Letiště Ohrid

Ohrid Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

OHD (IATA)
LWOH (ICAO)
Makedonie

Stále populárnější dovolenkářská oblast Ohridského jezera v Makedonii má dokonce i své vlastní mezinárodní letiště Svatého apoštola Pavla. To najdeme u severního okraje jezera asi 10 km od města Ohrid a stejně daleko od města Struga.

V miniaturním terminálu nebudete mít sebemenší problémy s orientací, celou halu přejdete za několik desítek vteřin. Letiště je malé, čisté a moderní.

 


Letenky

Ohridské letiště je malé velikostí terminálu i provozem. Pravidelné celoroční linky zatím provozuje pouze Wizz Air do Basileje a Londýna. Aerolinka ale v oblasti poměrně rychle expanduje a je tak možné, že se objeví i nějaká trasa do blízkosti ČR.

V letní sezoně do Ohridu létá řada chaterových letů, většinou však pouze ze západní Evropy.

Pro české a slovenské cestovatele vyjde lépe doletět z Prahy (ČSA) nebo Bratislavy (Wizz Air) přímo na letiště Skopje a odtud do Ohridu po zemi autobusem.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Červené dvoupatrové autobusy (podobné těm v Londýně) jezdí z letiště do města po každém příletu Wizz Airu. Z autobusového nádraží ve městě Ohrid vyjíždějí zhruba dvě hodiny před odletem Wizz Airu, ujistěte se na místě ohledně přesného času odjezdu. Jízdenka se platí u řidiče a stojí 200 MKD / 90 Kč. Při cestách s ostatními aerolinkami se musíte spolehnout na taxíky, které vyjdou asi na 600 denárů.


Služby na letišti

Wifi můžete využívat zdarma.

V terminálu najdete jedno malé občerstvení, více služeb by se ostatně ani nevešlo.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Makedonie? Nastav si hlídače