IATA (ICAO) kód letiště
BOJ (LBBG)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
09:24 (+1)
Vzdálenost od Prahy
1314 km
Obvyklá cena letenky
5 000 Kč

O letišti Burgas

Letiště Burgas leží při pobřeží Černého moře asi 10 kilometrů severně od stejnojmenného města. Svou polohou je ideálním pro cesty do přímořských letovisek, jako je Slunečné pobřeží, Nessebar, Ravda, Pomorie, Sozopol, Primorsko, Kiten a spoustu dalších v burgasském regionu, čehož využívají jak individuální cestovatelé, tak zejména cestovní kanceláře.

Letiště v Burgasu nabídne jeden menší terminál, v němž se snadno zorientujete.

Letenky

Letenky do Burgasu nabídne z blízkého okolí za rozumné ceny pouze aerolinie Wizz Air, a to z Katovic či Budapešti. Cena zpátečních letenek se v létě pohybuje okolo 4.000 Kč. Letenky na trase Praha – Burgas zakoupíte pouze s aerolinkou Smart Wings, která lety prodává za 6.500 Kč. Od letní sezony 2018 létá do Burgasu také Ryanair z Bratislavy, a to 2x týdně.

Doba letu do Burgasu trvá 120 minut.

Alternativou pro nezávislé a flexibilní cestovatele jsou nabídky cestovních kanceláří, které příležitostně doprodávají volné kapacity na letech a last minute letenky lze zakoupit za 2–3.000 korun.

Inspirujte se akcemi na letenky do Burgasu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

U letištní haly po levé straně naleznete zastávku autobusu číslo 15, který jezdí od 6 ráno do 23 večer každou půlhodinu na autobusové nádraží do Burgasu. Jízdenka stojí 1,5 BGN a platí se průvodčímu v autobuse. Pokud by na letišti zastávka byla zrušena, autobus jezdí z kruhového objezdu před příjezdem na letiště (2 minuty chůze).

V Burgasu na nádraží již přestoupíte na další autobusy jedoucí do všech koutů Bulharska a samozřejmě nechybí žádné z letovisek v okolí. Cena jízdenky se pohybuje dle vzdálenosti od 1 do 8 BGN.

Taxislužby nabízí své služby za turistické ceny. Smlouvejte. Například jízda na Slunečné pobřeží bude stát 80–100 BGN, usmlouvat se ale dá na polovic, tedy 50 BGN.

Služby na letišti

Wifi připojení je dostupné zdarma.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Na letišti v žádném případě nebrat předražené taxi, kus před letištěm autobusová zastávka a tam sjet do města. U autobusaku stanoviště taxi na plyn, které mají skvělé levné sazby...

Odpovědět
před 10 měs

Dobry den, zajímá mne doprava autobusem z Burgas do Obzoru. Dekuji

před 10 měs
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Rome 2 Rio

před 10 měs
Avatar uživatele
Lukáš Horák
  • Právě online
  • Přidal se před 7 lety
  • Napsal 1644 komentářů
  • Poslat zprávu

Pokud pojedete z letiště, tak vzít MHD do města na autobusové nádraží a odtud vzít prakticky jakýkoli autobus, co jede na Varnu. Jezdí jich hodně, obzvláště v sezóně.

Přidat odpověď
před 10 měs

Dobry den zajimalo by me zda jsou taxisluzby vybavene autosedackami pro rocni dite?

Odpovědět
před rokem

Dobrý den mám informace,že v Burgasu jsou dvě autobusová nádraží JIH a SEVER.Prosím o info které mám použít při cestě do Nesebaru děkuji

před rokem
Avatar uživatele zachama2
zachama2

V Burgasu je autobusové nádraží Jih a Západ. Místní autobusy mířící podél pobřeží (Pomorie, Sluneční pobřeží, Nesebar, Varna, Sozopol, Kiten, Primorsko) odjíždějí z autobusového nádraží Jih. http://burgasbus.info/burgasbus/?page_id=71

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu