Letiště Korfu

Corfu International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

CFU (IATA)
LGKR (ICAO)
Řecko

Korfu je typické dovolenkové letiště s terminálem dimenzovaným na celoroční provoz s výjimkou měsíců červen až září, tedy těch, kdy je zde provoz zdaleka největší. Především o prázdninách je letiště silně poddimenzované a čím méně času budete ve vydýchané budově trávit, tím lépe.

Letiště je velmi oblíbené mezi příznivci letadel. Přistávací dráha je vybudována na umělém poloostrově a lze k ní dojít velmi blízko. Okolo letiště je navíc poměrně hustá zástavba a dají se tak pořídit vskutku netradiční fotky přistávajících letadel.

Terminál je otevřený 24 hodin denně.

 


Letenky

Z Česka a okolí jsou stabilně nejlevnější letenky s leteckou společností Ryanair z Bratislavy. O prázdninách sice mohou dosahovat i úrovně 5.000 Kč, obvyklá cena se však pohybuje od 1.500 Kč do 2.500 Kč (55–95 €). Přímé spoje z Prahy zajišťuje společnost SmartWings za ceny od 5 do 7.000 Kč.

Doba letu z Prahy na Korfu činí asi 120 minut, z Bratislavy pak o pár minut méně.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Do 2 km vzdáleného města Korfu jezdí autobusová linka číslo 15. Autobusy jezdí do centra města i přístavu zhruba od 7:30 do 22:30, cesta zabere 20–25 minut a jízdenka stojí 1,20 € (celodenní 5 €).

Asi 1,5 km od letiště se nachází autobusové nádraží „zelených“ autobusů, které jezdí po celém ostrově. Více informací na oficiálním webu autobusové dopravy.


Služby na letišti

Wi-fi je zdarma a bez časového omezení, nevyniká bohužel rychlostí.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Řecka? Nastav si hlídače