Agadir

Letiště Agadir Al Massira

O letišti

Letiště v jižní části Maroka je určeno především pro nízkonákladové lety z Evropy, které doplňuje pouze několik málo vnitrostátních a mezinárodních linek místní společnosti Royal Air Maroc.

Letištní terminál je malý a přehledný, avšak poměrně zastaralý a v době, kdy se zde sejde více letadel i dost přeplněný. 

IATA Kód
AGA
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
01:47 (-2)
Vzdálenost z ČR
2954 km

Letenky

Z Prahy se průměrná cena letenky do Agadiru pohybuje mezi 5 000 a 7 000 Kč a vždy poletíte s přestupem, nejčastěji v Lisabonu, Curychu či Frankfurtu. 

Výrazně levnější letenky pořídíte z okolních letišť. Aerolinka Ryanair létá z Vídně za průměrné ceny zpátečních letenek okolo 2 500 Kč, ale akční ceny můžou klesnout i pod 1 000 Kč. Mírně dražší lety pak nabízí easyJet z Berlína s průměrnou cenou kolem 3 000 Kč a akcemi kolem 1 500 Kč. Nejlevnější letenky do Agadiru nejčastěji pořídíte na zimní termíny.

Doba přímého letu z Prahy činí asi 4,5 hodiny.

Inspirujte se akcemi na letenky do Agadiru, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Pokud přilétáte na letiště s cestovkou, budete mít zajištěný hotelový transfer zdarma.

Taxi

Jedinou relevantní a pohodlnou možností je taxi, které má pevně danou cenu do centra Agadiru 200 MAD, nicméně cena se může lišit dle vašich schopností smlouvání, a to i u oficiálních letištních taxíků.

Pokud popojdete asi 300 metrů ke kruhovému objezdu, můžete usmlouvat u neoficiálních taxi cenu ještě nižší.

Půjčení auta

Míříte-li do Maroka s cílem procestovat zemi, ideální volbou bude půjčení auta přímo na letišti, kde v příletové hale sídlí několik půjčoven místních i mezinárodních. Týdenní půjčení vyjde cca na 3 000 Kč u místních půjčoven a od 5 000 Kč u větších nadnárodních. Za 4denní půjčení zaplatíte mezi 1 700 a 4 000 Kč.

Autobus

Poslední nejlevnější možností pro cestu je místní autobus MHD.

Z letiště jezdí autobusová linka 37 do přestupního terminálu ve městě Inezgane na předměstí Agadiru (u tržnice Jihadia-Souk Inezgane). Autobus jezdí zhruba jednou za hodinu v časech cca 8:15 až 20:00. Jízdenka na linku 37 stojí 5,50 MAD.

Z Inezgane do centra Agadiru se pak dostanete linkami 26 a 95. Každá z linek jezdí cca jednou za 20 až 30 minut a jízdenka stojí 4 MAD

Celkem cesta z letiště do Agadiru autobusem zabere kolem 45 minut v případě, že nebudete muset na autobus čekat hodinu. Je třeba zdůraznit, že na cestu autobusem, zejména jízdní řády, se nelze 100% spolehnout . 

Oficiální informace MHD v Agadiru najdete na webu www.alsa.ma/en/agadir.

Služby na letišti

K internetu se připojíte prostřednictvím wi–fi sítě Wifi-Aéroport-Agadir po zadání emailu.

Na letišti naleznete tři menší kavárny, kde je možné zakoupit i bagety či panini za 5–7 EUR včetně nápoje. Duty–free shop je omezen na nákup 500 MAD u lokálního zboží, cigarety a alkohol z ciziny bez omezení.

naposledy aktualizováno 15. 11. 2021
Navrhni úpravu

25 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele MartaU
MartaU
před 2 měs

vypadá to, že ryanair už na Agadir nelétá? Minimálně od března 2023 tam nejsou žádné lety. Nějaký jiný typ na přímé spojení do maroka z vídně za rozumné ceny? Díky

Avatar uživatele Tesik
Tesik
před měs

Spojení z Vídně je zrušené. Dá se letět z Krakowa.

Avatar uživatele Dan _S
Dan _S
před měs

"Celkem" rozumné spojení na sever Maroka je také Ryanair Praha - Bergamo - Tangier. 

Petr _69
před 4 měs

Ahoj, je reálné koupit SIMku s internetem (ať už na letišti nebo někde poblíž), pokud je přílet v 18:50?

Avatar uživatele
JardaM
před 4 měs

Ano, dokonce i při příletu v 23:50. Nepřehlédnutelný stánek se spoustou slečen.

Petr _69
před 4 měs

A dá se platit kartou nebo je  nutné mít dirhamy v hotovosti? 

Avatar uživatele
JardaM
před 4 měs

10 Eur za 10GB, kartou netuším. Směnárna je kdyžtak hned ve stánku naproti, ale má trochu horší kurz než ve městě.

Avatar uživatele J0x
J0x
před rokem

Naprosto neaktuální informace o autobusech budou asi převzaté z tohoto webu, u kterého se mi ani nepodařilo zjistit, kdo ho provozuje. https://www.agadir-airport.com/en/ Oficiální web https://www.onda.ma/Nos-A%C3%A9r...Al-Massira pro jistotu autobusy nezmiňuje vůbec. Web místní MHD https://www.alsa.ma/en/agadir obsahuje mapy linek (v tragickém rozlišení) i jízdní řády (na které se nelze 100% spolehnout), Google Maps mají ještě více zavádějící informace. Jede se s přestupem v Inezgane (zastávka naproti tržnici Jihadia-Souk Inezgane), mezi Inezgane a Agadirem jezdí linky 26 a 95 (ta je expresní), mezi Inezgane a letištěm pouze linka 37. Městské linky stojí 4 dirhamy, regionální linka zastavující u letiště (nebo možná jen jedoucí na letiště - na webu jsou 2 různé informace) 5,5. Ceník mají taky na webu. Na linku 37 se nelze spolehnout, web uvádí, že jezdí i v neděli, ale čekali jsme na ni marně a ještě nám různí autobusáci podávali různé informace - jede/nejede.

Na letišti je kromě jiných duty-free shopů i Dufry, ale je to jen takový větší kumbál plný chlastu a cigaret.

První věta z popisu určitě není pravdivá, stačí se podívat i jen na Ryanair a easyjet, kolik mají do Agadiru pravidelných linek. Navíc z Vídně se tam dá letět s Ryanairem v akci za pár desítek eur.

Informace o taxi můžu potvrdit, s tím, že někdy chtějí víc a jindy se spokojí i s menší částkou, a to i ti oficiální.

Při letu s Ryanairem z Agadiru nejde vystavit mobilní boarding pass, je potřeba si vytisknout ten z webu a (aspoň momentálně) s ním zajít i na přepážku ke kontrole a orazítkování atp., o čemž se ale Ryanair nezmiňuje. Je tedy důležité nepřijet na letiště na poslední chvíli. Také jsem tu po dlouhé době zažil u lowcostu, že se brána neotevírala až v čase oficiálního uzavření.

Kryštof Hájek
před rokem

Díky za informace, trochu jsem upravil. Je zjevné, že aktualizace Agadiru mi unikala několik let, prvotní informace byly zpracované kolem roku 2014. Běžně se snažím informace o dopravě aktualizovat vždy, když přijde nějaká akční letenka, no zjevně Agadir nebyl tím případem :(

Avatar uživatele
mirjur
před rokem

Tak nám všichni říkali, že je to linka 371, ale dnes ráno po deváté hodině jsme se také nedočkali.

Avatar uživatele J0x
J0x
před rokem

Tyhle tříciferné linky nejsou ani na webu dopravce, ale Google je zná. Hádám, že jsou odvozené od těch dvouciferných. Možná zasáhla taxi mafie a už to nejezdí. 😆

Zeptal jsem se na jejich FB, co se s linkou stalo, ale nedělám si iluze, že mi odpoví.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před rokem

Tu udávanou průměrnou cenu letenky 10000 Kč Ryanair dost snižuje (pokud tím nejsou myšleny lety pouze z Prahy).

Petr _69
před 3 lety

Je možné na letišti koupit SIM kartu s předplaceným internetem do mobilu?

Avatar uživatele
Jaroslav Flídr
před 3 lety

Áno, hneď za pasovou kontrolou Ti ponúknu kartu a o pár metrov ďalej si ju v stánku necháš nabiť podľa ľubovôle.

Avatar uživatele J0x
J0x
před rokem

Je tam stánek Orange a nabízejí SIMku za 20 eur a pouze datovou za 10 eur, přičemž ta první stojí ve městě v obchodech Orange 49 MAD a tu druhou jsem ani nehledal, takže pěkná zlodějina. 😆 Kdybych tam šel podruhé, ukážu jim, co přesně chci, na jejich vlastním webu, ale nevím, jestli by to klaplo. https://boutique.orange.ma/fr/of...obile.html

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před rokem

Já jsem včera na letišti v Marrakeshi dostal zdarma SIM kartu od inwi a za 10 GB platil 10 eur. V ceně je 10 h. místních hovoru. Dle rady od Katky je třeba začít dotazem, jestli mají 10 GB, protože mají tendenci nabízet víc dat. To by mělo platit všude.

Avatar uživatele J0x
J0x
před rokem

Já se zeptal na SIMku, nabídli mi 10 GB s hovory za 20€, tak jsem se zeptal na datovou, nabídli za 10€. Ještě jsem se zeptal na 1 GB, nic takového neměli. Měl jsem předem zjištěno, že mají být mnohem levnější, tak jsem to nechal na další den ve městě a tam měli to, co na webu. Ptal jsem se prodavače, co to má na letišti znamenat, předvedl chabou výmluvu.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před rokem

Ty tarify z webu jsou asi jen pro místní, u kterých předpokládají, že budou platit každý měsíc dlouhodobě. Už jsi v nějaké zemi měl levnějších 10 GB (případně včetně národních hovorů) než za 10 eur, že tomu říkáš zlodějina? Oproti inwi by to bylo s hovory 2x dražší, ale pak stačí koupit u konkurence, zvlášť když víš, kolik to má stát.

Avatar uživatele J0x
J0x
před rokem

Vzhledem k tomu, že jsem ten tarif ve městě normálně koupil a musel jsem kvůli tomu i předložit pas, si nemyslím, že je to tarif jen pro místní a ano, když mi někdo nabízí na letišti něco, co je 4x dražší než ve městě, budu tomu říkat zlodějina, i kdyby to byly nejlevnější data na zeměkouli. 😉

EDIT: Já ani o těch 11 GB nestál, klidně bych za tu cenu koupil 1 GB. 😊

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před rokem

Dobře, tak předpokládaný pro místní, i když si ho výjimečně koupí i po úspoře jdoucí turista. Když srovnas balíček s 11 h. hovoru, je to 2x dražší. Měl bys brát do úvahy i náklady na pronájem stánku na letišti a vyšší nároky na pracnost rozchozeni SIM (alespoň u některých telefonu) s ohledem na jednorázovost nákupu. Vyšší ceny restaurací na letištích než jinde v okrajové části města taky nazyvas zlodějinou?

Avatar uživatele J0x
J0x
před rokem

1. Rozchození prodavač ve městě vůbec neřešil, jen mi řekl, že to má do 10 minut fungovat a že mám restartovat. Měl pravdu. Pracnost 0.

2. Ceny jsou jasné, jsou napsané na webu a o letištní přirážce ani čárka. Na některých letištích dokonce SIMky rozdávají, jak je to možné, chtějí snad zkrachovat? 😆

3. Předpoklad mě nezajímá, buď mají oficiálně dvojí ceny nebo nemají. V Maroku je, pokud vím, nemají.

4. Existují i letiště, kde se dá najíst za rozumnou cenu - jak je to možné? A jak to souvisí se SIM kartou?

5. Jak víš, kdo hodlá použít SIMku jednorázově a kdo opakovaně?

6. Srovnání cen restaurací na letišti a "v okrajové části města" jsem nepochopil.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před rokem

1. U mého starého telefonu to trvalo obvykle déle.

2. V Maroku jsou SIM zdarma a platí se kredit. Kde se běžně a dlouhodobě rozdávají zdarma i s kreditem?

3. Jsi asi hnidopich. Nemají to správně na webu dle skutečnosti, ale pro mě je podstatné, že je Maroko 1 z nejlevnějších zemi na světě ohledně dat a hovorů.

4. a 6. Vyšší náklady na pronájem prostor než jinde mimo některé části center měst. Asi mají někde ty pronájmy nízké, ale bývá to většinou hned u vchodu, pokud vůbec.

5. Tvl. asi tam ta většina turistů, co to kupuje na letišti, chce zůstat dlouhodobě (raději dodávám, že to je ironie).

Avatar uživatele J0x
J0x
před rokem

1. Taky nemám nejnovější telefon a aktivace marocké Orange byla snad nejrychlejší a nejjednodušší, co jsem zažil.

2. Chtěl jsem snad SIMku zdarma? Ne, chtěl jsem SIMku za cenu uvedenou na webu. Tu jsem i dostal, mimo letiště.

4. Kupoval jsem SIMku na letišti v Kyjevě, Taipei a Minsku a žádná vysokohorská přirážka se nekonala, tak na to nejsem zvyklý.

5. Do Maroka se chystám brzo znova, asi budu tu SIMku chtít zase použít, žejo. 😉

Je mi fuk, jestli jsou nejlevnější. Zažil jsem z našeho pohledu šíleně levné operátory i jinde. Mobilní operátoři nefungují na principu charity, takže mi jich nemusí být líto. 😆 Vadí mi ten obří rozdíl v ceně, toť vše.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před rokem

Jako že další pobyt stihneš dokončit do 1 měsíce od nákupu této SIM? Delší platnost asi nemá. Pak ale nesplnis ten předpoklad opakovaného nákupu. I kdyby šla do určité doby nabít, bude to 2x nebo 3x, ale ne dlouhodobé opakování.

Avatar uživatele
Petr Dobes
před 4 lety

Wifi na letisti je......zadny zazrak ale jede..omezeni na 3h po registraci nejakeho nahodneho mailu

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí