IATA (ICAO) kód letiště
TRF (ENTO)
Aktuální počasí
20.8 °C
Aktuální čas
18:09
Vzdálenost od Prahy
1042 km
Obvyklá cena letenky
2 500 Kč

O letišti Oslo Sandefjord

Sandefjordské letiště se sice honosí přívlastkem „Oslo“, nicméně od centra norského hlavního města leží 120 km. Kromě společnosti KLM slouží výhradně nízkonákladovým a vnitrostátním letům.

Terminál je malý a jen se základními službami, aby byl co nejvíce urychlen odbavovací proces. Od přistání letadla budete do 5 minut před terminálem.

Otevírací doba letiště je 4:30–0:30.

Letenky

Nejlevnější lety do Sandefjordu bývají prakticky z libovolného polského letiště, pro naše potřeby ideálně z Katovic nebo Vratislavi. Není vůbec výjimkou, že lze sehnat zpáteční letenky již od 300 Kč. Běžná cena z Polska se pohybuje od 500 do 1.500 Kč.

Doba letu činí necelé 2 hodiny.

Inspirujte se akcemi na letenky do Osla, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Do Osla máte tři možnosti dopravy:

  • Nejlevnějším způsobem jsou soukromé mikrobusy polských společností zajišťující především návaznou dopravu z/na letiště k linkám Wizz Air z polských destinací. Po příletu zkuste oslovit pár řidičů, pokud budou mít volné místo, vezmou vás. Jízdenka do Osla vyjde cca na 200 NOK, dopravu zajišťují například společnosti Polbusolo, PKS Oslo nebo Polskibuss.
  • oficiální autobus „Torp Ekspressen“ jezdí se zastávkami na znamení podél cesty přímo do centra Osla k hlavnímu nádraží. Cesta zabere 105 minut, spoje navazují na přílety a odlety. Jízdenka stojí 240 NOK. Online nákup a jízdní řád na webu torpekspresen.no
  • vlak z přilehlé stanice, na níž se dostanete kyvadlovým autobusem zdarma, jezdí cca každých 20 minut od 4:30 do 23:30, jízdné činí 249 NOK a cesta zabere necelých 120 minut. Informace na webu norských drah.

Na letiště Oslo (OSL)

Pro cesty na hlavní letiště určitě doporučujeme využít vlak. Cesta stojí 386 NOK, vlak jede bez přestupu a celková cesta zabere 150 minut.

Služby na letišti

Wi-fi je zdarma a neomezená.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Zdravím. Mám jen takovou jednoduchou otázku.Při příletu do OSLA je možný transfér 300 km na místo a ponechat zde 4 osoby a poté je za týden na tom samém místě vyzvednout a dopravit zpě na letiště . Pronajem auta se nám nehodí.A otázka jaká částka by byla za tento transfér. Děkuji.

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu