Letiště Burgas

Burgas Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

Letiště Burgas leží při pobřeží Černého moře asi 10 kilometrů severně od stejnojmenného města. Svou polohou je ideálním pro cesty do přímořských letovisek, jako je Slunečné pobřeží, Nessebar, Ravda, Pomorie, Sozopol, Primorsko, Kiten a spoustu dalších v burgasském regionu, čehož využívají jak individuální cestovatelé, tak zejména cestovní kanceláře.

Letiště v Burgasu nabídne jeden menší terminál, v němž se snadno zorientujete.

 


Letenky

Letenky do Burgasu nabídne z blízkého okolí za rozumné ceny pouze aerolinie Wizz Air, a to z Katovic či Budapešti. Cena zpátečních letenek se v létě pohybuje okolo 4.000 Kč. Letenky na trase Praha – Burgas zakoupíte pouze s aerolinkou Smart Wings, která lety prodává za 6.500 Kč. Od letní sezony 2018 létá do Burgasu také Ryanair z Bratislavy, a to 2x týdně.

Doba letu do Burgasu trvá 120 minut.

Alternativou pro nezávislé a flexibilní cestovatele jsou nabídky cestovních kanceláří, které příležitostně doprodávají volné kapacity na letech a last minute letenky lze zakoupit za 2–3.000 korun.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

U letištní haly po levé straně naleznete zastávku autobusu číslo 15, který jezdí od 6 ráno do 23 večer každou půlhodinu na autobusové nádraží do Burgasu. Jízdenka stojí 1 leva a platí se průvodčímu v autobuse.

V Burgasu na nádraží již přestoupíte na další autobusy jedoucí do všech koutů Bulharska a samozřejmě nechybí žádné z letovisek v okolí. Cena jízdenky se pohybuje dle vzdálenosti od 1 do 8 leva.

Taxislužby nabízí své služby za turistické ceny. Smlouvejte. Například jízda na Slunečné pobřeží bude stát 80–100 leva, usmlouvat se ale dá na polovic, tedy 50 leva.


Služby na letišti

Wifi připojení je dostupné zdarma.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Bulharska? Nastav si hlídače