Cestování Covid-19

Andorra sice nezavedla žádná opatření zakazující pobyt cizincům, nicméně jediný způsob dopravy do Andorry vede přes Španělsko nebo Francii, kam cesty zatím nejsou možné.

Jak do Andorry

Přímo do Andorry se zatím letecky bohužel nedostanete. Do Andorry se ale i přesto můžete dopravit několika způsoby. 

Můžete letět do Barcelony a odtud se vydat 3,5 hodinovou jízdou dálkovým autobusem do hlavního města. Cena jednosměrné jízdenky stojí kolem 33 EUR, samozřejmě výhodněji vyjde koupit jízdenku zpáteční. I když autobus vyjíždí několikrát denně, počítejte s možnými komplikacemi, jelikož doprava v horách především v zimních měsících je zde závislá na počasí.

Další možnou variantou je let do Toulouse a pak volba autobusu. Jízdenka vás vyjde přibližně na stejnou cenu. 

Třetí možností je zajet si do Andorry vlastním autem, spojit tedy trasu s vaší cestou po Evropě. 

Letenka do Barcelony vychází nejlépe se společností Ryanair nebo Vueling Airlines, SA (španělská nízkonákladová letecká společnost), doba letu se pohybuje kolem 2,5 hodiny a pohodlně se tam dostanete z Prahy.

Jak se nejlépe dopravovat

Andorra nemá železnici. Převážná většina lidí spoléhá na svá auta. Můžete využít i místní autobusy nebo lanovky. 

Autobusy zde jezdí přes den (cca 7 linek) i v noci (asi 3 linky). Projíždějí přes nejrůznější městečka. Jednosměrná jízdenka vychází zhruba na 1,80 EUR v nejmenší zóně. Cena samozřejmě roste úměrně s vzdáleností, kam chcete jet. Lístek se dá koupit rovnou u řidiče. 

Díky levnému benzinu se dá po Andoře pohodlně pohybovat I autem. Této možnosti využívá spousta turistů. Pokud ale tuto možnost nemáte, můžete si auto pronajmout např. zde: www.rentalcars.com. Pohodlně si ho vyzvednete na letišti a před odletem ho tam zase vrátíte. 

K řízení zde potřebujete stačí český řidičský průkaz.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 6 měs
Navrhni úpravu