Baku
Ázerbajdžán

Víza do Ázerbajdžánu

Víza

Před cestou do Ázerbájdžánu je potřeba obstarat si vízum. Můžete tak učinit dvěma způsoby: buď na Ázerbájdžánském velvyslanectví v Praze, nebo online pomocí služby ASAN na webu: https://evisa.gov.az/en/ 

K žádosti o vízum bude potřeba vyplnit žádost, mít platný cestovní pas, vlastnit dvě fotografie pasového formátu a také doklad o zaplacení konzulárního poplatku. Vyplnění elektronicky přes internet je velmi jednoduché a nezabere vám víc než pár minut.

Vízum je opravdu nutné vyřídit si před cestou, na letišti v Baku to totiž možné není, pouze ve zvláštních případech (přicestování do země na speciální pozvání například prezidenta).

Očkování

Pokud jste cestovatel dobrodruh a hodláte se potulovat po odlehlých částech a vesnicích, stálo by za zvážení očkování proti vzteklině. Jinak platí klasické kvarteto: žloutenka typu A, B, břišní tyfus a tetanus.

Celní předpisy

Platí přísný zákaz vývozu starožitností, ručně vyráběných koberců, mincí a jakýchkoli předmětů, které mají historickou hodnotu.

Chystáš se do Ázerbajdžánu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 11. 02. 2022
Navrhni úpravu

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Denisa
před 10 měs

Možná jsem úplně blbá, ale nevyplňoval někdo elektronické vízum? Mám problém s rezidenční adresou. Když zadám v našem formátu (bez diakritiky), hlásí to, že pole může obsahovat jen velká a malá písmena, mezery a pomlčky. Když tedy vynechám č.p. a PSČ, tak mi to stále hlásí stejnou chybu a nemohu se dostat dál. Poradíte?