IATA (ICAO) kód letiště
VAR (LBWN)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
13:00 (+1)
Vzdálenost od Prahy
1283 km

O letišti Varna

Třetí největší letiště v Bulharsku se nachází 9 kilometrů od centra Varny a je nejbližším letištěm pro populární letoviska Albena, Zlaté Písky nebo Balčik. Moderní a nový terminál půl roku víceméně zeje prázdnotou s pravidelnými linkami pouze do Sofie, Istanbulu, Vídně, Londýna a Moskvy a půl roku (květen – říjen) praská ve švech pod náporem letních dovolenkových charterů.

Letiště je otevřeno 24 hodin.

Letenky

Běžné letenky pravidelnými linkami jsou poměrně drahé a obvykle neklesají pod 6.500 Kč. V letní sezoně ale občas cestovní kanceláře doprodávají nevyužitou kapacitu na charterových linkách a většinou na poslední chvíli seženete letenky i za cenu okolo 3.000 Kč. Doba letu do Varny činí asi 135 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Varny, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Do centra Varny (autobusové nádraží, katedrála) a do letovisek Zlaté Písky, St. Constantine nebo Helena jezdí přímá autobusová linka číslo 409. Interval činí 15–30 minut, první spoj jede v 5:45, poslední ve 23:00.

  • Centrum Varny: 20 minut, 3 leva,
  • Zlaté Písky: 50 minut, 3 leva.

Služby na letišti

Wifi je na varenském letišti zdarma a bez omezení.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den,

prosím, mohli byste mi poradit jak se nejlépe a za rozumnou cenu dostat z letiště Varna na adresu ubytování Happy Beach, adresa: гр Варна местност Прибой гр Варна местност Прибой плаж Фичоза, 9000 Varna.

Děkuji.

Odpovědět
před 2 měs
Avatar uživatele
Petr

Aktuální stav k 15. a 16. červnu 2019: Jízdenka na bus č. 409 stojí z letiště do Varny i z Varny na letiště jen 1 LV. Koupíte ji v autobusu u průvodčí, která chodí po autobusu.

Odpovědět
před 10 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu