Letiště Seville San Pablo

Seville San Pablo Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

Druhé největší letiště v Andalusii, celým názvem „Sevilla San Pablo Airport“ najdeme 8 km severovýchodně od andaluského hlavního města Sevilla. Jedná se o významné letiště španělského jihu s pravidelnými linkami do vnitrostátních destinací a také mnoha měst v západní Evropě. Jednu ze svých mnoha základen zde mají aerolinky Ryanair a Vueling.

Jednoduchý a nevelký terminál ve špičkových hodinách nestačí provozu, připravte se tak na delší fronty během bezpečnostní kontroly.

 


Letenky

Standardní letenky z Prahy či okolí pořídíme nejčastěji s přestupem v Madridu od 6.500 Kč výše. Různými kombinacemi lowcost aerolinek však můžeme cenu srazit i na polovinu, často ale za cenu nutnosti nocování na letištích při přestupu.

V letní sezóně do Sevilly létají přímo z Prahy SmartWings, ceny jsou však jako obvykle v nebeských výšinách (přes 8.000 Kč za zpáteční letenku).

Nejlevnější letenky nabídne Ryanair na trase z Berlína (průměrně kolem 2.500 Kč, v akcích během zimy i pod 1.500 Kč).

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Spojení s centrem zajistí autobusová linka EA „AirportSpecial“. Zastávka se nachází přímo u východu z terminálu, ve městě pak končí na Plaza de Armas s mnoha zastávkami v centru, včetně nádraží Santa Justa. Cesta trvá 35 minut.

Autobusy jezdí jednou za 20 minut od 4:30 do 1:15, za jízdenku zaplatíte 4 € u řidiče. Zvýhodněná zpáteční jízdenka za 6 € platí pouze jeden den.


Služby na letišti

Wifi je zdarma bez časového omezení. Připojte se k síti „AENA“.

Při nocování na letišti počítejte s tím, že všechny obchody a restaurace jsou přes noc zavřeny.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Španělska? Nastav si hlídače