IATA (ICAO) kód letiště
REU (LERS)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
21:09
Vzdálenost od Prahy
1420 km

O letišti Reus

Menší letiště Reus leží poblíž města Tarragona a je populárním výchozím bodem pro pobyty na pobřeží Costa Dorada. Míří sem především letní charterové lety, v zimě je provoz velmi slabý jen s jednotkami letů za den. Některé aerolinky Reus označují jako sekundární letiště pro Barcelonu, která je vzdálená asi 90 km. 

Terminál je velmi přehledný a relativně malý, bohatě stačí, když dorazíte hodinu a půl před odletem, při cestě pouze s odbaveným zavazadlem klidně jen hodinu.

Letenky

Většina spojů z letiště Reus vede na Britské ostrovy nebo Beneluxu, žádné přímé spojení z Česka, ani širokého okolí, zatím neexistuje. Letenky si lze poskládat na vlastní pěst nejčastěji s Ryanairem přes Londýn nebo Eindhoven. V průměru tak za zpáteční cestu zaplatíte kolem 3.000 Kč.

Míříte-li do oblasti, vyjde efektivněji doletět na letiště Barcelona a následně dojet autobusem či vlakem.

Doprava z/na letiště

Směr Costa Dorada

Přímo do plážových letovisek Salou, La Pineda a Cambrils jezdí autobusová linka společnosti Bus Plana s odjezdy zhruba jednou za hodinu až 120 minut, detailní jízdní řád najdete na webu společnosti. Jízdenku pořídíte u řidiče za 2 €.

Směr Reus (a dále vlakem Tarragona a další destinace)

Míříte-li do jiných míst než přímo do letovisek, využijte autobusovou linku reuské MHD číslo L50, která od 7:30 do 22:30 jezdí každou hodinu k hlavnímu nádraží. Jízdenky se prodávají u řidiče za 1,25 €.

 

 

Služby na letišti

Wifi je zdarma bez časového omezení skrz síť "AENA".

V terminálu najdete jen tři předražená občerstvení a několik obchodů se suvenýry.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele