Průvodce letištěm

Letiště Burgas

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Burgas

Letiště Burgas leží při pobřeží Černého moře asi 10 kilometrů severně od stejnojmenného města. Svou polohou je ideálním pro cesty do přímořských letovisek, jako je Slunečné pobřeží, Nessebar, Ravda, Pomorie, Sozopol, Primorsko, Kiten a spoustu dalších v burgasském regionu, čehož využívají jak individuální cestovatelé, tak zejména cestovní kanceláře.

Letiště v Burgasu nabídne jeden menší terminál, v němž se snadno zorientujete.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
1314 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
16:55 (+1 )
aktuální čas

Letenky

Letenky do Burgasu nabídne z blízkého okolí za rozumné ceny pouze aerolinie Wizz Air, a to z Katovic či Budapešti. Cena zpátečních letenek se v létě pohybuje okolo 4.000 Kč. Letenky na trase Praha – Burgas zakoupíte pouze s aerolinkou Smart Wings, která lety prodává za 6.500 Kč. Od letní sezony 2018 létá do Burgasu také Ryanair z Bratislavy, a to 2x týdně.

Doba letu do Burgasu trvá 120 minut.

Alternativou pro nezávislé a flexibilní cestovatele jsou nabídky cestovních kanceláří, které příležitostně doprodávají volné kapacity na letech a last minute letenky lze zakoupit za 2–3.000 korun.

Inspirujte se akcemi na letenky do Burgasu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

U letištní haly po levé straně naleznete zastávku autobusu číslo 15, který jezdí od 6 ráno do 23 večer každou půlhodinu na autobusové nádraží do Burgasu. Jízdenka stojí 1 leva a platí se průvodčímu v autobuse. Pokud by na letišti zastávka byla zrušena, autobus jezdí z kruhového objezdu před příjezdem na letiště (2 minuty chůze).

V Burgasu na nádraží již přestoupíte na další autobusy jedoucí do všech koutů Bulharska a samozřejmě nechybí žádné z letovisek v okolí. Cena jízdenky se pohybuje dle vzdálenosti od 1 do 8 leva.

Taxislužby nabízí své služby za turistické ceny. Smlouvejte. Například jízda na Slunečné pobřeží bude stát 80–100 leva, usmlouvat se ale dá na polovic, tedy 50 leva.

Služby na letišti

Wifi připojení je dostupné zdarma.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobry den zajimalo by me zda jsou taxisluzby vybavene autosedackami pro rocni dite?

Odpovědět
před 9 měs

Dobrý den mám informace,že v Burgasu jsou dvě autobusová nádraží JIH a SEVER.Prosím o info které mám použít při cestě do Nesebaru děkuji

před 12 měs
Avatar uživatele zachama2
zachama2

V Burgasu je autobusové nádraží Jih a Západ. Místní autobusy mířící podél pobřeží (Pomorie, Sluneční pobřeží, Nesebar, Varna, Sozopol, Kiten, Primorsko) odjíždějí z autobusového nádraží Jih. http://burgasbus.info/burgasbus/?page_id=71

Přidat odpověď
před 12 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 11 měs
Navrhni úpravu