IATA (ICAO) kód letiště
MIR (DTMB)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
02:18 (-1)
Vzdálenost od Prahy
1620 km

O letišti Monastir Habib Bourguiba

Letiště pojmenované po bývalém tuniském prezidentovi, Habibu Bourgibovi, je populárním vstupním bodem na tuniskou riviéru a oblíbeným letištěm pro české cestovní kanceláře. Terminál je umístěn mezi letovisky Monastir (8 km) a Sousse (20 km).

Letištní budova nejlepší léta pamatuje poměrně dávno, nicméně slouží svému účelu bezproblémově a orientace je přehledná. Nepříjemná může být delší pasová kontrola ve špičkových hodinách, kdy se do Monastiru sletí více letadel najednou. Po otevření nového letiště Enfidha poblíž letoviska Hammamet se však přetíženost letiště výrazně zlepšila.

Otevřeno je 24 hodin denně.

Letenky

Monastirské letiště slouží takřka výhradně charterovým turistickým letům a sehnat individuální letenky je tak obtížné až nemožné. Obvykle se totiž do Monastiru prodávají už hotové balíčky cestovních kanceláří, kde se samostatná letenka nemusí nijak řešit.

Doba letu z Prahy do Monastiru činí 150 minut.

Aktuální nabídka zájezdů do Tuniska >>

Doprava z/na letiště

Téměř 100 % cestujících sem přiletí s cestovní kanceláří. Stačí tak v příletové hale vyhledat svého delegáta, který zajistí odvoz přímo do vašeho hotelu bez přidaných poplatků.

Mizivé procento lidí, kteří snad do Monastiru náhodou přiletí individuálně, mohou jak do Monastiru, tak do Sousse využít železnici. Nádraží „Aeroport Skanes Monastir“ najdete asi 150 metrů vpravo od terminálu. Většinou moderní vlaky jezdí do obou měst cca jednou za 2 hodiny, jízda trvá maximálně 25 minut a stojí kolem 3 dinárů.

Služby na letišti

Veřejný internet na letišti nefunguje.

Navzdory relativně hustému nočnímu provozu není v terminálu žádná restaurace otevřena nonstop.

Počítejte s laxním přístupem k úklidu, a to především sociálních zařízení.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu