Tirana
Letiště Tirana

Tirana v kostce

naposledy aktualizováno 18. 09. 2023

Letiště Matky Terezy v Tiraně se nachází 12 km od centra města. Největší podíl provozu zde tvoří linky z Itálie, kam dojíždí za prací mnoho Albánců.

Na letišti mají své velké základny aerolinky Wizz Air a Ryanair, které odsud létají po celé Evropě. Na letišti v Tiraně sídlí také místní společnosti Air Albania nebo Albawings.

Tiranské letiště je hlavní vstupní bod do Albánie. Jediné další letiště Kukës KFZ u kosovských hranic má jen příležitostné sezónní linky do 2 až 3 destinací.

Hledat hotely v Tiraně

Oficiální stránky letiště jsou www.tirana-airport.com

IATA Kód
TIA
Aktuální počasí
18.7 °C
Místní čas
09:02
Vzdálenost z ČR
1054 km

Získejte více tipů pro cesty z letiště Tirana

Ať už přilétáte na letiště Tirana, nebo z něj odlétáte, přečtěte si naše praktické tipy a doporučen

Navrhni úpravu

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele J0x
J0x
před 5 měs

Jízdní řád spoje mezi letištěm a Tiranou: https://luna.al/tabela-e-orareve-te-nisjes/
Lístek se dá koupit online a stojí 4 EUR. https://book.distribusion.com/la...;locale=en

Avatar uživatele Petr _75
Petr _75
před 11 měs

Autobus do Drače odjíždí z letiště ještě v 17:00 + vedle stál další mikrobus do města Fier. Dá se platit v hotovosti i EURem. 

Bankomaty na letišti - hned za pasovkou jsou tři u baggage reclaim + další v hlavní hale, ALE všechny chtějí poplatek 500-700 ALL, což platí pro celou Albánii i pro EUR bankomaty - poplatek 4-6 EUR. Jediný bezpoplatková výjimka momemtálně banka Credins Bank. Po dlouhé době využita i klasická směnárna. Měla podobný kurz jako našle off. Google.

Na letišti musíte vždy na CHECK-IN pro klasickou papírovou palubku od nich. Tisknout není nic třeba.

 

 

Avatar uživatele ekonomickej z***
ekonomickej z***
před rokem

Autobus z Tirany nyni stoji 400 ALL.

Avatar uživatele
cali
před 3 lety

Italská společnost INC s.p.a. zvítězila v tendru na výstavbu nové železnice z Tirani do Durres, na které se bude podílet EBRD. Spojení by mělo být včetně letiště Rinas. Tak uvidíme, snad jim to půjde rychleji než v Praze ;-)

https://invest-in-albania.org/it...s-railway/

Avatar uživatele
Petr _3
před 3 lety

Info k letišti TIA z minulého víkendu:

Luna Express z letiště do Tirany teď stojí 305 Lekë, ale reálně platíte pořád jen 300 Lekë :)

Bankomat k výběru hotovosti použijte u výdeje zavazadel ten prostřední (červenej) - jedinej nebere poplatek. Je na něm napsáno NO COMMISSION. Raiffeisenbank a to druhý účtuje poplatek ve výši několik set Lekë, těm se teda vyhněte.

SIM kartu po příletu nekoupíte. Vodafone je zavřený a ALBtelecom je sice otevřený, ale po příletu vás tam nepustí (to vás ženou hned z haly). Jedině při odletu. :-/

Spoje do/z Durrës jsou trochu zredukované, jezdí to každý den ve směru z letiště do Durrës: 10:00, 12:00, 15:30 a 17:00. Ve směru z Durrës na letiště to jezdí v 8:00, 9:30, 13:00 a 15:00. Lístky jsou v "době koronaviru" (to vám dají papír k přečtení) za úplně jinou cenu - záleží na počtu osob - 1 osoba platí 2000 Lekë, 2 osoby platí každý 1000 Lekë, když jedou 3 osoby, je to levnější atd.

Avatar uživatele
Eliska Mistrova
před 4 lety

Novinky v kategorii doprava z/na letiště Tirana. Veřejnou dopravu nyní obstarává linka Luna Express. Poslední autobus Tirana centrum - letiště odjíždí ve 23.00 a zpět z letiště do centra ve 24:00 hod. Cena decentně narostla, nyní platí se 300 LEK (60 Kč), přestože na lístku je 302 LEK.

Kryštof Hájek
před 4 lety

Díky za info :)

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí