IATA (ICAO) kód letiště
OHD (LWOH)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
19:24
Vzdálenost od Prahy
1111 km

O letišti Ohrid

Stále populárnější dovolenkářská oblast Ohridského jezera v Makedonii má dokonce i své vlastní mezinárodní letiště Svatého apoštola Pavla. To najdeme u severního okraje jezera asi 10 km od města Ohrid a stejně daleko od města Struga. 

V miniaturním terminálu nebudete mít sebemenší problémy s orientací, celou halu přejdete za několik desítek vteřin. Letiště je malé, čisté a moderní.

Letenky

Ohridské letiště je malé velikostí terminálu i provozem. Pravidelné celoroční linky zatím provozuje pouze Wizz Air do Basileje a Londýna. Aerolinka ale v oblasti poměrně rychle expanduje a je tak možné, že se objeví i nějaká trasa do blízkosti ČR. 

V letní sezoně do Ohridu létá řada chaterových letů, většinou však pouze ze západní Evropy. 

Pro české a slovenské cestovatele vyjde lépe doletět z Prahy (ČSA) nebo Bratislavy (Wizz Air) přímo na letiště Skopje a odtud do Ohridu po zemi autobusem.

Inspirujte se akcemi na letenky do Ohridu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Červené dvoupatrové autobusy (podobné těm v Londýně) jezdí z letiště do města po každém příletu Wizz Airu. Z autobusového nádraží ve městě Ohrid vyjíždějí zhruba dvě hodiny před odletem Wizz Airu, ujistěte se na místě ohledně přesného času odjezdu. Jízdenka se platí u řidiče a stojí 200 MKD / 90 Kč. Při cestách s ostatními aerolinkami se musíte spolehnout na taxíky, které vyjdou asi na 600 denárů.

Služby na letišti

Wifi můžete využívat zdarma.

V terminálu najdete jedno malé občerstvení, více služeb by se ostatně ani nevešlo.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu