IATA (ICAO) kód letiště
VAR (LBWN)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
10:34 (+1)
Vzdálenost od Prahy
1283 km

O letišti Varna

Třetí největší letiště v Bulharsku se nachází 9 kilometrů od centra Varny a je nejbližším letištěm pro populární letoviska Albena, Zlaté Písky nebo Balčik. Moderní a nový terminál půl roku víceméně zeje prázdnotou s pravidelnými linkami pouze do Sofie, Istanbulu, Vídně, Londýna, Moskvy a také Prahy a půl roku (květen – říjen) praská ve švech pod náporem letních dovolenkových charterů.

Letiště je otevřeno 24 hodin.

Letenky

Do Varny nejlevněji doletíte se společností Wizz Air, která provozuje přímé linky z Prahy i Vídně. Zpáteční letenky během letní sezony pořídíte cca od 2 500 Kč, během zimy pak často pod 1 000 Kč.

Běžné letenky pravidelnými linkami Smartwings či jinými aerolinkami s přestupem jsou poměrně drahé a obvykle neklesají pod 6.500 Kč. V letní sezoně ale občas cestovní kanceláře doprodávají nevyužitou kapacitu na charterových linkách a většinou na poslední chvíli seženete letenky i za cenu okolo 3.000 Kč. Doba letu do Varny činí asi 135 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Varny, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Do centra Varny (autobusové nádraží, katedrála) a do letovisek Zlaté Písky, Svatý Konstantin nebo Helena jezdí přímá autobusová linka číslo 409. Interval činí 15–30 minut, první spoj jede v 5:45, poslední ve 23:00.

  • Centrum Varny: 20 minut, 3 BGN
  • Zlaté Písky: 50 minut, 3 BGN

Hodi se bude odkaz na jízdní řád a trasu linky 409 na mapě.

Služby na letišti

Wifi je na varenském letišti zdarma a bez omezení.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Vojtěch Hájek

Vzhledem k tomu, že z Varny do Prahy se pondělky lítá v 6:20, je potřeba vzít taxi. Doporučuju objednat dopředu na telefonním čísle 0 526 444 44 (express taxi). Třeba to někomu pomůže :). Dispečink umí anglicky, auto nám přístavili před ubytko v centru přesně v daný čas. Cesta na letiště zabrala cca 15 minut. Cena byla 13 BGN (jede se podle taxometru).

Odpovědět
před 5 měs

Dobrý den,

prosím, mohli byste mi poradit jak se nejlépe a za rozumnou cenu dostat z letiště Varna na adresu ubytování Happy Beach, adresa: гр Варна местност Прибой гр Варна местност Прибой плаж Фичоза, 9000 Varna.

Děkuji.

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele
Petr

Aktuální stav k 15. a 16. červnu 2019: Jízdenka na bus č. 409 stojí z letiště do Varny i z Varny na letiště jen 1 LV. Koupíte ji v autobusu u průvodčí, která chodí po autobusu.

před rokem
Avatar uživatele
Petr

A aktuální stav k 7. červenci 2020: Jízdenka na bus č. 409 stojí z letiště do Varny i z Varny na letiště stále jen 1 LV. Koupíte ji v autobusu u průvodčí, která chodí po autobusu nebo v automatu na zastávkách ve Varně, příp. zaplatíte bezkontaktně přímo v busu. Záleží na tom, jaký typ autobusu zrovna pojede. :)

před 7 měs
Avatar uživatele
Petr

Každopádně, pokud pojedete 409kou do Varny z letiště, po 22:35 v sobotu už jsme žádný autobus nestihli/nejel a tak nás stál do centra Varny taxík 15 LV, což je taky super cena. :)

před 7 měs
Avatar uživatele
Petr

A hlavně se nesnažte v buse platit Eurama, to vás vyhoděj, jako tuhle 2 týpky z Čech.

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu