Kde se ubytovat v Tiraně

Tirana sice může na první pohled vypadat jako rozlehlé město, ale ve skutečnosti se všechny zajímavosti a většina hotelů soustředí do poměrně úzkého kruhu kolem centrálního Skanderbegova náměstí. Ubytování hledejte zhruba do 2 km od tohoto náměstí a neuděláte chybu. I pěší procházky Tiranou jsou příjemné, protože všechny hlavní ulice jsou hustě osázené stromy, které poskytují příjemný stín.

Booking.com    Hotels.com

Tipy na nejlepší hotely v Tiraně

Pro snazší orientaci pro vás vybíráme nejlepší hotely v několika kategoriích.

Nejlevnější hotely

V celoevropském měřítku je Tirana sice levné město, ale v rámci Balkánu patří k nejdražším. Na druhou stranu většina hotelů je velmi slušně hodnocených, a to i v těch nejnižších cenových kategoriích, které startují zhruba na 900 Kč za noc ve dvoulůžkovém pokoji.

 • Prime Hotel *** – hotel s nejlepším poměrem ceny a kvality v Tiraně leží přímo na Skanderbegově náměstí a měl by být první volbou pro všechny, kteří chtějí bydlet v centru a zároveň neutratit více než tisícovku za noc.
 • Hotel Relax City Center *** – základní, ale čistý hotel se vším vybavením jen 3 minuty pěšky od centra a přímo u největšího obchodního domu v Tiraně. Patří mezi stabilně nejlevnější klasické hotely v Tiraně.
 • Centrum Hotel ** – menší hotýlek s čistými pokoji 2 minuty od Skanderbegova náměstí je ideální místo pro šetřivé cestovatele, kteří zároveň nechtějí příliš slevovat ze standardů moderního ubytování

Zlatá střední cesta

Patříte-li k cestovatelům, kteří až tolik nehledí na cenu, ale rádi bydlí ve větších hotelech, případně k ubytování volí známé značky nadnárodních řetězců, připravte se v Tiraně na vcelku férové ceny mezi 1 500 a 2 000 Kč na noc pro 2.

 • MonarC Hotel **** – moderní kvalitní hotel v klidnější části Skanderbegova náměstí se skvěle hodnocenou snídaní.
 • Brilant Antik Hotel **** – stylově zařízený hotel s moderním vybavením a skvělou polohou u centrálního náměstí se zároveň řadí k nejlevnější 4* hotelům v centru.
 • Hilton Garden Inn **** – chcete-li bydlet v osvědčené kvalitě hotelů mezinárodních řetězců, musíte zamířit do okrajové části Tirany, hotel je však ideální například pro cestovatelé mířící do města autem.

Luxusní hotely

Potrpíte se na kvalitní hotely bez kompromisů? I pro vás se v Tiraně nějaká ta "pětihvězda" najde, byť výběr není tak široký jako v jiných hlavních městech. Za to ceny 5* jsou přívětivé a běžně začínají už na 4 000 Kč za noc.

Mezi nejlepší hotely patří Maritim Hotel Plaza v jednom z nejnovějších tiranských mrakodrapů přímo v centru.

Hotely u autobusových nádraží

Mnoho cestovatelů hledá co nejbližší ubytování k velkým nádražím, protože často do menších horských městeček je třeba vyrážet nejčasnějšími spoji. Ty obvykle vyjíždějí už mezi 5. a 6. hodinou ranní.

 • Hlavní vnitrostátní nádraží Jug-Veri
 • Mezinárodní autobusové nádraží
 • Vnitrostátní nádraží Juglindje
  • Vila Park Hotel *** – průměrný, ale plně vybavený menší hotel asi 250 metrů od nádraží s cenami od 950 Kč za noc pro 2

Tipy na hotely u letiště popisujeme detailněji na samostatné stránce o letišti Tirana (TIA).

Ceny hotelů v Tiraně

Jak už bylo nastíněno výše, Tirana patří v rámci Evropy mezi levnější destinace, kdy běžné 3* hotely pořídíte už od 850 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji, kvalitnější 4* pak mezi 1 500 a 2 000 Kč.

Protože samotná Tirana není typickou turistickou destinací s jasně vyhraněnými sezonami, ceny ubytování jsou podobné napříč celým rokem. Není třeba se bát ani rezervování hotelu na poslední chvíli, kapacity obvykle o dost převyšují poptávku.

Vyhledej si svůj hotel v Tiraně. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 19 dny
Navrhni úpravu