Průvodce městem

Pulzující Kuala Lumpur

Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

Co tady objevíš?

Kuala Lumpur symbolizuje moderní západní svět na východní straně zeměkoule, kde se mísí novodobý moderní trend života západního stylu s tradicemi asijské kultury. I díky tomu je Kuala Lumpur považováno za ideální první místo střetu s Asií, neboť řád a organizovanost ulehčí vstup do jinak mnohdy chaotického žiti asijských národů.

Užijte si ikonický pohled na dvojčata Petronas Towers, ochutnejte jednu z nejlepších pouličních gastronomií a započněte svou výpravu napříč jihovýchodní oblastí Asie.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
Připrav se na
2–4 dny
KL je přestupní stanicí při objevování Malajsie, pár dní tady za to určitě stojí.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Ať se sem vydáte v létě, či v zimě, počasí bude stále stejné – nepředvídatelné.
Více o počasí
Letenky od
13 500 Kč
Za letenky do Kuala Lumpur si nepatrně připlatíte v porovnání se zbytkem Asie.
Akční nabídky
Zavřít boční panel

Petronas Twin Towers

Ikonou Kuala Lumpur jsou dvojčata mrakodrapů Petronas Towers. Vystavěny byly v roce 1998 a měří 452 metrů, kdy tato výška činila Petronas Towers až do roku 2004 nejvyššími budovami světa. Dnes zaujímají 18. příčku.

Veřejnosti je přístupná vyhlídka na mostě spojující obě věže v 42. poschodí, avšak nejkrásnějších pohledů se dočkáte po setmění z KLCC parku na samotné věže.

Vyhlídku můžete navštívit do úterý do neděle vždy od 9:00 do 21:00. Lístky zakoupíte pouze na webu: petronastwintowers.com.my, a to za cenu 85 ringitů (450 Kč).

Zavřít boční panel

Batu Caves

Lokalitou, kterou při své návštěvě Kuala Lumpur jednoznačně nesmíte vynechat, je právě Batu Caves na samé hranici města.

Batu Caves, to je vlastně jeskynní komplex, k němuž vede dlouhé a únavné schodiště. Ještě než se vydáte zdolávat 275 schodů, kdy během výšlapu na vás budou dorážet opice snažící se ukrást něco k snědku, vás ohromí zlatá socha boha Murugana.

Socha boha Murugana

Pokud budete mít odhalená kolena, u vstupu si vypůjčíte sarung za drobný poplatek.

Před pomyslným vrcholem můžete navštívit i „tajemnou jeskyni“ ukrývající nejvzácnějšího pavouka objeveného v roce 1923 zoologem H. C. Abrahamem a nesoucího název sklípkoš batuský (Liphistius batuensis). Bohužel v jeskyni je tma a fotit s bleskem se taktéž nesmí. Za 45minutovou návštěvu s průvodcem zaplatíte možná až nesmyslných 35 ringitů za osobu.

Není to ale jen zlatá socha boha Murugana a Batu Caves, co byste zde měli navštívit.

Mnohými cestovateli přehlížená jeskyně Ramayana Cave se nachází těsně za výstupem z vlakové stanice – jakmile opustíte poslední bránu, ohlédněte se prudce doleva. Před vstupem do jeskyně vás vítá velká socha Kumbhakarna, bratra Ravany.

V samotné jeskyni pak zhlédněte krásně vyzdobené a barevné diorama indického eposu Ramayany.

Vystoupejte na samotný vrcholek jeskyně, kde se ve svatyni nachází lingam (stalagmit), který je symbolem Šivy.

Jeskyně Ramayana

Do Batu Caves jezdí vlaky modré linky Komuter, a to každých 15–30 minut během dne. Doba jízdy z KL Sentral trvá 26 minut a za jízdenku zaplatíte 2 ringity (10 Kč).

Zavřít boční panel

Menara Kuala Lumpur

Televizní věž v Kuala Lumpur nabízí nejlepší panoramatický výhled na celé město. Je vystavěna na kopci v centru města a samotná výška nejvyššího patra měří 308 metrů. Uznávaná výška budovy je včetně antén 421 metrů.

Otevřeno je každý den od 9 do 22 hodin a vstupné stojí 52 ringitů v případě návštěvy pouze uzavřené části (Observation Deck) a 105 ringitů společně s přístupem do otevřeného patra (Sky Deck). Určitě doporučujeme si připlatit a užít si panoramata KL bez zbytečných skel navíc, zejména pak v nočních hodinách, kdy se vnitřek věže o skla odráží a ven není moc vidět.

Nezapomeňte si vychytat počasí – návštěva společně se smogem bude pouze vyhozenými penězi.

Součástí komplexu jsou i přidružené aktivity (za příplatek) jako simulátor Formule 1, Eco park, Mini Zoo, nebo dům vzhůru nohama Upside Down House.

Zavřít boční panel

Thean Hou Temple

Čínský chrám Thean Hou vystavěný teprve nedávno v roce 1989 se pyšní v kopcích ve čtvrti Robson Heights. Mimo modliteb se využívá ke konání svateb a v posledních letech se těší velké oblibě ze strany cestovatelů. 

Nabídne impozantní výhledy na Kuala Lumpur a sám o sobě stojí za krátkou návštěvu i přesto, že je od zbytku turistických atrakcí značně odloučen.

Dostanete se sem pouze taxíkem.

Zavřít boční panel

Sin Sze Si Ya Temple

Nejstarší čínský chrám na území Kuala Lumpur najdete mezi Central Market a Chinatown. Pestrobarevná malá taoistická svatyně Sin Sze Si Ya byla otevřena již v roce 1864 kapitánem Yap Ah Loyem a dodnes je nedílnou součástí místní čínské komunity.

Chrám je otevřen denně od 7 do 17 hodin.

Zavřít boční panel

KLCC Park

Oáza klidu uprostřed rušného byznys centra bude vaší romantickou zastávkou ideálně během každého večera, kdy si na schodech u vodní hladiny a pod osvětlenými Petronas Towers budete užívat klidných chvil po celodenních aktivitách.

Každou půlhodinu se odehrává za hudby představení v podání osvětlených fontán.

Návštěvy se však nemusíte obávat ani během dne, kdy si můžete odpočinout na travním porostu. Vyrážíte-li na cestu s dětmi, neošiďte je o dětský park, případně mořský svět Aquaria KLCC.

Zavřít boční panel

Merdeka Square

Neoficiálně jako Náměstí nezávislosti se stalo místem k oslavám státních svátků a jiných slavnostnějších událostí.

V jeho těsné blízkosti naleznete muzeum textilu, sochu I love KL, městskou galerii, katedrálu sv. Marie a především Sultan Abdul Samad Building, která dříve sloužila k administrativní činnosti britské kolonie, dnes je útočištěm několika malajských ministerstev. 

Zavřít boční panel

National Mosque of Malaysia

Pod malajským názvem Masjid Negara se skrývá národní mešita, která pojme až na 15.000 lidí.

Nachází se na půli cesty mezi hlavním železničním nádražím a Muzeem islámského umění.

Zavřít boční panel

Vlaková stanice Kuala Lumpur

Nepleťte si Kuala Lumpur Railway Station s dnes hlavním dopravním uzlem KL Sentral. Vlaková stanice je mnohem starší, téměř bez novodobých zásahů a rekonstrukcí, a tak nabídne krátký návrat v minulosti.

Jezdí tudy i linka Komuter do Batu Caves, proto ať už před či po návštěvě Batu Caves můžete připojit na seznam i tuto stanici.

Zavřít boční panel

Muzeum Islámského umění

Ať již název zní jakkoli nudně, jedná se o největší muzeum islámského umění v jihovýchodní Asii a nabídne přes 7 tisíc artefaktů. Vzhledem k ideální poloze a docházkové vzdálenosti mezi Masjid Negara a parky na západní straně muzeum alespoň zvenčí minete.

Zavřít boční panel

Masjid Jamek

Jedna z nejstarších mešit na území Kuala Lumpur, Masjid Jamek Sultan Abdul Samad, se nachází u stejnojmenné stanice nadzemky.

Pro návštěvu nezapomeňte mít oblečení takové, aby zahalovalo ramena i kolena.

Zavřít boční panel

Central Market

Budova Central Market je útočištěm mnoha trhovců, kteří v kulturním prostředí prodávají všemožné zboží. Od šatů přes domácí doplňky až po elektroniku. Součástí je také rozlehlý foodcourt, který rozhodně považujeme za jedno z nejlepších míst, kde se najíst.

Před budovou se táhne nákupní ulice Kasturi Walk, na níž najdete taktéž několik obchůdků. Ochutnejte místní kokosové trubičky či si objednejte džus z čerstvě rozmixovaného ovoce.

Katsuri Walk

Zavřít boční panel

National Monument

Národní památka Tugu Negara připomíná boj za svobodu během japonské okupace za druhé světové války. Jedná se o největší samostatně stojící bronzové uskupení soch.

Je součástí příjemného parku, který za parných dnů přijde více než vhod.

Zavřít boční panel

Istana Negara

Nové královské sídlo je umístěno v rozlehlém parku. Samotný objekt není ideálně dostupný, využijte proto taxi.

Zavřít boční panel

Sri Maha Mariamman

Nejstarší hinduistický chrám na území Kuala Lumpur byl vystavěn v roce 1873. Nachází se kousek od Chinatownu a v novodobé zástavbě je doslova pěstí na oko.

Zavřít boční panel

Chinatown

Typickým místem, kam večer zajít, když nevíte coby. Uličky Chinatownu se s příchodem tmy probouzí k životu a do ulic vyráží stovky prodejců.

Nakupujte suvenýry, oblečení, hodinky, sluneční brýle, kabelky, ale i napodobeniny drahých per. Nezapomeňte dostatečně smlouvat.

Zavřít boční panel

Zahrady

Uskupení 5 tematických parků je ideálně přístupné od hlavní vlakové stanice přes Muzeum islámského umění. Krom parků a přírody s drzými opicemi je součástí i Národní muzeum.

Bird Park je otevřeným parkem, kde se kolem vás, ale i na vás budou slétat nejrůznější opeřenci. Zejména děti budou mít z návštěvy nezapomenutelný zážitek.

Butterfly Park bude úchvatným místem, kdy budete mít štěstí na líhnutí nových motýlů. V takovém okamžiku zde najdete na 6.000 motýlů z řad 120 druhů. Na aktuální stav motýlí populace se můžete informovat před vchodem.

Další parky, které zde naleznete, jsou Jezerní zahrady, Orchidejová zahrada a Botanická zahrada.

Zavřít boční panel

National Museum

Národní muzeum má své dveře v těsném sousedství s parky v Kuala Lumpur. Pokud vás neláká samotná výstava, projděte si alespoň venkovní exponáty, které jsou přístupné bez vstupného.

Zavřít boční panel

Bukit Bintang

Čtvrť, kam si večer zajít na vynikající street food, ale i se pobavit. Noční kluby, nákupní centra, restaurace i pouliční prodejci. To vše Bukit Bintang nabízí.

Počasí a sezóny v Kuala Lumpur

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Kuala Lumpur
Bude horko a dusno

27 °C

28 °C

28 °C

28 °C

28 °C

28 °C

28 °C

28 °C

28 °C

28 °C

27 °C

27 °C

Počasí

Tropické klima v Malajsii zaručí celoroční teploty okolo 30 °C a značně velkou vlhkost vzduchu. V Kuala Lumpur lze počítat každý den se stabilním počasím, pro nějž jsou typické mraky, teploty 33 °C a občasné přeháňky.

V KL může svítit sluníčko na azurové obloze a během 10 minut se zatáhne černými mraky a velmi vydatným deštěm. Za dalších 10 minut je většinou po všem.

Budete-li se dívat na předpověď počasí, vždy na vás vyskočí bouřky. Neděste se, bouřkové dny rosničky hlásí neustále na 365 dní v roce a ve skutečnosti je počasí slunečné, nanejvýš oblačné.

Sezóny a kdy vyrazit

Do Kuala Lumpur se vydejte kdykoli, budete-li mít cestu kolem. Městské turistice nevadí ani občasné deště, během nichž se schováte v restauraci, kavárně či obchodním centru.

Vhodné je se vyhnout čínskému novému roku a ramadánu.

Skvělé akce do Kuala Lumpur

ušetříš až 36%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 26%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 17%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 27%
Akce starší 2 týdnů
14 starších akcí
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 měs
Navrhni úpravu