4 místa, která doporučujeme v Andoře navštívit

Andorra la Vela

Andorra la Vella

Hlavním městem je Andorra la Vella rozkládající se pod horou Enclar a na obou březích řeky Gran Valir. Historickou část naleznete především na pravém břehu města, levá část nabízí převážně obchodní domy a sportoviště. Naleznete zde památky: Kostel Sant Esteve s věžičkou a kaplí Jedná se o jednu z nejznámějších památek v hlavním městě. Pochází z 11. století, z této doby se však zachovala jen věž, zbytek byl opraven až ve 20. století. Casa de…

Zobrazit popis
Canillo

Canillo

Známý je především díky obrovské budově nazvané Palác sportu – Palau de gel d´Andorra. Tu znají zvláště milovníci letních i zimních sportů. V blízkosti se nachází kostel Sant Joan de Caselles z 12. století s románskou keramickou plastikou Ježíše na kříži. Zároveň zde můžete obdivovat nástěnné fresky. Významným místem je zde městečko Meritxell. Skrývá sošku Madony Meritxelské, patronky celé Andorry, a tak tohle místo nabývá určité svatosti. 

Zobrazit popis
Ordino

Ordino

Naleznete zde jedinečné historické památky jako je Casa Arena de Plandolit. Dům byl postaven v první polovině 17. století a slouží jako národopisné muzeum. Uvidíte zde dobový nábytek, pekařské výrobky, hudební nástroje i expozici zbraní. V Ordinu můžete také navštívit Národní auditorium, muzeum miniatur nebo poštovní muzeum.

Zobrazit popis
Balma de la Margineda

Balma de la Margineda

Jeskyně Margineda se nachází přímo nad řekou Valira asi 970 m n. m. Byla objevena v roce 1959 a od roku 1979 v ní probíhaly vykopávky skrývající pozůstatky prvního lidského osídlení v Pyrenejích z dob mezolitu a neolitu. 

Zobrazit popis
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu