IATA (ICAO) kód letiště
PNL (LICG)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
18:20
Vzdálenost od Prahy
1488 km

O letišti Pantelleria

Na ostrově Pantelleria v jižním Středozemním moři, který náleží Itálii a leží zhruba 120 km od sicilských břehů (80 km od tuniských) najdeme malé regionální letiště. Veškerý provoz obstarávají výhradně vnitrostátní linky na italskou pevninu a Sicílii, žádné mezinárodní spojení na Pantellerii nelétá. 

Miniaturní terminál vypadá překvapivě moderně, prostorně a je velice dobře řešený tak, aby se netvořily velké davy lidí ani o víkendových špičkách. Přes se letiště kompletně zavírá.

Letenky

Nejrychleji a většinou i nejlevněji se na Pantellerii dostaneme kombinací letenek z Prahy/Bratislavy do sicilského Trapani s Ryanairem (kolem 3.000 Kč), odkud 2x denně létá po celý rok společnost Mistral Air (kolem 3.500 Kč za zpáteční letenku). 

V letní sezóně se na ostrov dostaneme i s Voloteou (Turín, Bari, Benátky), u které lze jednou za čas vychytat letenky za 1 €. Víkendové sezónní linky z Říma a Milána sem provozují i aerolinky Alitalia nebo Blue Panorama.

Inspirujte se akcemi na letenky na Pantellerii, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Nejlepší volbou na dopravy je již předem zamluvené a zaplacené auto. Na letišti se nachází autopůjčovna Sicily by car, pokud rezervujete s větším předstihem (ideálně alespoň 14 dní), můžete sehnat menší auto za 30 € na den.

Druhou nejlepší možností je domluvit se s ubytováním, aby pro vás poslalo auto, taxíky na Pantellerii neexistují.

Poslední variantou jsou veřejné autobusy (minibusy), které na letiště z centra Pantellerie zajíždějí 4x denně. Jízdenka se kupuje v trafice nebo na informacích v příletové hale a stojí 1,10 €. Jízdní řády z roku 2016 (časy se takřka nemění).

Služby na letišti

Wifi připojení je dostupné zdarma. 

Letiště splňuje jen základní funkce a nenajdete tu ani žádné pořádné občerstvení.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu