Letiště Tunis Carthage

Tunis Carthage International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

TUN (IATA)
DTTA (ICAO)
Tunisko

Největší tuniské letiště Tunis-Carthage leží asi na půli cesty mezi hlavním městem Tunis (7 km) a ruin starověkého města Kartágo (14 km). Slouží jako hlavní brána do země pro pravidelné lety především ze západní a jižní Evropy, zemí Arabského světa a Kanady.

V letní sezoně sem ve větší míře létají i charterové lety včetně těch z Česka. Obvyklejšími dovolenkovými letišti v Tunisku jsou však Džerba, Enfidha nebo Monastir.

Letištní terminál je poměrně malý a přehledný, avšak již dávno nesplňuje představy o moderní vzdušné křižovatce. Otevřeno je 24 hodin.

 


Letenky

Pravidelné celoroční lety do Česka ani na Slovensko neexistují, spojení s přestupem většinou nejlépe vychází přes Frankfurt s Lufthansou za ceny kolem 7.500 Kč.

V létě sem pak míří charterové linky cestovních kanceláří, u nichž není třeba řešit žádné letenky. Cesta je již obsažena v celkovém balíčku.

Doba letu z Prahy Tunisu činí 150 minut.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Přiletíte-li sem charterovým letem jako součást zájezdu, na letišti vás bude čekat delegát cestovní kanceláře a dopravu do hotelu budete mít dopředu zajištěnou.

Pokud letíte do Tunisu individuálně, nejpohodlnější volbou bude taxi. Ignorujte řidiče a naháněče uvnitř příletové haly a vyjděte ven, kde stojí oficiální vozy s taxametrem. Cesta do centra města by neměla stát více než 15 dinárů / 140 Kč.

Na letiště jezdí také autobusy SNT, linka číslo 35, která vás doveze do centra Tunisu. Jezdí jednou za 30 minut, jízdní řády jsou však značně ilustrační a nedodržují se. Autobusy jedou od 6:30 do cca 22:00 a jízdenku u řidiče nebo průvodčího pořídíte za 1 dinár.


Služby na letišti

Služby na letišti odpovídají stáří terminálu. Wifi zdarma není přítomna, restaurace jsou předražené a jakékoli služby navíc, jako jsou sprchy nebo úschovna, absentují.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Tuniska? Nastav si hlídače