Zavřít boční panel

Aktivity na Bermudách

Bermudy nabízí neskutečné množství aktivit. Od golfu, pozorování velryb, plavání s delfíny, romantické procházky po plážích, potápění s bohatým podmořským životem.

Šnorchlování

Je možné si zde vyzkoušet šnorchlováni a potápět se mezi krásnými útesy a korály, doporučuje se potápění u zatopeného vraku – Bermuda Shipwreck Snorkel, ponor trvá cca 7 hodin, cena činí 70 USD

Vrak lodě

Pozorování velryb

Můžete si zde zaplatit výlet s jednou z místních agentur, které nabízí výlety lodí kolem 85 USD v délce cca 5 hodin. K vidění jsou během března–dubna. 

Výlety lodí

V přístavu naleznete spoustu nabídek, jak využít volný čas, vychutnejte si šampaňské na lodi při západu slunce nebo se vydejte se za dobrodružstvím na pirátské lodi.

Paddleboarding

Nejlepší je od Surf Sup v oblasti Somerset Village – kde můžete velmi jednoduše pozorovat rybky i karety obrovské. Lepší místo pro paddleboarding neexistuje.

Využijte místní ochutnávky rumu. Paddleboarding, kayakadventure, plavání v jeskyních, projížďky na segway či na koni.

Plavání s delfíny

Navštivte Dolphin Quest u Národního muzea, kde si můžete zaplavat s delfíny v krásném prostředí, je vhodné i pro děti, ty si to zaručeně užijí.

Pláže

Na Bermudských ostrovech nenajdete pláž, která by nebyla kouzelná. Najdeme zde spoustu malebných zátok s průzračnou vodou.  Můžeme doporučit pláž Horseshoe Bay Beach, která patří mezi naprosto top pláže a je vyhledávaná díky svému růžovému písku. Další oblíbenou pláží je Elbow Beach, která je umístěna mezi 2 hotely a je také přístupná veřejnosti. Na těchto plážích nikdy nebudete mít dost, jelikož se budete opravdu cítit jako v sedmém nebi. Pro milovníky písečných pláží je to opravdu zážitek na celý život. Počítejte s návaly turistů, na pláž se proto raději vydejte ideálně po brzké snídani.

Ostrovy, kde vznikly bermudy

Ano, Bermudy. Tak rádi je nosíme. Krátké kalhoty, které jsou populární na jakékoli volnočasové aktivity, zejména vhodné pro nás cestovatele. Spojitost s těmito korálovými ostrovy je tedy na místě. Poprvé je začali nosit vojáci britské armády. Často jim bylo v koloniích tak horko, že si svoje nohavice bez okolků zkracovali až nad kolena. Důstojníci tento postup tolerovali a později si sami kalhoty zkracovali, bermudy se tak staly hitem a jsou jimi dodnes.

Pojďme ale zpátky k těm 150 korálovým ostrovům, které se nachází v Atlantském oceánu. Osídlených je jich pouze okolo 20. Dělí se na 9 správních obvodů, tzv. parishes, a 2 obce – Hamilton a St. George’s. 

Průvodce pro tebe napsal Jaňule ŠEVČÍK
Víza
Vízum zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
květen - říjen
Teploty kolem 25 stupňů, málo deště a pohoda.
Více o počasí
Letenky od
18 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akce se objevují 3x za rok a ušetříš 24%.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu