Průvodce státem
Ázerbajdžán
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Víza a povinnosti v Ázerbajdžánu

Víza

Před cestou do Ázerbájdžánu je potřeba obstarat si vízum. Můžete tak učinit dvěma způsoby: buď na Ázerbájdžánském velvyslanectví v Praze, nebo online pomocí služby ASAN na webu: https://evisa.gov.az/en/ 

K žádosti o vízum bude potřeba vyplnit žádost, mít platný cestovní pas, vlastnit dvě fotografie pasového formátu a také doklad o zaplacení konzulárního poplatku. Vyplnění elektronicky přes internet je velmi jednoduché a nezabere vám víc než pár minut.

Vízum je opravdu nutné vyřídit si před cestou, na letišti v Baku to totiž možné není, pouze ve zvláštních případech (přicestování do země na speciální pozvání například prezidenta).

Očkování

Pokud jste cestovatel dobrodruh a hodláte se potulovat po odlehlých částech a vesnicích, stálo by za zvážení očkování proti vzteklině. Jinak platí klasické kvarteto: žloutenka typu A, B, břišní tyfus a tetanus.

Celní předpisy

Platí přísný zákaz vývozu starožitností, ručně vyráběných koberců, mincí a jakýchkoli předmětů, které mají historickou hodnotu.

Ázerbájdžánská republika se nachází na Kavkazu a i přesto, že leží na hranicích Evropy a Asie a vedou se debaty, kam by měla správně patřit, řadí se mezi asijské státy.

Hlavním městem je Baku, jehož název pochází ze staré perštiny a znamená buď: město, v němž vítr fouká, nebo Boží hora. Kromě Dagestánu, Gruzie, Arménie, Íránu a Turecka sousedí Ázerbájdžán také s Kaspickým mořem. Let trvá necelé čtyři hodiny a hodinky si posunete o tři hodiny dopředu. Jakmile vystoupíte z letadla, ocitnete se v úplně jiném světě. Místní lidé jsou přátelští a veselí, historie se zde prolíná s modernou a obrovská metropole Baku kontrastuje s řídce obydlenými oblastmi Kavkazu.

Průvodce pro tebe napsal Kateřina Matoušková
Víza
Vízum za 23 $
Turistická víza na 30 dní získáš on–line na evisa.gov.az.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
duben - září
Pro toulky po Kavkaze zvolte léto, městská turistika snese celý rok.
Více o počasí
Letenky od
6 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 4x do roka a ušetříš cca 45 %.
Akční nabídky

Praktické tipy do Ázerbajdžánu

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu