Horská kráska Andorra

Skrytá země vysokých hor i zelených údolí, kouzelných starých kamenitých vesniček a románských kostelů. Místo, kde můžete obdivovat moderní architekturu i se vracet do dávných časů. Země aktivního odpočinku i nekonečného utrácení, to je Andorra.

Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Hlavní sezóna
zima a léto
Zima potěší milovníky lyží, v létě vyrazíte na túry.
Letenky od
5 000 Kč
Je cena letenky do Barcelony + autobusu do Andorry. Akční letenky do Andorry

Praktické tipy před cestou do Andorry

Andorra la Vela
Co vidět v Andoře

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Andoře

Mapa s místy co vidět a navštívit v Andoře

Jezero Andorra
Co dělat v Andoře

Co dělat v Andoře a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Andorra.

Počasí v Andoře

Přehledně o počasí v Andoře a teploty během roku. Kdy jet do Andorry na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Silnice v Andoře
Doprava v Andoře

Jak se dopravovat a cestovat v Andoře? Cestování v Andoře letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Euro
Peníze a ceny v Andoře

Čím platit v Andoře a jaké jsou ceny? Místní měna je Euro. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Andoře?
Aktuální kurz 1 € = 24.61 Kč

Trinxat
Jídlo v Andoře

Co ochutnat v Andoře a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Andoře a kde se stravovat.

Andorská historie
Kultura a lidé v Andoře

Jak se mluví v Andoře? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Andorra a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost v Andoře

Je Andorra bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Andoře + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza do Andorry

Je potřeba vízum a pas do Andorry? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Andorry?

Další průvodce v Andoře a okolí

Cestopisy z Andorry od cestovatelů jako ty

Čtení na 5 minut
Eurotrip 3v1 - hory, moře, město
Denisa Nedvědová 2021-06-03T14:24:25+02:00 2 komentáře
Evropa 2019

Moje mamka se stala mým cestovatelským parťákem. Naši cestu jsme pojaly jako eurotrip aneb jak shlédnout za 7 dnů moře, hory i města. 7 dnů a 4300 km.. DEN PRVNÍ - 1500 KMRáno jsme se s maminkou sešly na letišti celé natěšené, maličko nervózní, ale připravené na cestu. Sedly jsme do letadla a vydaly se do “neznáma”. Naším prvním cílem bylo město…

Čtení na 6 minut
Andorra
Jakub Vonšovský 2021-02-13T13:15:07+01:00 6 komentářů
Andorra 2013

Vyhrát závod svého života. Tento příběh se stal tak dávno, až mi paměť skoro neslouží. V době, kdy byl svět ještě mladý a krásný, v polovině druhé dekády 21. století. A já totálně blbý. Dávno předtím, než ho sužovala chřipková…

Čtení na 41 minut
Naskrz Pyrenejským poloostrovem.
Avatar uživatele
Čeněk Šmerek 2021-01-31T11:28:44+01:00 30 komentářů
Evropa 2019

Poslední díl o mé čtyřtýdenní cestě Evropou, která začala v Amsterdamu a pokračovala přes Francii a všechny další státy, které byli po cestě, až na Mys sv. Vincenta v Portugalsku.. Tento článek je třetí a tedy také poslední o mé čtyřtýdenní cestě Evropou, která začala v Amsterdamu a pokračovala přes Francii a všechny další státy, které byli po cestě, až na Mys sv. Vincenta v…

Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 10 měs
Navrhni úpravu