IATA (ICAO) kód letiště
HAM (EDDH)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
16:24
Vzdálenost od Prahy
489 km

O letišti Hamburg

Největší letiště v severním Německu leží asi 11 km od centra Hamburku. Jedny ze svých početných základen zde mají aerolinky Eurowings, Condor a easyJet. Z Hamburku se létá do více než 120 destinací, letiště však nemá příliš mnoho dálkových linek, pouze do New Yorku, Dubaje a Teheránu.

Otevírací doba je 24 hodin.

Letenky

Z Prahy do Hamburku létají přímo společnosti Eurowings a ČSA, z nichž první jmenovaná nabízí letenky již od cca 2.000 Kč. Z Vídně se běžné ceny letenek pohybují od 2.500 Kč. Do Hamburku je v akcích možné narazit i na letenky pod 1.300 Kč.

Doba letu z Prahy je asi 75 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Hamburgu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Hamburské letiště má sice dva terminály, ve skutečnosti se jedná o jednu poměrně velkou budovu rozdělenou na tři části. Terminál 1, Terminál 2 a Airport Plaza. Budova je moderní, přehledně značená a z jednoho konce na druhý se dostanete do 10 minut.

Na přestup stačí 30–35 minut.

Doprava z/na letiště

Nejrychleji se dostanete do centra Hamburku městskou železnicí S-Bahn, linkou S1. Cesta zabere 25 minut a vlaky jezdí každých 10 minut. U některých spojů je nutné přestoupit ve stanici Ohlsdorf, vše je však přehledně značeno.

Na letiště jezdí také autobusová linka číslo 39, která jede od stanice metra linky U1 „Lattenkamp“ a dále spojuje letiště se severovýchodní a západní částí Hamburku. Alternativou do oblastí kolem letiště je pak autobus číslo 292. Obě dvě linky jezdí s průměrným intervalem 20 minut od cca 5:30 do půlnoci.

V noci jezdí linka číslo 606 z centra města (každých 40 minut), pouze ve všední dny. O víkendech jede noční linka 274 pouze od stanice vlaků a metra Ohlsdorf, kam se z centra dostanete nočními železničními spoji.

Jízdenky na všechny linky jsou shodné. Jednosměrná stojí 3,20 €, celodenní pak 7,60 €.

Veškeré informace na webu MHD.

Služby na letišti

Wi-fi je k dispozici zdarma na jednu hodinu.

Úschovna zavazadel je umístěna v terminálu 2 v odletové části. Za jednodenní službu zaplatíte od 3 € do 10 € v závislosti na velikosti zavazadla.

Za 5 € (včetně šamponu) můžete využít veřejné sprchy umístněné v centrální části terminálu „Airport Plaza“. Cena nezahrnuje ručník, ten si lze připlatit za 10 €.

Na hamburském letišti je k dispozici i služby praní prádla v terminálu 1 příletové části.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu