Baku
Ázerbajdžán

Co vidět a navštívit v Ázerbajdžánu

7 míst co vidět v Ázerbajdžánu

Baku
Baku

Hlavní město Ázerbájdžánu byste rozhodně při návštěvě tohoto státu neměli vynechat. Ať už se rozhodnete navštívit historické centrum a prozkoumat ho od A do Z, či se jen bezcílně toulat malebnými uličkami, jedno je jisté, Baku na vás bezesporu udělá dojem. Staré město (İçəri Şəhər ) leží v úplném středu a je obehnáno zdí. Až spatříte na vlastní oči Palác Širvanšáhů či Panenskou/Dívčí věž, nebudete se podivovat nad tím, že jsou zapsána na…

Zobrazit místo
Yanar Dag
Chrám věčného ohně a Ohnivá hora

Na samém okraji Baku (v Suraxani) leží Chrám věčného ohně Atešhag, který byl postaven již na přelomu 17. a 18. století. Přímo ze země zde vyvěrá plyn a hoří „věčným ohněm“. Tím se dostáváme k další ohnivé zajímavosti, a to k Ohnivé hoře (Yanar Dag), která také leží nedaleko Baku a je neustále v plamenech. Zejména v noci je to přímo magická podívaná. 

Zobrazit místo
Sheki
Seki

Şəki je malebné městečko na severozápadě Ázerbájdžánu zasazené do oblasti se zelenými údolími a úzkými soutěskami, v němž je hlavní turistickou atrakcí malý Chánův palác s nádhernou vnitřní výzdobou. Dalším lákadlem tohoto města je také bývalý orientální hostinec Karavansaraj, který sloužil jako místo odpočinku a znovunabrání sil pro karavany. V současné době je zrekonstruovaný a slouží jako hotel, kde za noc zaplatíte 20 AZN za jednolůžkový…

Zobrazit místo
Jezero Goygol
Ganja

Druhé největší město po Baku Gəncə lákající na nedaleké Modré jezero (Göygöl), o němž se říká, že je jedním z nejkrásnějších na území bývalého Sovětského svazu. Lákadlem může být i malý park Khan Bagy v centru města, který je zarostlý vysokými stromy a nabízí příjemnou procházku. 

Zobrazit místo
Šemaka
Šemaka

Město Şamaxı známé i díky místním tanečnicím, o nichž byla napsána kniha The dancing girl of Shamakha and other Asiatic tales a dokonce byly zvěčněny i na několik obrazech. Poslední zmínka o nich je z konce 19. století. V současné době město láká na Mauzoleum Sedmi Kopulí (Eddie Gyumbez). Město je také proslavené svými sladkými víny.

Zobrazit místo
Východní Kavkaz
Východní Kavkaz

Nádherná příroda, majestátní hory, krásná údolí a řídce obydlené území. Příjemná změna po návštěvě rušného hlavního města.

Zobrazit místo
Quba
Quba

Město, v němž se můžete podívat, jak se vyrábí tradiční koberce, projít se v Nizami parku nebo obdivovat barevnost mešity Hacı Cəfər Məscid.

Zobrazit místo

Chystáš se do Ázerbajdžánu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 11. 02. 2022