Průvodce městem

Zábavné Miami

Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

Co tady objevíš?

Jedno z nejnavštěvovanějších měst světa nabízí nefalšovaný noční život v South Beach, kubánskou atmosféru v Calle Ocho, úžasné sportovní zážitky při sledování některého z místních sportovních týmů, venkovní festivaly a nekonečné možnosti nakupování. Nechte se svést moderní metropolí Miami a přidejte se k davům mířícím na Floridu.

Průvodce pro tebe napsal Adéla L.
Připrav se na
3 dny
Mnohem déle, pokud plánujete vyrazit i za hranice města
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Březen–červen
Chcete-li si užít Miami naplno, vyrazte právě v tuto dobu.
Více o počasí
Letenky od
12 500 Kč
Průměrná cena letenek z Prahy. Odlet z Německa nebo Vídně často levnější.
Akční nabídky
Zavřít boční panel

Art Deco Historic District

Památkově chráněný Art Deco Historic District se nachází v South Beach mezi ulicemi Lenox Avenue, 6th St a St Dade Blvd. Území je chráněno od roku 1979, zahrnuje stovky budov z let 1923–1943. Domy se vyznačují zvláštními motivy a netradičními materiály, jakými jsou například barevné keramické obklady, skleněné výplně nebo chrom.

Zavřít boční panel

Ocean Drive

Když se řekne Miami, téměř každému se vybaví přímořská Ocean Drive. Nejrušnější ulice South Beach patří mezi chráněnou oblast Art Deco District. Nádherné budovy ve stylu „art deco“ se večer zahalí do svítivých neonových barev, ulice se zaplní vyšnořenými lidmi, kteří směřují do desítek místních barů a po silnicích se prohánějí naleštěná auta. Nezaměnitelná atmosféra místa si získá i vás.

Zavřít boční panel

Casa Casuarina

Právě pro svůj neobvyklý půvab si vybral Ocean Drive za své sídlo i Gianni Versace. Gianni pobýval v nádherné vile Casa Casuarina až do roku 1997, kdy byl zastřelen přímo před svým domem Andrewem Cunananem. Dnes vila slouží jako luxusní hotel.

Zavřít boční panel

Lincoln Road

Pěší nákupní třída plná obchodů a restaurací je jedno z míst, které byste na Miami Beach určitě neměli vynechat. Funguje jako společenské, kulturní i politické centrum města. Je také svědkem desítek festivalů a slavností, z nichž nejznámější je bezpochyby Miamský karneval.

Zavřít boční panel

South Beach

Je slavná díky domům ve stylu Art Deco, svému divokému nočnímu životu, nejluxusnějším hotelům, ale především pak díky neuvěřitelně dlouhé pláži s jemným bílým pískem. Na pláži se navíc o vaši bezpečnost starají plavčíci každý den od 9:00 ráno do 17:00 odpoledne. Slunečníky, plážové židle a lehátka jsou k pronájmu přímo na pláži. Na pláži nechybí také stánky s drobným občerstvením.

Zavřít boční panel

Malá Havana (Little Havana)

Miamská kubánská čtvrť, v níž se nejlépe domluvíte samozřejmě jak jinak než španělsky.

Zavřít boční panel

Calle Ocho (Eigth Street)

Na Osmé ulici v Malé Havaně si budete připadat jak v jiném světě, respektive jako uprostřed kubánské ulice, ale ne jako v Americe. Španělské nápisy všude, kam se podíváte, rytmy salsy znějící ulicí a vůně čerstvé guavy vás přenesou na nedaleký ostrov, odkud v 60. letech kvůli Castrovu režimu emigrovalo spoustu kubánských rodin.

Zavřít boční panel

Wynwood Art District

Na sever od centra města se nachází umělecká čtvrť Wynwood s galerií pod širým nebem. Street art je tu všude, kam se podíváte

Zavřít boční panel

Coconut Grove

Čtvrt Coconut Grove se nachází v jižní části Miami na břehu Biscayne Bay. Své renomé si získala díky uměleckým galeriím a festivalům, které se tu každoročně konají.

Zavřít boční panel

Vizcaya Museum and Garden

Původně vila sloužila jako zimní rezidence úspěšného obchodníka James Deeringa. Dnes funguje jako muzeum a davy sem míří především díky nádherné botanické zahradě.

Vstupné: dospělý/dítě – 18/6 dolarů

Více informací na: vizcaya.org

Zavřít boční panel

Coral Gables

Coral Gables se zapsala do historie města hotelem Biltmore, který v době prohibice sloužil jako sídlo slavného Al Caponeho. Budova se nachází na adrese 1200 Anastasia Ave.

Zavřít boční panel

Seaquarium

Pokud cestujete s dětmi, zvažte návštěvu miamského mořského akvária, kde si můžete zaplavat s delfíny a lachtany a dozvědět se něco více o podmořském životě Atlantského oceánu a Karibiku.

  • Základní vstupné: 47,99 dolarů
  • Plavání s delfíny: 220 dolarů
  • Setkání s delfíny/tučňáky: 160/120 dolarů
  • Plavání s lachtany: 160 dolarů
  • Více informací na: www.miamiseaquarium.com.
Zavřít boční panel

Miami Metrozoo

Rodiny s dětmi rádi zavítají do hezké miamské zoologické zahrady, jejímž klenotem jsou australské koaly.

  • Vstupné: dospělý/děti (3–12 let) – 22,95/18,95 dolarů
  • Více informací na: www.zoomiami.org/.
Zavřít boční panel

Haulover Beach

Právě v Miami se nachází jedna z mála nudistických pláží v celém USA. Tak hurá a protentokrát zapomeňte vzít plavky s sebou!

Zavřít boční panel

Muzeum moderního umění/MOCA

Milovníci umění určitě nevynechají místní muzeum moderního umění na 125. ulici. Kromě bohaté sbírky vás nadchne také příznivá cena vstupného: 5 dolarů dospělý, 3 dolary dítě.

Více informací na: mocanomi.org.

Zavřít boční panel

Fairchild Tropical Botanic Garden

Jedna z největších a nejkrásnějších zahrad v zemi nabízí nepřeberné množství tropických rostlin. K dispozici jsou komentované prohlídky nebo 45minutová projížďka tramvají, případně si park můžete jednoduše projít také sami bez průvodce.

Vstupné: dospělý/dítě – 25/18 dolarů

Zavřít boční panel

Bayside Marketplace

Suvenýry pro rodinu a přátele nejlépe nakoupíte v obchodním centru Bayside Marketplace v jednom z jeho více než 120 obchodů. Pokud se nechystáte na nákupy, užijte si pozorování lidí u dobré kávy či něčeho k snědku.

Otevřeno je od pondělí do čtvrtka od 10:00 do 22:00, od pátku do soboty je pracovní doba prodloužena do 23:00 hodin večer. Naopak v neděli platí zkrácená otevírací doba od 11:00 do 22:00 do večera.

Více informací na: www.baysidemarketplace.com.

Počasí a sezóny v Miami

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Miami
Počasí během roku

20 °C

22 °C

24 °C

26 °C

28 °C

30 °C

30 °C

31 °C

31 °C

28 °C

25 °C

23 °C

Počasí

Tahle část státu Florida patří do subtropického klimatu, a tak tu vládne celoročně teplé počasí s občasnými dešti. Do Miami tak můžete vyrazit téměř kdykoli. Pokud se chystáte navštívit město v létě a na podzim, nezapomeňte si přibalit deštník, odpolední deště nejsou výjimkou. Od června do listopadu tu panuje období hurikánů, a tak očekávejte případné přívalové deště. Hurikánová sezóna je pak nejsilnější v září. Nejméně srážek očekávejte v zimních měsících, a to od prosince do února. Naopak nejvíce srážek připadá na období od června do září, kdy se i teploty dostávají na maximum. Během letních měsíců se teplota dostává nad tropickou třicítku. Během zimních měsíců by neměla klesnout pod příjemných 24 °C.

Sezóny a kdy vyrazit

Hlavní sezona začíná v prosinci a končí na konci února. Za vedlejší sezonu se považují zimní a jarní měsíce, kdy jsou teploty únosnější. Cestovatelé s nižším rozpočtem možná raději zvolí horké letní měsíce, kdy je ve městě méně lidí, čímž se ceny hotelů dostávají na nejnižší možné ceny, a navíc vás tu také čekají prázdnější pláže.

Červen–srpen

Nejteplejší období v roce s teplotami přesahujícími tropickou třicítku strávíte nejlépe na některé z místních pláží. Nezapomeňte si s sebou přibalit pořádné zásoby opalovacího krému s vysokým faktorem. Pozor na hurikány, od června totiž oficiálně začíná hurikánová sezóna.

Září–listopad

Na podzim očekávejte případné hurikány. Je možné, že budete mít štěstí a užijete si příjemné teploty a koupání na poloprázdných plážích a zamračená obloha spolu s případným deštěm přijde až v odpoledních hodinách, ale raději počítejte s opakem.

Prosinec–únor

Nejvytíženější období v roce začíná v prosinci, kdy se do města sjíždí davy lidí a ceny stoupají prudce nahoru. Nezapomeňte zamluvit ubytování alespoň 3–4 měsíce předem.

Březen–květen

Od března začíná teplota pomalu stoupat k tropické třicítce, na niž se dostává na konci května. Pokud se chcete vyhnout skupinkám dětí přijíždějících během jarních prázdnin, vyrazte raději v druhé polovině dubna nebo na začátku května.

Skvělé akce do Miami

ušetříš až 30%
Tam jsi ještě nebyl!
ušetříš až 28%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 33%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 42%
Akce starší 2 týdnů
25 starších akcí
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu