Ázerbájdžánská republika se nachází na Kavkazu a i přesto, že leží na hranicích Evropy a Asie a vedou se debaty, kam by měla správně patřit, řadí se mezi asijské státy.

Hlavním městem je Baku, jehož název pochází ze staré perštiny a znamená buď: město, v němž vítr fouká, nebo Boží hora. Kromě Dagestánu, Gruzie, Arménie, Íránu a Turecka sousedí Ázerbájdžán také s Kaspickým mořem. Let trvá necelé čtyři hodiny a hodinky si posunete o tři hodiny dopředu. Jakmile vystoupíte z letadla, ocitnete se v úplně jiném světě. Místní lidé jsou přátelští a veselí, historie se zde prolíná s modernou a obrovská metropole Baku kontrastuje s řídce obydlenými oblastmi Kavkazu.

Víza
Vízum za 23 $
Turistická víza na 30 dní získáš on–line na evisa.gov.az.
Hlavní sezóna
duben - září
Pro toulky po Kavkaze zvolte léto, městská turistika snese celý rok.
Letenky od
6 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 4x do roka a ušetříš cca 45 %. Akční letenky do Ázerbajdžánu
Průvodce pro tebe napsal Kateřina Matoušková

Praktické tipy před cestou do Ázerbajdžánu

Baku
Co vidět v Ázerbajdžánu

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Ázerbajdžánu

Mapa s místy co vidět a navštívit v Ázerbajdžánu

Bahenní sopka
Co dělat v Ázerbajdžánu

Co dělat v Ázerbajdžánu a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Ázerbajdžán.

Počasí v Ázerbajdžánu

Přehledně o počasí v Ázerbajdžánu a teploty během roku. Kdy jet do Ázerbajdžánu na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Silnice v Ázerbajdžánu
Doprava v Ázerbajdžánu

Jak se dopravovat a cestovat v Ázerbajdžánu? Cestování v Ázerbajdžánu letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Ázerbajdžánský Manat
Peníze a ceny v Ázerbajdžánu

Čím platit v Ázerbajdžánu a jaké jsou ceny? Místní měna je Ázerbájdžánský manat. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Ázerbajdžánu?
Aktuální kurz 1 ман = 13.56 Kč

Pilaf
Jídlo v Ázerbajdžánu

Co ochutnat v Ázerbajdžánu a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Ázerbajdžánu a kde se stravovat.

Ázerbajdžánské koberce
Kultura a lidé v Ázerbajdžánu

Jak se mluví v Ázerbajdžánu? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Ázerbajdžán a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost v Ázerbajdžánu

Je Ázerbajdžán bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Ázerbajdžánu + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza do Ázerbajdžánu

Je potřeba vízum a pas do Ázerbajdžánu? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Ázerbajdžánu?

Další průvodce v Ázerbajdžánu a okolí

Turkmenistán - Brána do pekla
Мы с нетерпением ждем вас!
Těšíme se na tebe!
Turkmenistán
Průvodce zemí
Írán
ما مشتاقانه منتظر شما!
Těšíme se na tebe!
Írán
Průvodce zemí
Moskva
Мы с нетерпением ждем вас!
Těšíme se na tebe!
Rusko
Průvodce zemí
Kazachstán
привет!
Ahoj!
Kazachstán
Průvodce zemí
Gruzie
привет!
Ahoj!
Gruzie
Průvodce zemí

Cestopisy z Ázerbajdžánu od cestovatelů jako ty

Čtení na 11 minut
Na Azory mimo sezónu

V cestopisu vám povím o místech na ostrově Sao Miguel, která jsme navštívili a stojí za návštěvu. Naopak zmíním i místa, kterým bychom se vyhnuly velkým obloukem.. Dva roky zpět. Letenky byly koupené, vše bylo zařízené ale bum, covid v tu dobu začínal vrcholit a tak naše cesta byla zrušena. Před rokem. Letenky sice nebyly koupené ale my natěšené, že se třeba…

😂 Vtipné
Čtení na 19 minut
Kavkaz 2020
Jakub Vonšovský 2020-06-04T10:33:37+02:00 12 komentářů
Asie 2020

Svérázný lid za hranicemi Evropy. "Do Vardzie nejedu, zabil jsem tam člověka. Policie mě tam pořád hledá.", líčí mi taxikář v lese za městem. "Počkej tady se mnou, zavolám kamarádovi." Sundávám si bundu, protože jenom v tričku se z…

Čtení na 1 minutu
Predĺžený víkend v Azerbajdžane
Avatar uživatele
cizy 2020-01-22T09:50:14+01:00 0 komentářů
Ázerbajdžán 2017

Návšteva horskej dediny Lahic, najkrajší západ slnka nad Mingecevirským vodným rezervoárom, kúpanie sa v rope v Naftalane a prehliadka Baku.. Azerbajdžan bol poslednou krajinou z kaukazského trojlístka, ktorá mi dlhé roky unikala. Mohla zato najmä ich vízová politika, ktorá na rozdiel od liberálneho Gruzínska, kde môžeme cestovať dokonca…

❤️ Oblíbené
Čtení na 23 minut
Sám v Gruzii a Ázerbájdžánu
Batuzkar 2019-05-18T14:35:46+02:00 4 komentáře
Asie 2019

Za poznáním Gruzie a Ázerbájdžánu, sám jen s malým batohem na zádech. Tipy, místa, ceny, zážitky. Týdenní dobrodružství za méně, než 10 tisíc Kč včetně letenky, víza, ubytování a stravy.. Počátkem května 2019 se jsem rozhodl navštívit Gruzii a Ázerbájdžán. Předem jsem to nijak neplánoval, vzešlo to hlavně z nízké ceny za zpáteční letenku do Gruzie a dřívější touhy navštívit tento…

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu