Ázerbájdžánská republika se nachází na Kavkazu a i přesto, že leží na hranicích Evropy a Asie a vedou se debaty, kam by měla správně patřit, řadí se mezi asijské státy.

Hlavním městem je Baku, jehož název pochází ze staré perštiny a znamená buď: město, v němž vítr fouká, nebo Boží hora. Kromě Dagestánu, Gruzie, Arménie, Íránu a Turecka sousedí Ázerbájdžán také s Kaspickým mořem. Let trvá necelé čtyři hodiny a hodinky si posunete o tři hodiny dopředu. Jakmile vystoupíte z letadla, ocitnete se v úplně jiném světě. Místní lidé jsou přátelští a veselí, historie se zde prolíná s modernou a obrovská metropole Baku kontrastuje s řídce obydlenými oblastmi Kavkazu.

Víza
Vízum za 23 $
Turistická víza na 30 dní získáš on–line na evisa.gov.az.
Hlavní sezóna
duben - září
Pro toulky po Kavkaze zvolte léto, městská turistika snese celý rok.
Letenky od
6 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 4x do roka a ušetříš cca 45 %. Akční letenky do Ázerbajdžánu
Průvodce pro tebe napsal Kateřina Matoušková

Praktické tipy před cestou do Ázerbajdžánu

Co vidět v Ázerbajdžánu

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Ázerbajdžánu

Mapa s místy co vidět a navštívit v Ázerbajdžánu

Co dělat v Ázerbajdžánu

Co dělat v Ázerbajdžánu a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Ázerbajdžán.

Počasí v Ázerbajdžánu

Přehledně o počasí v Ázerbajdžánu a teploty během roku. Kdy jet do Ázerbajdžánu na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Doprava v Ázerbajdžánu

Jak se dopravovat a cestovat v Ázerbajdžánu? Cestování v Ázerbajdžánu letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Peníze a ceny v Ázerbajdžánu

Čím platit v Ázerbajdžánu a jaké jsou ceny? Místní měna je Ázerbájdžánský manat. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Ázerbajdžánu?
Aktuální kurz 1 ман = 13.32 Kč

Jídlo v Ázerbajdžánu

Co ochutnat v Ázerbajdžánu a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Ázerbajdžánu a kde se stravovat.

Kultura a lidé v Ázerbajdžánu

Jak se mluví v Ázerbajdžánu? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Ázerbajdžán a jakou má rozlohu?

Bezpečnost v Ázerbajdžánu

Je Ázerbajdžán bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Ázerbajdžánu + očkování a pojištění.

Víza v Ázerbajdžánu

Je potřeba vízum a pas do Ázerbajdžánu? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Ázerbajdžánu?

Další průvodce v Ázerbajdžánu a okolí

Мы с нетерпением ждем вас!
Těšíme se na tebe!
Turkmenistán
Průvodce zemí
در اینجا شما از آن لذت ببرید!
Tady se ti bude líbit!
Írán
Průvodce zemí
привет!
Ahoj!
Rusko
Průvodce zemí
Мы с нетерпением ждем вас!
Těšíme se na tebe!
Kazachstán
Průvodce zemí
Tato destinace ještě nemá průvodce. Můžeš ho napsat právě ty!
привет!
Ahoj!
Gruzie
Průvodce zemí

Cestopisy z Ázerbajdžánu od cestovatelů jako ty

❤️ Oblíbené
Čtení na 23 minut
Sám v Gruzii a Ázerbájdžánu
Jaroslav Malec 2019-05-18T14:35:46+02:00 4 komentáře
Asie 2019

Za poznáním Gruzie a Ázerbájdžánu, sám jen s malým batohem na zádech. Tipy, místa, ceny, zážitky. Týdenní dobrodružství za méně, než 10 tisíc Kč včetně letenky, víza, ubytování a stravy.. Počátkem května 2019 se jsem rozhodl navštívit Gruzii a Ázerbájdžán. Předem jsem to nijak neplánoval, vzešlo to hlavně z nízké ceny za zpáteční letenku do Gruzie a dřívější touhy navštívit tento…

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 dny
Navrhni úpravu