Průvodce státem
Bermudy
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Peníze a ceny na Bermudách

Aktuální kurz 1 $ = 23.47 Kč

Bermudský dolar

Bermudský dolar (BMD) je 24 Kč. Je směnitelný s americkým dolarem v poměru 1:1 a americká měna je všude přijímána. Na turistických místech jsou běžně k dispozici bankomaty.

Bermudský dolar

Směnárny a platba kartou

Na ostrovech se používají klasické platební karty: Diners Club, Eurocard, Visa, MasterCard a American Express. Banky jsou otevřené od pondělí do pátku v čase od 9:00–16:30 hodin. Platbu kartou je možné realizovat kdekoli v restauracích, hotelech. Na místních trzích je zažitá platba v hotovosti. 

Kolik co stojí

 • Hlavní jídlo v levnější restauraci – 25 USD
 • Cappuccino – 5 USD
 • Pivo 0,5 l – 9 USD
 • Voda 1,5 l – 2 USD 
 • Coca-Cola /Pepsi 0, 33 l – 2,82 USD
 • Mléko – 2,70 USD
 • Bílý toastový chléb 500 g – 5,73 USD
 • Bílá rýže 1kg – 5,38 USD
 • Kuřecí prsa bez kosti 1 kg – 16,84 USD
 • Jablka 1 kg – 11 USD
 • Pomeranče 1 kg – 8 USD
 • Banány 1 kg – 5 USD
 • Jízda na kajaku – 80 USD 
 • Paddleboarding – 85 Usd
 • Potápění – 80 USD 
 • Jízdenka na autobus jednosměrná – 4 USD

Spropitné a smlouvání

Spropitné se očekává průměrně ve výši 15 % z útraty za průměrný servis. Je vždy vhodné si zkontrolovat účet, zda již spropitné není přidáno automaticky – většinou v restauracích. Je běžné nechávat spropitné v restauracích, pokojským a taxikářům. Ideálním místem na smlouvání jsou pouliční trhy se suvenýry, na pláži v případě obchodu s překupníky různých klenotů, hodinek, náramků a dalších předmětů.

Jak ušetřit

Ušetřit se samozřejmě dá tak, jak již známe, pokud necestujeme poprvé. Nejčastěji lze ušetřit na jídle, ubytování a dopravě. Na ostrovech neexistují hostely ani levná ubytování, proto tato možnost úspory peněz logicky odpadá. Pokud plánujeme cestu s předstihem, můžeme zkusit oslovit 1 z 15 couchsurferů, kteří zde nabízejí ubytování zdarma. Pokud cestujete s větší skupinkou, vyplatí se pronajmout si apartmán.

Co se týče dopravy, existuje zde možnost využití autobusové dopravy, která je cenově dostupná, navíc zastavuje na veškerých turisty navštěvovaných místech. Pokud se chcete vydat mimo turistická místa, je lepší si vypůjčit scooter/motorku jakožto nejekonomičtější dopravní prostředek.  Při pronájmu na 4 dny vás vyjde na den cca 35 USD. Nejznámější půjčovny jsou Elbow Beach Cycles a Oleander Cycles. Nejlepší je si pronajmout apartmán a vařit si, takto ušetříte spoustu peněz. Navíc na místních trzích najdete spoustu ovoce, zeleniny, ryb, masa atd.

Denní rozpočet 

Pro lepší přehled jsme pro vás připravili tři varianty denních rozpočtů.

Bermudské ostrovy patří mezi nejdražší destinace na světě. Záleží na individuálních potřebách každého jedince, předpokládejme však, že pokud budeme mít štěstí, za ubytování utratíme 50 USD/ noc, za motorku 35 USD, jelikož se potřebujeme na ostrově nějak přepravovat, a za jídlo cca 40 USD. Denní rozpočet bychom odhadli na cca 125 USD/osoba/noc

Pokud budeme zvažovat nejlevnější variantu, v případě ubytování přes couchsurfing, který jsme rezervovali s předstihem, utratíme tedy 0 USD za nocleh, hostiteli přivezeme něco z Česka, což nás na místě taky nic stát nebude. Možný hostitel nebo hostitelka bude velmi přátelská a doporučí nám místní restaurace, případně připravíme jídlo společně, dejme tomu, že by nás tahle noc vyšla na 50 USD. Další možností je, že jsme se sem doplavili zaoceánskou lodí a všechny tyto starosti nám odpadají, stravu a i ubytování máme k dispozici na lodi. 

Vyšší komfort zde není potřeba zmiňovat. Můžete se ubytovat v jednom z nejluxusnějších hotelů Hamilton Princess & Beach club, který patří do známé sítě Fairmont hotelů. Za noc zde zaplatíme 500 USD. Čekejme ten nejvyšší možný luxus.

Ostrovy, kde vznikly bermudy

Ano, Bermudy. Tak rádi je nosíme. Krátké kalhoty, které jsou populární na jakékoli volnočasové aktivity, zejména vhodné pro nás cestovatele. Spojitost s těmito korálovými ostrovy je tedy na místě. Poprvé je začali nosit vojáci britské armády. Často jim bylo v koloniích tak horko, že si svoje nohavice bez okolků zkracovali až nad kolena. Důstojníci tento postup tolerovali a později si sami kalhoty zkracovali, bermudy se tak staly hitem a jsou jimi dodnes.

Pojďme ale zpátky k těm 150 korálovým ostrovům, které se nachází v Atlantském oceánu. Osídlených je jich pouze okolo 20. Dělí se na 9 správních obvodů, tzv. parishes, a 2 obce – Hamilton a St. George’s. 

Průvodce pro tebe napsal Jaňule ŠEVČÍK
Víza
Vízum zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
květen - říjen
Teploty kolem 25 stupňů, málo deště a pohoda.
Více o počasí
Letenky od
18 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akce se objevují 3x za rok a ušetříš 24%.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu