže pokud máte zlatý a vyšší status u aerolinek ze Star Alliance, pak je vstup zdarma. Pokud ne, za vstup se platí tuším 40 nebo 45 €.

před 5 lety
Avatar uživatele
cali

Myslím, že nemáš pravdu. Pokud má frequent traveller card, měli by ho pustit s BP Luftwaffe (možná i codeshare) do Business lounge, samozřejmě bez doprovodu. Neplatí pro klasické alianční lety.

před 5 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Hmm, je to samozřejmě tak, jak říká cali. Já jsem zarytý SkyTeamák, tudíž automaticky naučen, že kdo nemá aspoň Gold, je nula :D

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu