IATA (ICAO) kód letiště
RMU (LEMI)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
09:19
Vzdálenost od Prahy
1833 km

O letišti Murcia

Letiště sloužící veřejnosti teprve od roku 2019 nahradilo staré s kódem "MJV". Nové letiště je známé pod názvy "Region de Murcia Aeropuerto" nebo také "Murcia–Corvera". Na letištních tabulích se také setkáte čistě jen s názvem "Corvera". 

Jediný malý a přehledný terminál leží na půli cesty mezi městy Murcia (27 km) a Cartagena (31 km). Letiště je oblíbené mezi cestovními kancelářemi a v létě sem míří mnoho dovolenkářů, kteří tráví čas na pobřeží Costa Cálida.

Letenky

Na letišti Murcia–Corvera hrají prim nízkonákladové společnosti. Desítky letů týdně sem míří především z Britských ostrovů a Skandinávie. Na jedné letence sem spojení ze střední Evropy prakticky nekoupíte, vždy je nutné kombinovat různé varianty, nejčastěji přes Londýn. Pro vyhledávání v tomto případě nejlépe poslouží web Azair.cz.

Letní sezónní lety přímo z Prahy sem provozují SmartWings, nicméně většinou jsou určené jen pro cestovní kanceláře a individuální letenky se neprodávají.

Doprava z/na letiště

Jedinou veřejnou dopravu obstarává autobusová společnost Interbus, která provozuje přímé linky do Murcie, Cartageny a přímořského letoviska La Manga. Autobusy nemají pravidelný interval, jezdí vždy podle aktuálních pravidelných letů.

Jízdenku koupíte u řidiče za 5 EUR do Murcie a Cartageny, respektive za 10 EUR do La Mangy, platit lze pouze v hotovosti.

Pokud přiletíte v rámci organizované dovolené s cetovní kanceláří, dopravu do hotelu máte zajištěnou od CK.

Služby na letišti

Wifi je na letišti bezplatná a funguje na neomezenou dobu.

Malý terminál poskytne jen základní služby v podobě několika restaurací a duty free shopu.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Je v současné době letiště po záplavách uzavřené?

před 3 lety

Operátorka v hotelu Thalasia tvrdila, že letiště funguje a i na FB je tato informace od lidí, co tam jsou s CK. Ovšem pláže jsou zabahněné, nepoužitelné.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele