Cestování Covid-19

Od 1.6. lze do Albánie cestovat bez omezení. Při návratu do ČR je nutný negativní test na koronavirus nebo 14-denní karanténa.

Znovuobjevená Shqipëria

Albánie (albánsky Shqipëria) leží v jihozápadní části Balkánského poloostrova na pobřeží Jaderského a Jónského moře. Sousedí s Černou Horou, Kosovem, Makedonií a na jihu s Řeckem. 

Ačkoli se Albánie stále zcela nezbavila pověsti turisticky nebezpečné oblasti, v reálu jde o velice zajímavou zemi nabízející nádherné hory, pláže, pozoruhodná archeologická naleziště a v rámci Evropy specifickou kulturu. Turistické zázemí v zemi stále roste a k většině turisticky zajímavých cílů již vedou nové asfaltové silnice.

Víza
Na občanku
Do Albánie můžeš na pas i občanku po dobu 90 dní zdarma.
Hlavní sezóna
duben - říjen
Léto ideální ke koupání, jaro až podzim k toulkám v horách.
Letenky od
5 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 5x do roka a ušetříš cca 48 %. Akční letenky do Albánie
Průvodce pro tebe napsal smittinka

Praktické tipy před cestou do Albánie

Albánské Alpy
Co vidět v Albánii

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Albánii

Mapa s místy co vidět a navštívit v Albánii

Albánské pláže
Co dělat v Albánii

Co dělat v Albánii a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Albánie.

Počasí v Albánii

Přehledně o počasí v Albánii a teploty během roku. Kdy jet do Albánie na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Albánské silnice
Doprava v Albánii

Jak se dopravovat a cestovat v Albánii? Cestování v Albánii letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Albánský lek
Peníze a ceny v Albánii

Čím platit v Albánii a jaké jsou ceny? Místní měna je Albánský lek. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Albánii?
Aktuální kurz 1 Kč = 4.65 Lek

Albánská kuchyně
Jídlo v Albánii

Co ochutnat v Albánii a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Albánii a kde se stravovat.

Albánská historie
Kultura a lidé v Albánii

Jak se mluví v Albánii? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Albánie a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost v Albánii

Je Albánie bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Albánii + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza do Albánie

Je potřeba vízum a pas do Albánie? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Albánie?

Další průvodce v Albánii a okolí

Makedonie
Овде ќе уживам во тоа!
Tady se ti bude líbit!
Severní Makedonie
Průvodce zemí
Černá Hora

Ahoj!
Černá Hora
Průvodce zemí
Kosovo
Të hi!
Ahoj!
Kosovská republika
Průvodce zemí
Akropole v Athénách
Καλώς ήρθατε, φίλε μου!
Vítej, příteli!
Řecko
Průvodce zemí
Cinqueterre
Hi!
Ahoj!
Itálie
Průvodce zemí

Cestopisy z Albánie od cestovatelů jako ty

Čtení na 10 minut
Šílený Balkán
Avatar uživatele
Ondřej Tollinger 2019-10-29T22:16:11+01:00 5 komentářů
Evropa 2019

Stačí si půjčit auto a vyrazit na více jak 3 000 km cestu. Šílený BalkánPočáteční plán zdolat nejvyšší hory Bosny, Černé Hory a Kosova se hned v úvodu nepatrně zkomplikoval rozhodnutím, že skupina se na cestě do Kosova rozdělí. Důvodem rozdělení byly…

Čtení na 227 minut
Vodácké toulky aneb na Barakách po Albánii
Avatar uživatele Radek Junga
Radek Junga 2019-03-23T09:01:50+01:00 0 komentářů
Evropa 2017

Je den „D“, když parta osmi vodáckých kamarádů vyráží do Makedonie a Albánie splout řeky Radika, Černý Drin, Shkumbini, Osum a Valbona, ale i vystoupat na horu Golem Korab.. PřípravyPo nepříliš povedené vodácké výpravě do Albánie uskutečněné v roce 2016 (viz cestopis „Strastiplné putování po západním Balkánu“) jsem naplánoval svoji vlastní vodáckou výpravu se záměrem…

Čtení na 18 minut
Strastiplné putování po západním Balkánu
Avatar uživatele Radek Junga
Radek Junga 2019-02-17T18:33:59+01:00 0 komentářů
Evropa 2016

Parta vodáků odjíždí chatrným autobusem do divoké a krásné Albánie. Celí nedočkaví se třesou na to, až zdolají slíbené řeky. Bohužel, není jim přáno a průběh zájezdu je oproti očekávání katastrofální.. Počátkem července roku 2015 jsem se společně se synem Tomášem zúčastnil vodáckého zájezdu do Bosny, pořádané CAPPem (Cestovní agentura pro pobyt v přírodě), konkrétně jeho vedoucími - Vydrou se Samem…

📷 Krásné fotky
Čtení na 9 minut
Roadtrip po balkánských hot springs
Avatar uživatele Klaruz
Klaruz 2018-11-22T06:48:54+01:00 10 komentářů
Evropa 2018

Zapomeňte na Island, přírodní horké prameny najdete i na trase Srbsko - Řecko - Albánie (a zadarmo!). Na Balkán se jezdí většinou k moři, my se ale rozhodli, že si uděláme říjnový roadtrip za termály. Ale ne do placených lázní, dali jsme si tu práci a vyhledali si přírodní hot springs v Srbsku, Řecku…

Avatar uživatele smittinka
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 dny
Navrhni úpravu