Kartágo

Letiště Tunis Carthage

O letišti

Největší tuniské letiště Tunis-Carthage leží asi na půli cesty mezi hlavním městem Tunis (7 km) a ruin starověkého města Kartágo (14 km). Slouží jako hlavní brána do země pro pravidelné lety především ze západní a jižní Evropy, zemí Arabského světa a Kanady.

V letní sezoně sem ve větší míře létají i charterové lety včetně těch z Česka. Obvyklejšími dovolenkovými letišti v Tunisku jsou však Džerba, Enfidha nebo Monastir.

Letištní terminál je poměrně malý a přehledný, avšak již dávno nesplňuje představy o moderní vzdušné křižovatce. Otevřeno je 24 hodin.

Oficiální stránky letiště jsou www.tunis-airport.com

IATA Kód
TUN
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
22:21 (-1)
Vzdálenost z ČR
1508 km

Letenky

Pravidelné celoroční lety do Česka ani na Slovensko neexistují, spojení s přestupem většinou nejlépe vychází přes Frankfurt s Lufthansou za ceny kolem 7.500 Kč.

V létě sem pak míří charterové linky cestovních kanceláří, u nichž není třeba řešit žádné letenky. Cesta je již obsažena v celkovém balíčku.

Doba letu z Prahy Tunisu činí 150 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Tunisu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Přiletíte-li sem charterovým letem jako součást zájezdu, na letišti vás bude čekat delegát cestovní kanceláře a dopravu do hotelu budete mít dopředu zajištěnou.

Pokud letíte do Tunisu individuálně, nejpohodlnější volbou bude taxi. Ignorujte řidiče a naháněče uvnitř příletové haly a vyjděte ven, kde stojí oficiální vozy s taxametrem. Cesta do centra města by neměla stát více než 15 dinárů / 140 Kč.

Na letiště jezdí také autobusy SNT, linka číslo 35, která vás doveze do centra Tunisu. Jezdí jednou za 30 minut, jízdní řády jsou však značně ilustrační a nedodržují se. Autobusy jedou od 6:30 do cca 22:00 a jízdenku u řidiče nebo průvodčího pořídíte za 1 dinár.

Služby na letišti

Služby na letišti odpovídají stáří terminálu. Wifi zdarma není přítomna, restaurace jsou předražené a jakékoli služby navíc, jako jsou sprchy nebo úschovna, absentují.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 05. 02. 2018

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Bohunka
před 2 lety

Chci se zeptat,máme koupený zájezd do Hamamedu 12.6 2020 máme letět .Nevíme jestli je letiště otevřené v Tunisu a jestli to je bezpečné,ohledně koronaviru.Je lepší počkat až se situace uklidní?Nebo to risknout?Kdo ví kde se v Tunisu kupující testy na koronavir a kolik stojí?To nikde nepisou.Dik za odpo.

Avatar uživatele speedy7cz
speedy7cz
před 2 lety

Jestli to bude bezpečné? Ono je těžké hádat jak to bude příští týden, natož za měsíc a půl. :) Virus nezmizí, nějaké riziko tam bude stále. I pokud se do Tunisu bude dát letět, otázka risknout nebo nerisknout bude stejně na vás... Např. já v létě nikam letět neplánuji.

Avatar uživatele
Jana Camastral
před 3 lety

Prosím o radu,letím individuálně 7.1.2020 do Tunisu a potřebuji se dostat do Mahdia.Zpatky se vracím z Mahdia do Tunisu 14.1.2020,kdy mi letadlo odlétá do Prahy před 8hodinou.Jeste jednou prosím o radu dopravy

Avatar uživatele
Honza Čermák
před 3 lety

Do Mahdie se dostaneš vlakem. Podobným spojením jsem jel Sousse - Tunis a funguje to spolehlivě a překvapivě levně. Máš tam jeden spoj denně, jinak musíš přes Sousse a asi taxíkem. Nebo Sousse - Monastir a odtud taxi. Zpět si radši najdi hotel v Tunisu a strav poslední noc tam.

Avatar uživatele
Marcela Balážová
před 4 lety

Chcem sa opýtať individuálne letenku do monastir letisko je asi nemožné zohnať akou prepravou sa potom dostanem najlepšie a nie draho do monastir z letiska Tunis

Avatar uživatele
David Eiselt
před 4 lety

Dá se letět přímo do Monastiru https://letenky.etravel.cz/?arri...mpaign=tun

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí