Znovuobjevená Shqipëria

Albánie (albánsky Shqipëria) leží v jihozápadní části Balkánského poloostrova na pobřeží Jaderského a Jónského moře. Sousedí s Černou Horou, Kosovem, Makedonií a na jihu s Řeckem. 

Ačkoli se Albánie stále zcela nezbavila pověsti turisticky nebezpečné oblasti, v reálu jde o velice zajímavou zemi nabízející nádherné hory, pláže, pozoruhodná archeologická naleziště a v rámci Evropy specifickou kulturu. Turistické zázemí v zemi stále roste a k většině turisticky zajímavých cílů již vedou nové asfaltové silnice.

Víza
Na občanku
Do Albánie můžeš na pas i občanku po dobu 90 dní zdarma.
Hlavní sezóna
duben - říjen
Léto ideální ke koupání, jaro až podzim k toulkám v horách.
Letenky od
5 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 5x do roka a ušetříš cca 48 %. Akční letenky do Albánie
Průvodce pro tebe napsal smittinka

Praktické tipy před cestou do Albánie

Albánské Alpy
Co vidět v Albánii

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Albánii

Mapa s místy co vidět a navštívit v Albánii

Albánské pláže
Co dělat v Albánii

Co dělat v Albánii a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Albánie.

Počasí v Albánii

Přehledně o počasí v Albánii a teploty během roku. Kdy jet do Albánie na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Albánské silnice
Doprava v Albánii

Jak se dopravovat a cestovat v Albánii? Cestování v Albánii letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Albánský lek
Peníze a ceny v Albánii

Čím platit v Albánii a jaké jsou ceny? Místní měna je Albánský lek. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Albánii?
Aktuální kurz 1 Kč = 4.87 Lek

Albánská kuchyně
Jídlo v Albánii

Co ochutnat v Albánii a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Albánii a kde se stravovat.

Albánská historie
Kultura a lidé v Albánii

Jak se mluví v Albánii? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Albánie a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost v Albánii

Je Albánie bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Albánii + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza do Albánie

Je potřeba vízum a pas do Albánie? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Albánie?

Další průvodce v Albánii a okolí

Cestopisy z Albánie od cestovatelů jako ty

❤️ Oblíbené
Čtení na 11 minut
Corona balkán, aneb pořádná šílenost
Petr Ceh 2022-04-10T14:46:39+02:00 2 komentáře
Evropa 2021

Citrónem přes Srbsko, Černou horu, Albánii, Makedonii. Všechno to začalo v červnu 2021, v období tvrdých restrikcí a nutnosti testů snad každé země Evropy. I přesto nás to neodradilo a my se rozhodli vyrazit na balkán, oblasti západními evropany ne…

Čtení na 6 minut
Albánie. Vhled do hlubin modrého oka a další zajímavosti.
Batuzkar 2022-02-26T21:45:11+01:00 0 komentářů
Albánie 2022

Původní plán na tento únorový víkend byl ukrajinský Lvov, ale náhoda tomu chtěla, že jsem nakonec vyrazil do Albánie. Musím se přiznat, že jsem toho o této zemi zase tolik nevěděl. Snad jen kromě…

❤️ Oblíbené
Čtení na 24 minut
Jak jsme navštívili 13 zemí během Covid roku 2020
Vojta Adami @ytadami 2021-01-04T21:14:43+01:00 4 komentáře
Napříč světem 2020

Cestování během roku 2020 byla nepochybně ještě větší výzva než kdy jindy. Mrkněte, jak jsme si s touto výzvou poradili my :). Hned na úvod je dobré poznamenat, že jsem se seznámil se slečnou Terezkou až v březnu (ano v tom "nejapokalyptičtějším" měsíci roku 😅), tudíž z čísla 1 a 2 uvidíte pouze moji dokumentaci, číslo 7 …

❤️ Oblíbené
Čtení na 28 minut
Napříč Albánií autem
Katka S 2020-08-21T21:04:51+02:00 5 komentářů
Albánie 2020

Ráj pro milovníky krásné přírody a památek bez turistů, rajčat a melounů.... Letošní plánování dovolené bylo dobou COVIDu velmi ovlivněné. Původní plán s Malajsií nevyšel a tak jsme se rozhodovali až na poslední chvíli podle otevřených hranic. Když se otevřela Albánie, bylo…

3 další cestopisy
Avatar uživatele smittinka
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 24 dny
Navrhni úpravu