Průvodce letištěm

Letiště Tunis Carthage

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Tunis Carthage

Největší tuniské letiště Tunis-Carthage leží asi na půli cesty mezi hlavním městem Tunis (7 km) a ruin starověkého města Kartágo (14 km). Slouží jako hlavní brána do země pro pravidelné lety především ze západní a jižní Evropy, zemí Arabského světa a Kanady.

V letní sezoně sem ve větší míře létají i charterové lety včetně těch z Česka. Obvyklejšími dovolenkovými letišti v Tunisku jsou však Džerba, Enfidha nebo Monastir.

Letištní terminál je poměrně malý a přehledný, avšak již dávno nesplňuje představy o moderní vzdušné křižovatce. Otevřeno je 24 hodin.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
1508 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
03:28 (-1 )
aktuální čas

Letenky

Pravidelné celoroční lety do Česka ani na Slovensko neexistují, spojení s přestupem většinou nejlépe vychází přes Frankfurt s Lufthansou za ceny kolem 7.500 Kč.

V létě sem pak míří charterové linky cestovních kanceláří, u nichž není třeba řešit žádné letenky. Cesta je již obsažena v celkovém balíčku.

Doba letu z Prahy Tunisu činí 150 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Tunisu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Přiletíte-li sem charterovým letem jako součást zájezdu, na letišti vás bude čekat delegát cestovní kanceláře a dopravu do hotelu budete mít dopředu zajištěnou.

Pokud letíte do Tunisu individuálně, nejpohodlnější volbou bude taxi. Ignorujte řidiče a naháněče uvnitř příletové haly a vyjděte ven, kde stojí oficiální vozy s taxametrem. Cesta do centra města by neměla stát více než 15 dinárů / 140 Kč.

Na letiště jezdí také autobusy SNT, linka číslo 35, která vás doveze do centra Tunisu. Jezdí jednou za 30 minut, jízdní řády jsou však značně ilustrační a nedodržují se. Autobusy jedou od 6:30 do cca 22:00 a jízdenku u řidiče nebo průvodčího pořídíte za 1 dinár.

Služby na letišti

Služby na letišti odpovídají stáří terminálu. Wifi zdarma není přítomna, restaurace jsou předražené a jakékoli služby navíc, jako jsou sprchy nebo úschovna, absentují.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Chcem sa opýtať individuálne letenku do monastir letisko je asi nemožné zohnať akou prepravou sa potom dostanem najlepšie a nie draho do monastir z letiska Tunis

před rokem
David Eiselt

Dá se letět přímo do Monastiru https://letenky.etravel.cz/?arri...mpaign=tun

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu