Ohrid

Ohrid v kostce

naposledy aktualizováno 05. 02. 2018

Stále populárnější dovolenkářská oblast Ohridského jezera v Makedonii má dokonce i své vlastní mezinárodní letiště Svatého apoštola Pavla. To najdeme u severního okraje jezera asi 10 km od města Ohrid a stejně daleko od města Struga. 

V miniaturním terminálu nebudete mít sebemenší problémy s orientací, celou halu přejdete za několik desítek vteřin. Letiště je malé, čisté a moderní.

Oficiální stránky letiště jsou ohd.airports.com.mk

IATA Kód
OHD
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
20:14
Vzdálenost z ČR
1111 km

Získejte více tipů pro cesty z letiště Ohrid

Ať už přilétáte na letiště Ohrid, nebo z něj odlétáte, přečtěte si naše praktické tipy a doporučen

Navrhni úpravu

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
cali
před 5 měs

Malý update k této mojí oblíbené destinaci...

Autobus z letiště asi opravdu zatím nejezdí, ale v hlavní sezóně  má něco fungovat. Samotné letiště je malé, přehledné, ale takové zmatené. Přesto, že u Wizzu uděláte olci a máte elektronický boarding pass, musíte klasicky na přepážku, kde vám vytisknou papírový. Těšil jsem se ze zvědavosti do lounge (Primeclass CIP), která je v budově vedle letiště a má mít dedikované odbavení, ale je značená jako airside, tedy přímým vstupem to nešlo a pak už se tam z odletové haly nedostanete. Pikantní je, že ani zaměstnanci letiště vůbec netuší, že tam je a jak se tam dostat. Tak snad to někdo odhalí.

Na letišti je několik půjčoven. My jsme měli auto od https://rentacarohrid.mk/ a tedy rozhodně doporučuji! VW Polo 36 eur/den, ne žádná nová voňavka, ale spolehlivé s funkčí klimou a hlavně zelenou kartou a tedy možností jet do Albánie bez problémů (a dalších nákladů). Proces půjčení snad nejrychlejší, co jsem kdy zažil, bez blokace depozitu atd. Komunikace předem přes messenger. 

Bankomatů je v Ohridu mraky, bez fee za výběr vyzkoušené Silk Road Bank, Stopanska Banka a KBS, který je přímo v centru u sochy Sv. Klimenta.

Nejlepší koupání pak bez konkurence na poloostrově Lin, to byla fakt paráda.

Pokud uvažujete o případné budoucí návštěvě, zkuste vychytat termín na Festival vína, my jsme ho tam neplánovaně teď o víkendu chytili a bylo to úžasné, skvělá vína, parádní živá muzika... Pro mě osobně navíc umocněné vidět a dotknout se hudební legendy Gorana Bregoviče:-)

Mıchal
před 2 lety

Září 2021: Z letiště nejezdí žádný autobus! Jen taxi. Podle oficiálního ceníku by jízda do Ohridu měla stát 8 € / 500 denárů a do Sv. Naumu 25 €. Ceník je zveřejněn na velké ceduli před halou.

Free wifi na letišti neexistuje.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí