IATA (ICAO) kód letiště
SVQ (LEZL)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
19:24
Vzdálenost od Prahy
2134 km

O letišti Seville San Pablo

Druhé největší letiště v Andalusii, celým názvem „Sevilla San Pablo Airport“ najdeme 8 km severovýchodně od andaluského hlavního města Sevilla. Jedná se o významné letiště španělského jihu s pravidelnými linkami do vnitrostátních destinací a také mnoha měst v západní Evropě. Jednu ze svých mnoha základen zde mají aerolinky Ryanair a Vueling.

Jednoduchý a nevelký terminál ve špičkových hodinách nestačí provozu, připravte se tak na delší fronty během bezpečnostní kontroly.

Letenky

Standardní letenky z Prahy či okolí pořídíme nejčastěji s přestupem v Madridu od 6.500 Kč výše. Různými kombinacemi lowcost aerolinek však můžeme cenu srazit i na polovinu, často ale za cenu nutnosti nocování na letištích při přestupu.

V letní sezóně do Sevilly létají přímo z Prahy SmartWings, ceny jsou však jako obvykle v nebeských výšinách (přes 8.000 Kč za zpáteční letenku).

Nejlevnější letenky nabídne Ryanair na trase z Berlína (průměrně kolem 2.500 Kč, v akcích během zimy i pod 1.500 Kč).

Inspirujte se akcemi na letenky do Sevilly, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Spojení s centrem zajistí autobusová linka EA „AirportSpecial“. Zastávka se nachází přímo u východu z terminálu, ve městě pak končí na Plaza de Armas s mnoha zastávkami v centru, včetně nádraží Santa Justa. Cesta trvá 35 minut.

Autobusy jezdí jednou za 20 minut od 4:30 do 1:15, za jízdenku zaplatíte 4 € u řidiče. Zvýhodněná zpáteční jízdenka za 6 € platí pouze jeden den.

Služby na letišti

Wifi je zdarma bez časového omezení. Připojte se k síti „AENA“.

Při nocování na letišti počítejte s tím, že všechny obchody a restaurace jsou přes noc zavřeny.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, potřebuji se dostat z letiště v Seville do La Luisiana. Jak nejlépe. Díky

Odpovědět
před 3 lety

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je možné přespat na letišti v Seville. Před odletem budeme vracet přibližně v 23.00hod auto a ráno po 6 hodině máme odlet. Nechce se nám vracet zpět do města a ráno brzy vstávat (platit ubytování pro pár hodin).

Děkuji za odpověď

před 3 lety
Avatar uživatele
Vojtěch Hájek

Osobně jsem nezkoušel ale vypadá, ze to lze:

https://www.sleepinginairports.n...-guide.htm

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu