Burgas

Letiště Burgas

O letišti

Letiště Burgas leží při pobřeží Černého moře asi 10 kilometrů severně od stejnojmenného města. Svou polohou je ideálním pro cesty do přímořských letovisek, jako je Slunečné pobřeží, Nessebar, Ravda, Pomorie, Sozopol, Primorsko, Kiten a spoustu dalších v burgasském regionu, čehož využívají jak individuální cestovatelé, tak zejména cestovní kanceláře.

Letiště v Burgasu nabídne jeden menší terminál, v němž se snadno zorientujete.

Oficiální stránky letiště jsou www.bourgas-airport.com

IATA Kód
BOJ
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
03:59 (+1)
Vzdálenost z ČR
1314 km

Letenky

Letenky do Burgasu nabídne z blízkého okolí za rozumné ceny pouze aerolinie Wizz Air, a to z Katovic či Budapešti. Cena zpátečních letenek se v létě pohybuje okolo 4.000 Kč. Letenky na trase Praha – Burgas zakoupíte pouze s aerolinkou Smart Wings, která lety prodává za 6.500 Kč. Od letní sezony 2018 létá do Burgasu také Ryanair z Bratislavy, a to 2x týdně.

Doba letu do Burgasu trvá 120 minut.

Alternativou pro nezávislé a flexibilní cestovatele jsou nabídky cestovních kanceláří, které příležitostně doprodávají volné kapacity na letech a last minute letenky lze zakoupit za 2–3.000 korun.

Inspirujte se akcemi na letenky do Burgasu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

U letištní haly po levé straně naleznete zastávku autobusu číslo 15, který jezdí od 6 ráno do 23 večer každou půlhodinu na autobusové nádraží do Burgasu. Jízdenka stojí 1,5 BGN a platí se průvodčímu v autobuse. Pokud by na letišti zastávka byla zrušena, autobus jezdí z kruhového objezdu před příjezdem na letiště (2 minuty chůze). V Burgasu na nádraží již přestoupíte na další autobusy jedoucí do všech koutů Bulharska a samozřejmě nechybí žádné z letovisek v okolí. Cena jízdenky se pohybuje dle vzdálenosti od 1 do 8 BGN.

Z kruhového objezdu navíc najdete zastávku autobusu linky 10, která jede přes Pomorie, Acheloy, Ravdu, Neseber až na Slunečné pobřeží. Staví podél celého pobřeží a cena lístku činí 7 BGN s dobou jízdy do konečné stanice 1 hodinu.

Taxislužby nabízí své služby za turistické ceny. Smlouvejte. Například jízda na Slunečné pobřeží bude stát 80–100 BGN, usmlouvat se ale dá na polovic, tedy 50 BGN.

Služby na letišti

Wifi připojení je dostupné zdarma.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 10. 07. 2020
Navrhni úpravu

21 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Michal
před 2 lety

dobrý den, prosím existuje nějaká sdílená taxislužba tybu UBER nebo nějaké taxi na telefon pro cestu z letiště . Děkuji

Avatar uživatele
cali
před 2 lety
Tesna
před 2 lety

Díky za tip, od pátku se bavím tím, že píšu na taxislužby na transfer do Nesebaru a zpet. Zatim 4 dny bez reakce, zřejmě fakt Balkan. Tihle byli první (z pěti), kteří odpověděli.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 2 lety

Doporučuji GetTransfer.com, dá se tam nahodit cena, kterou jsi ochotný zaplatit. Já nabídl 30 BGN za odvoz z letiště na Slunečné pobřeží a hned se na to přihlásili 3 zájemci.

Avatar uživatele
Annas
před 2 lety

Dobrý den, nevíte někdo do kolika hodin jezdí autobus do Primorska? Letadlo nám přilétá v 21:35 je možné stihnout ten poslední nebo je potřeba si vzít taxi?

Avatar uživatele Petr _75
Petr _75
před 2 lety

tuším, že poslední bus do Primorska odjíždí z Burgasu v 21.00.

takže buď sjet do Burgasu MHD 15 a pak taxi, nebo od letiště, nebo se domluvit s ubytováním na alternativní dopravě.

Primorsko od letiště zrovna blízko není.

Avatar uživatele
Milada
před 2 lety

Dobry den, nevi tu nekdo nahodou, do kolila hodin jezdi bus c. 10 z letiste smer Nessebar? Letim tam na zacatku zari, prilet do Burgasu 21:10 hod. Predem diky

Kryštof Hájek
před 2 lety

Dobrý den, u autobusového nádraží jede poslední spoj kolem 22:00, takže u letiště bude cca 22:20.

Avatar uživatele
Svoboda
před 2 lety

Prosím o aktuální informace dopravy z letiště do Lozence - taxi autobus, cena.

Díky

Avatar uživatele
Berjozka
před 2 lety

Čerstvá zkušenost z července 20.Pokud jedete z letišté směr Slunečné pobřeží není nutné jet do Burgasu a zase zpátky ale ze zastávky na kruhovém objezdu před letištém- je to ta vzdálenější od letiště jezdí bus č.10 přes zastávky Pomorie, Acheloy,Ravda,Nesebar ,Slunečné pobřeží.Je to takovy courák staví uplně všude na Slun.pobřeží jsem jel skoro hodinu.Lístek stojí 7 lev.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 2 lety

Díky, doplním!

Avatar uživatele
Karel
před 2 lety

7 lev dospělí nebo i děti? Máme tři malé děti...

Avatar uživatele
berjozka
před 2 lety

Já mám děti 10,13 a za každého chtěly 7lev.

Ani se nezajímaly o jejich věk.

Avatar uživatele
Blanka
před 2 lety

Dobrý den, nevíte prosím číslo autobusu kterým se dostanu z letiště Burgas do Pomorie?Děkuji

Avatar uživatele
Paolo
před 3 lety

Na letišti v žádném případě nebrat předražené taxi, kus před letištěm autobusová zastávka a tam sjet do města. U autobusaku stanoviště taxi na plyn, které mají skvělé levné sazby...

Avatar uživatele
Barbora Sedláková
před 3 lety

Dobry den, zajímá mne doprava autobusem z Burgas do Obzoru. Dekuji

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před 3 lety

Rome 2 Rio

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 3 lety

Pokud pojedete z letiště, tak vzít MHD do města na autobusové nádraží a odtud vzít prakticky jakýkoli autobus, co jede na Varnu. Jezdí jich hodně, obzvláště v sezóně.

Avatar uživatele
Alena Louvarová
před 4 lety

Dobry den zajimalo by me zda jsou taxisluzby vybavene autosedackami pro rocni dite?

Avatar uživatele
Jan Weimer
před 4 lety

Dobrý den mám informace,že v Burgasu jsou dvě autobusová nádraží JIH a SEVER.Prosím o info které mám použít při cestě do Nesebaru děkuji

Avatar uživatele zachama2
zachama2
před 4 lety

V Burgasu je autobusové nádraží Jih a Západ. Místní autobusy mířící podél pobřeží (Pomorie, Sluneční pobřeží, Nesebar, Varna, Sozopol, Kiten, Primorsko) odjíždějí z autobusového nádraží Jih. http://burgasbus.info/burgasbus/?page_id=71

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí