Letiště Oslo Sandefjord

Oslo Sandefjord Airport
2 osoby
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

TRF (IATA)
ENTO (ICAO)
Norsko
Čas na letišti: 03:17 (+0 h)

Sandefjordské letiště se sice honosí přívlastkem „Oslo“, nicméně od centra norského hlavního města leží 120 km. Kromě společnosti KLM slouží výhradně nízkonákladovým a vnitrostátním letům.

Terminál je malý a jen se základními službami, aby byl co nejvíce urychlen odbavovací proces. Od přistání letadla budete do 5 minut před terminálem.

Otevírací doba letiště je 4:30–0:30.

 


Letenky

Nejlevnější lety do Sandefjordu bývají prakticky z libovolného polského letiště, pro naše potřeby ideálně z Katovic nebo Vratislavi. Není vůbec výjimkou, že lze sehnat zpáteční letenky již od 300 Kč. Běžná cena z Polska se pohybuje od 500 do 1.500 Kč.

Doba letu činí necelé 2 hodiny.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Do Osla máte dvě možnosti dopravy:

  • autobus „Torp Ekspressen“ jezdí se zastávkami na znamení podél cesty přímo do centra Osla k hlavnímu nádraží. Cesta zabere 105 minut, spoje navazují na přílety a odlety. Jízdenka stojí 240 NOK. Online nákup a jízdní řád na webu torpekspresen.no.
  • vlak z přilehlé stanice, na níž se dostanete kyvadlovým autobusem zdarma, jezdí cca každých 20 minut od 4:30 do 23:30, jízdné činí 249 NOK a cesta zabere necelých 120 minut. Informace na webu norských drah.

Na letiště Oslo (OSL)

Pro cesty na hlavní letiště určitě doporučujeme využít vlak. Cesta stojí 386 NOK, vlak jede bez přestupu a celková cesta zabere 150 minut.


Služby na letišti

Wi-fi je zdarma a neomezená.


Levné letenky do Norska? Nastav si hlídače