Průvodce letištěm

Letiště Korfu

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Korfu

Korfu je typické dovolenkové letiště s terminálem dimenzovaným na celoroční provoz s výjimkou měsíců červen až září, tedy těch, kdy je zde provoz zdaleka největší. Především o prázdninách je letiště silně poddimenzované a čím méně času budete ve vydýchané budově trávit, tím lépe.

Letiště je velmi oblíbené mezi příznivci letadel. Přistávací dráha je vybudována na umělém poloostrově a lze k ní dojít velmi blízko. Okolo letiště je navíc poměrně hustá zástavba a dají se tak pořídit vskutku netradiční fotky přistávajících letadel.

Terminál je otevřený 24 hodin denně.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
1248 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
16:30 (+1 )
aktuální čas

Letenky

Z Česka a okolí jsou stabilně nejlevnější letenky s leteckou společností Ryanair z Bratislavy. O prázdninách sice mohou dosahovat i úrovně 5.000 Kč, obvyklá cena se však pohybuje od 1.500 Kč do 2.500 Kč (55–95 €). Přímé spoje z Prahy zajišťuje společnost SmartWings za ceny od 5 do 7.000 Kč.

Doba letu z Prahy na Korfu činí asi 120 minut, z Bratislavy pak o pár minut méně.

Inspirujte se akcemi na letenky na Korfu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Do 2 km vzdáleného města Korfu jezdí autobusová linka číslo 15. Autobusy jezdí do centra města i přístavu zhruba od 7:30 do 22:30, cesta zabere 20–25 minut a jízdenka stojí 1,20 € (celodenní 5 €).

Asi 1,5 km od letiště se nachází autobusové nádraží „zelených“ autobusů, které jezdí po celém ostrově. Více informací na oficiálním webu autobusové dopravy.

Služby na letišti

Wi-fi je zdarma a bez časového omezení, nevyniká bohužel rychlostí.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den,

protože mám přílet na korfu kolem 21:40. Jaký je nejideálnější spoj do letoviska Paleokastritsa. Autobus jsem žádný v danou dobu nenašel, takže asi jen taxi. Jakou cenu mohu očekávat? Díky

Tom

Odpovědět
před měs

Děkuji za odpovědi.

Odpovědět
před měs

Dobrý den,

přiletíme na letiště kolem 18 hod.a potřebujeme se dostat do Agios Georgios jih.Autobusy jsem našla jezdit jen asi do 17.30.Můžete prosím poradit,jak se tam dá dostat?Taxi asi vyjde dost draho.Přeji příjemný den.

před měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, poslední autobus jede opravdu v 17:45, takže jedině taxi nebo půjčit si vlastní auto. Případně dojet autobusem do některé z blízkých vesnic na jihu a taxíkem jet až odtamtud. Například do Messonghi jezdí autobus až do 23:30 (linka B7: https://greenbuses.gr/index.php/...s-en?rt=B7), nebo ještě blíž do vesničky Linia trasou B1 (https://greenbuses.gr/index.php/...s-en?rt=B1).

před měs
Avatar uživatele Lucie
Lucie

Zkuste fb Anikó Tímea Kollo-Székely, vloni fungovali s manželem jako taxi z letiště do ubytování za 30€. Nebo fb Pavla Smetanová Greek, ta ví o Korfu všechno.

Ráda bych věděla, jak je daleko z letiště do přístavu směr Saranda Albánie.

Děkuji, Daniela

před 4 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, po silnici necelé 4 km.

Přidat odpověď
před 4 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu