Vlacherna
Letiště Korfu

Korfu v kostce

naposledy aktualizováno 15. 10. 2023

Korfu je moderní letiště s prostorným terminálem. Především o prázdninách je však letiště silně poddimenzované a vyznačuje se nedostatkem míst k sezení.

Letiště je velmi oblíbené mezi příznivci letadel. Přistávací dráha je vybudována na umělém poloostrově a lze k ní dojít velmi blízko (známé je místo poblíž kláštera Vlacherna). Okolo letiště je navíc poměrně hustá zástavba a dají se tak pořídit vskutku netradiční fotky přistávajících letadel.

Většina letů na Korfu je v provozu od května do října a největší počet destinací sem provozuje aerolinka Ryanair.

Celoroční pravidelné lety míří pouze do Athén (a s přestupem dál do Evropy přes aegeanair.com) a také do dalších řeckých destinací přes skyexpress.gr.

Zobrazit hotely na Korfu

Oficiální stránky letiště jsou www.cfu-airport.gr

IATA Kód
CFU
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
00:51 (+1)
Vzdálenost z ČR
1248 km

Získejte více tipů pro cesty z letiště Korfu

Ať už přilétáte na letiště Korfu, nebo z něj odlétáte, přečtěte si naše praktické tipy a doporučen

Navrhni úpravu

16 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Jana Gavendová
před 5 měs

Dobrý den, je na terminálu Green buses úschovna zavazadel? Díky

Avatar uživatele
Anna
před 3 lety

Dobrý den, je nějaký autobus, linka, co jezdí z letiště cfu do acharavi? Neděle od 18:00 hod a zpět acaharavi letiště též neděle tak Ve 14:00. Dekuji, popřípadě, kde hledat?

Avatar uživatele
Petr Z.
před 3 lety

Zdravíčko, od letiště nic neznám, ale cca 400 m od letiště směr sever je hlavní autobusový terminál (KTEL) společnosti Green Bus. Jel jsem odtamtud před třemi lety na Achavari, cena byla tenkrát 4,50 E. Lístek lze též v pohodě zakoupit přímo v autobuse, šlo i kartou...

Avatar uživatele
Andy
před 3 lety
Kryštof Hájek
před 3 lety

Odkazy na dopravu po Korfu, kde je vše popsáno, jsou výše ;) z letiště jezdí přímo jen MHD po městě.

Avatar uživatele
Lenka Lisonova
před 4 lety

dobry den jiz jsem na korfu v oblasti acharavi.Zitra odjizdime a mame pokoj opustit do 12:00, a transver pro nas prijde az v 19:00..ponevadz odlet je kolem 21:40...Vazne se tady cekat nekde s kufrem 7 hodin na transver neda.Zajimalo by mne teda zda je mozne si na letisti uschovat batozinu v priapade kdyby sme se rozhodli jit green busem..same ?..

Avatar uživatele
Zuzii
před 4 lety

Ahoj,

Budúci mesiac sa chystáme z Bratislavy na Korfu, kam priletíme večer po 22 hodine.

Neviete nám prosím poradiť, či sa z letiska bezpečne dostaneme takto večer niekam na pláž, kde by sme radi prespali? Ako je to so spaním vonku? Na Balkán, kam sa chystáme sme zvyknutí, ale Grécko zmáknuté ešte nemáme.

Nasledujúci deň by sme chceli prejsť do Sarandy, platia sa prosím nejaké víza?

Vďaka

Avatar uživatele
Miluše Křižanova
před 5 lety

Dobrý den začátkem června priletim s rodinou na Korfu. Priletime okolo 9 ráno. Chci se zeptat nějaký transfer nebo bus do Kavosu mi od letiště jede? Taxi opravdu ne. Je velmi drahé. Děkuji a pěkný den přeji Milka

Avatar uživatele
Tom
před 5 lety

Dobrý den,

protože mám přílet na korfu kolem 21:40. Jaký je nejideálnější spoj do letoviska Paleokastritsa. Autobus jsem žádný v danou dobu nenašel, takže asi jen taxi. Jakou cenu mohu očekávat? Díky

Tom

Avatar uživatele
Eva
před 5 lety

Děkuji za odpovědi.

Avatar uživatele
Eva
před 5 lety

Dobrý den,

přiletíme na letiště kolem 18 hod.a potřebujeme se dostat do Agios Georgios jih.Autobusy jsem našla jezdit jen asi do 17.30.Můžete prosím poradit,jak se tam dá dostat?Taxi asi vyjde dost draho.Přeji příjemný den.

Kryštof Hájek
před 5 lety

Dobrý den, poslední autobus jede opravdu v 17:45, takže jedině taxi nebo půjčit si vlastní auto. Případně dojet autobusem do některé z blízkých vesnic na jihu a taxíkem jet až odtamtud. Například do Messonghi jezdí autobus až do 23:30 (linka B7: https://greenbuses.gr/index.php/...s-en?rt=B7), nebo ještě blíž do vesničky Linia trasou B1 (https://greenbuses.gr/index.php/...s-en?rt=B1).

Avatar uživatele Lucie _6
Lucie _6
před 5 lety

Zkuste fb Anikó Tímea Kollo-Székely, vloni fungovali s manželem jako taxi z letiště do ubytování za 30€. Nebo fb Pavla Smetanová Greek, ta ví o Korfu všechno.

Avatar uživatele
Daniela
před 5 lety

Ráda bych věděla, jak je daleko z letiště do přístavu směr Saranda Albánie.

Děkuji, Daniela

Kryštof Hájek
před 5 lety

Dobrý den, po silnici necelé 4 km.

Avatar uživatele radecco
radecco
před 7 měs

zdravím Kryštofe, da se dostat z letiste do pristavu směr Saranda Albánie, kolem půlnoci ? Popř. jsou v okolí letiště hotely kde se dá přespat ?

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí